Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija teigiamai įvertino Lietuvos vykdomą reguliavimo politiką

Publikuota: 2015 m. liepos 31 d. penktadienis

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) š. m. liepos 29 d. paskelbė ataskaitą apie Lietuvoje vykdomų reguliavimo reformų pažangą ir jų vertinimą. EBPO ataskaitoje teigiamai atsiliepta apie Ūkio ministerijos įgyvendinamas priemones, skirtas verslo priežiūros ir reguliavimo naštai mažinti, kartu kviečiant imtis papildomų veiksmų.

EBPO ataskaitoje teigiamai įvertintos Viešojo administracinio įstatymo nuostatos, kuriomis siekiama mažinti priežiūros naštą verslininkams. Taip pat išskirtos Ūkio ministerijos inicijuotos verslui svarbios priemonės, kaip deklaracija „Dėl pirmųjų verslo metų“, kuria priežiūros institucijos įsipareigoja pirmaisiais įmonės metais aktyviai teikti konsultacijas bei pagalbą, o ne skubėti skirti baudas. Paminimas Memorandumas dėl mažareikšmių teisės aktų reikalavimų neatitikimų, kuomet priežiūros institucijos už mažareikšmį ženklinimo reikalavimų nesilaikymą yra skatinamos netaikyti griežtų poveikio priemonių. Įvertinta ir Rizikos vertinimu pagrįsta priežiūros sistema, sprendžianti ką ir kokia apimtimi priežiūros institucijos turi tikrinti bei vienodas ir kokybiškas ūkio subjektų konsultavimas.

Ataskaitoje be vykdomų reguliavimo reformų pažangos ir rezultatų vertinimo yra pateikiamos rekomendacijos Lietuvai, kuriose didžiausias dėmesys skiriamas tam, kad būtų užtikrintas strateginis valstybinis požiūris į reguliavimo politiką. Rekomendacijose pateikiami geros praktikos pavyzdžiais paremti patarimai, kaip tobulinti centralizuotą poveikio vertinimo kokybės kontrolę, sistemingai koordinuoti teisės aktų stebėseną, kokybiškiau planuoti Vyriausybės teisėkūrą, gerinti konsultacijas su suinteresuotomis grupėmis ir verslo priežiūrą, užtikrinti Europos Sąjungos teisės aktų perkėlimo metu susidarančios nepagrįstos reguliavimo naštos prevenciją, kaip keisti kitas teisėkūros bei galiojančių teisės aktų peržiūros procedūras.

Ūkio ministro Evaldo Gusto teigimu, šios rekomendacijos, kurias įgyvendinti turės Vyriausybė, ir stojimo į EBPO procesas turėtų efektyviai pasitarnauti valstybės reguliavimo kokybei, viešojo valdymo tobulinimui, verslo ir investicinės aplinkos gerinimui. 

Reguliavimo politikos peržiūros ataskaita parengta remiantis daugiau nei 20 valstybės institucijų ir įstaigų 2014 m. III ketv. – 2015 m. I ketv. pildytais EBPO klausimynu dėl Lietuvos reguliavimo reformų vykdytojų, teisėkūros proceso institucinės struktūros, suinteresuotų grupių įtraukimo į teisėkūrą, naujų teisės aktų kūrimo eigos, galiojančių teisės aktų peržiūros, supaprastinimo, reguliavimo naštos mažinimo, verslo priežiūros organizavimo, teisės aktų stebėsenos ir ex-post vertinimo ir kitų klausimų. Taip pat remtasi tematiniu klausimynu apie teritorijų planavimą ir statybos leidimus Lietuvoje ir dviejų 2014 m. lapkričio mėn. ir 2015 m. sausio mėn. Lietuvoje vykusių susitikimų su suinteresuotais asmenimis metu surinkta informacija ir duomenimis.

Planuojama, kad EBPO ataskaita bus oficialiai pristatyta valstybės institucijų, verslo asocijuotų struktūrų, žiniasklaidos atstovams ir kitiems suinteresuotiems asmenims š. m. rugsėjo mėn. pabaigoje.

Šaltinis: ukmin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Paskelbti pirmųjų Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimų nugalėtojai

Pirmoji vieta ir 10 tūkstančių eurų vertės prizas atiteko dr. Linui Mažučiui, kuris kartu su Harvardo universiteto (JAV) mokslininkais plėtoja ląstelių tyrimų technologiją „inDrops“. skaityti »

Pasaulinės parodos EXPO komisarams vadovaus Lietuvos atstovas

Praėjusios savaitės pabaigoje, likus kiek daugiau nei šimtui dienų iki pasaulinės parodos „EXPO 2017“ Kazachstano sostinėje Astanoje atidarymo, šios parodos komisarų komiteto pirmininku iš 115 šalių atstovų išrinktas Lietuvos ekspozicijos komisaras, Aplinkos ministerijos Parodų skyriaus vedėjas Romas Jankauskas. skaityti »

Europos Komisijos užduotys Lietuvai: investicijų skatinimas, struktūrinės reformos ir atsakinga fiskalinė politika

Europos Komisija pristatė Lietuvai skirtą ataskaitą, kurioje visapusiškai išanalizuoti šalies ekonomikos iššūkiai. skaityti »

Apdovanotos gražiausius lietuviškus pavadinimus turinčios įmonės

Tarptautinės gimtosios kalbos dienos proga Valstybinė kalbos inspekcija devintą kartą surengė Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursą. skaityti »

Lietuvai – prestižinis įvertinimas Londono knygų mugėje

Lietuva pirmą kartą nominuota Londono knygų mugės apdovanojimuose. Vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas, pretenduoja tapti geriausia mokymosi priemone. skaityti »

Seimo Audito komitetas: iššūkiai siekiant valstybės mastu konsoliduoti informacinius išteklius

Seimo Audito komiteto nariams buvo pristatyti planai dėl informacinių išteklių valdymo perspektyvų Lietuvoje ir Valstybės kontrolės išvados dėl valstybės politikos duomenų atvėrimo srityje. skaityti »

Ekonomikos komitetas apsvarstė Europos paslaugų elektroninės kortelės paketo dokumentus

Ekonomikos komitetas apsvarstė Pasiūlymą dėl EP ir Tarybos reglamento, kuriuo nustatoma Europos paslaugų e. kortelė ir susijusios administracinės priemonės (COM(2016)824), taip pat kitus susijusius dokumentus ir pritarė Lietuvos Respublikos Vyriausybės pozicijoms šiems dokumentams. skaityti »

Nacionalinė biblioteka pristatyta Britų bibliotekoje

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas Londone, Britų bibliotekoje dalyvavo Tarptautinio standartinio vardo identifikatoriaus metodo taikymo vadovų susitikime. skaityti »

Vasario 16-osios proga – nemokami šventiniai atvirlaiškiai Lietuvai

Vilniaus dailės akademija ir Lietuvos paštas kviečia švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ir pasveikinti vieni kitus siunčiant specialiai šia proga sukurtus šventinius atvirlaiškius. skaityti »

EK rodo pasitikėjimą Lietuvos viešųjų finansų valdymu

Europos Komisija numato, kad, pradėjus aktyviau įgyvendinti ES fondų lėšomis finansuojamus projektus, taip pat – didėjant eksportui, Lietuvos BVP 2017-2018 m. augs sparčiau nei pernai ir sieks atitinkamai 2,9 ir 2,8 proc. skaityti »