Jaunimo taupymo ypatumai – kaupia automobiliui, būstui ir kelionėms

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 28 d. pirmadienis

Keturi iš penkių 18–25 metų lietuvių taupo konkrečiam tikslui – tai atskleidė SEB banko užsakymu atliktas tyrimas Baltijos šalyse. Palyginti su latviais ir estais, mūsų šalies jaunimas konkretiems tikslams taupo šiek tiek dažniau. Populiariausia taupyti automobiliui, būstui ir kelionėms. Daugelis jaunuolių tarp svarbiausių taupymo tikslų nurodo būsimas vestuves.

Konkretiems tikslams taupo ir keturi iš penkių jaunų estų, Latvijoje taupančių ateičiai dalis mažesnė – trys iš penkių.

„Apklausos duomenimis, Lietuvos jaunimas taupo dažniau negu jų bendraamžiai Latvijoje ar Estijoje. Ir kiti tyrimai rodo, kad visi lietuviai  (ne tik jaunimas) taupo dažniau negu kaimyninių šalių gyventojai. Taigi jaunimo apklausos rezultatai tik dar kartą įrodo, kad Lietuvos gyventojų taupymo elgsena skiriasi nuo latvių ir estų“, – sako SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė.

Tyrimo duomenimis, 22 proc. jaunuolių Lietuvoje taupo automobiliui arba vairuotojo teisėms įsigyti, toks pat procentas kaupia būstui pirkti arba turimam būstui atnaujinti, 21 proc. – dideliems pirkiniams. Beveik kas septintas (15 proc.) taupo kelionėms, kas dešimtas (9 proc.) – studijoms. 3 proc. 18–25 metų jaunuolių nurodo taupantys vestuvėms.

„Taupymo tikslai atspindi konkretaus gyvenimo etapo įvykius – perkamas automobilis, planuojama įsigyti nuosavą būstą, įgyti išsilavinimą, sukurti šeimą. Vėliau taupoma norint grąžinti būsto paskolą, sukaupti pinigų vaikų ateičiai. Be to, taupant šiems tikslams nereikėtų pamiršti ir kito tikslo – kaupti senatvei finansinį ar nefinansinį turtą“, – sako J. Varanauskienė.

Anot šeimos finansų ekspertės, tiems, kas kaupia ar nori kaupti finansinį turtą, reikia bent šiek tiek išmanyti finansų, investicijų pasaulį. Remiantis tyrimo duomenimis, lietuviai kiek dažniau negu kaimynai nurodo, kad investuoti jiems per sudėtinga. Taip teigia 30 proc. Lietuvos jaunimo, 25 proc. latvių ir 28 proc. estų.

Visgi, pasak J. Varanauskienės, tokį elgesį galima paaiškinti ne vien žinių stygiumi. „Panašu, kad jauniems žmonėms trūksta ir motyvacijos tų žinių įgyti. Pavyzdžiui, didžioji dalis 18–25 metų žmonių, jau dalyvaujančių antroje pensijų kaupimo pakopoje, nurodo, kad nežino, kokį fondą yra pasirinkę, t. y. kur investuojama jų būsima pensija“, – sako šeimos finansų ekspertė.

SEB banko užsakymu jaunimo tyrimas buvo atliktas 2015 metų birželį. Jo metu internetu buvo apklausta beveik 2 000 SEB banko klientų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Tyrimą atliko žiniasklaidos planavimo ir rinkos tyrimų agentūra „Mindshare“.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »