Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija teigiamai įvertino Lietuvos vykdomą reguliavimo politiką

Publikuota: 2015 m. liepos 31 d. penktadienis

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) š. m. liepos 29 d. paskelbė ataskaitą apie Lietuvoje vykdomų reguliavimo reformų pažangą ir jų vertinimą. EBPO ataskaitoje teigiamai atsiliepta apie Ūkio ministerijos įgyvendinamas priemones, skirtas verslo priežiūros ir reguliavimo naštai mažinti, kartu kviečiant imtis papildomų veiksmų.

EBPO ataskaitoje teigiamai įvertintos Viešojo administracinio įstatymo nuostatos, kuriomis siekiama mažinti priežiūros naštą verslininkams. Taip pat išskirtos Ūkio ministerijos inicijuotos verslui svarbios priemonės, kaip deklaracija „Dėl pirmųjų verslo metų“, kuria priežiūros institucijos įsipareigoja pirmaisiais įmonės metais aktyviai teikti konsultacijas bei pagalbą, o ne skubėti skirti baudas. Paminimas Memorandumas dėl mažareikšmių teisės aktų reikalavimų neatitikimų, kuomet priežiūros institucijos už mažareikšmį ženklinimo reikalavimų nesilaikymą yra skatinamos netaikyti griežtų poveikio priemonių. Įvertinta ir Rizikos vertinimu pagrįsta priežiūros sistema, sprendžianti ką ir kokia apimtimi priežiūros institucijos turi tikrinti bei vienodas ir kokybiškas ūkio subjektų konsultavimas.

Ataskaitoje be vykdomų reguliavimo reformų pažangos ir rezultatų vertinimo yra pateikiamos rekomendacijos Lietuvai, kuriose didžiausias dėmesys skiriamas tam, kad būtų užtikrintas strateginis valstybinis požiūris į reguliavimo politiką. Rekomendacijose pateikiami geros praktikos pavyzdžiais paremti patarimai, kaip tobulinti centralizuotą poveikio vertinimo kokybės kontrolę, sistemingai koordinuoti teisės aktų stebėseną, kokybiškiau planuoti Vyriausybės teisėkūrą, gerinti konsultacijas su suinteresuotomis grupėmis ir verslo priežiūrą, užtikrinti Europos Sąjungos teisės aktų perkėlimo metu susidarančios nepagrįstos reguliavimo naštos prevenciją, kaip keisti kitas teisėkūros bei galiojančių teisės aktų peržiūros procedūras.

Ūkio ministro Evaldo Gusto teigimu, šios rekomendacijos, kurias įgyvendinti turės Vyriausybė, ir stojimo į EBPO procesas turėtų efektyviai pasitarnauti valstybės reguliavimo kokybei, viešojo valdymo tobulinimui, verslo ir investicinės aplinkos gerinimui. 

Reguliavimo politikos peržiūros ataskaita parengta remiantis daugiau nei 20 valstybės institucijų ir įstaigų 2014 m. III ketv. – 2015 m. I ketv. pildytais EBPO klausimynu dėl Lietuvos reguliavimo reformų vykdytojų, teisėkūros proceso institucinės struktūros, suinteresuotų grupių įtraukimo į teisėkūrą, naujų teisės aktų kūrimo eigos, galiojančių teisės aktų peržiūros, supaprastinimo, reguliavimo naštos mažinimo, verslo priežiūros organizavimo, teisės aktų stebėsenos ir ex-post vertinimo ir kitų klausimų. Taip pat remtasi tematiniu klausimynu apie teritorijų planavimą ir statybos leidimus Lietuvoje ir dviejų 2014 m. lapkričio mėn. ir 2015 m. sausio mėn. Lietuvoje vykusių susitikimų su suinteresuotais asmenimis metu surinkta informacija ir duomenimis.

Planuojama, kad EBPO ataskaita bus oficialiai pristatyta valstybės institucijų, verslo asocijuotų struktūrų, žiniasklaidos atstovams ir kitiems suinteresuotiems asmenims š. m. rugsėjo mėn. pabaigoje.

Šaltinis: ukmin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »