Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija teigiamai įvertino Lietuvos vykdomą reguliavimo politiką

Publikuota: 2015 m. liepos 31 d. penktadienis

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) š. m. liepos 29 d. paskelbė ataskaitą apie Lietuvoje vykdomų reguliavimo reformų pažangą ir jų vertinimą. EBPO ataskaitoje teigiamai atsiliepta apie Ūkio ministerijos įgyvendinamas priemones, skirtas verslo priežiūros ir reguliavimo naštai mažinti, kartu kviečiant imtis papildomų veiksmų.

EBPO ataskaitoje teigiamai įvertintos Viešojo administracinio įstatymo nuostatos, kuriomis siekiama mažinti priežiūros naštą verslininkams. Taip pat išskirtos Ūkio ministerijos inicijuotos verslui svarbios priemonės, kaip deklaracija „Dėl pirmųjų verslo metų“, kuria priežiūros institucijos įsipareigoja pirmaisiais įmonės metais aktyviai teikti konsultacijas bei pagalbą, o ne skubėti skirti baudas. Paminimas Memorandumas dėl mažareikšmių teisės aktų reikalavimų neatitikimų, kuomet priežiūros institucijos už mažareikšmį ženklinimo reikalavimų nesilaikymą yra skatinamos netaikyti griežtų poveikio priemonių. Įvertinta ir Rizikos vertinimu pagrįsta priežiūros sistema, sprendžianti ką ir kokia apimtimi priežiūros institucijos turi tikrinti bei vienodas ir kokybiškas ūkio subjektų konsultavimas.

Ataskaitoje be vykdomų reguliavimo reformų pažangos ir rezultatų vertinimo yra pateikiamos rekomendacijos Lietuvai, kuriose didžiausias dėmesys skiriamas tam, kad būtų užtikrintas strateginis valstybinis požiūris į reguliavimo politiką. Rekomendacijose pateikiami geros praktikos pavyzdžiais paremti patarimai, kaip tobulinti centralizuotą poveikio vertinimo kokybės kontrolę, sistemingai koordinuoti teisės aktų stebėseną, kokybiškiau planuoti Vyriausybės teisėkūrą, gerinti konsultacijas su suinteresuotomis grupėmis ir verslo priežiūrą, užtikrinti Europos Sąjungos teisės aktų perkėlimo metu susidarančios nepagrįstos reguliavimo naštos prevenciją, kaip keisti kitas teisėkūros bei galiojančių teisės aktų peržiūros procedūras.

Ūkio ministro Evaldo Gusto teigimu, šios rekomendacijos, kurias įgyvendinti turės Vyriausybė, ir stojimo į EBPO procesas turėtų efektyviai pasitarnauti valstybės reguliavimo kokybei, viešojo valdymo tobulinimui, verslo ir investicinės aplinkos gerinimui. 

Reguliavimo politikos peržiūros ataskaita parengta remiantis daugiau nei 20 valstybės institucijų ir įstaigų 2014 m. III ketv. – 2015 m. I ketv. pildytais EBPO klausimynu dėl Lietuvos reguliavimo reformų vykdytojų, teisėkūros proceso institucinės struktūros, suinteresuotų grupių įtraukimo į teisėkūrą, naujų teisės aktų kūrimo eigos, galiojančių teisės aktų peržiūros, supaprastinimo, reguliavimo naštos mažinimo, verslo priežiūros organizavimo, teisės aktų stebėsenos ir ex-post vertinimo ir kitų klausimų. Taip pat remtasi tematiniu klausimynu apie teritorijų planavimą ir statybos leidimus Lietuvoje ir dviejų 2014 m. lapkričio mėn. ir 2015 m. sausio mėn. Lietuvoje vykusių susitikimų su suinteresuotais asmenimis metu surinkta informacija ir duomenimis.

Planuojama, kad EBPO ataskaita bus oficialiai pristatyta valstybės institucijų, verslo asocijuotų struktūrų, žiniasklaidos atstovams ir kitiems suinteresuotiems asmenims š. m. rugsėjo mėn. pabaigoje.

Šaltinis: ukmin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »