Knyga, atskleidžianti bankų paslaptis

Publikuota: 2014 m. vasario 19 d. trečiadienis

„Tai knyga, kurią reikėjo perskaityti kai kuriems žinomiems bankininkams, tačiau ji, deja, dar nebuvo parašyta“, trumpoje knygos „Banko finansų valdymas: krizės pamokos ir reguliavimo priemonių poveikis“ recenzijoje pažymi „Danske Bank“ vadovas Gintautas Galvanauskas. Toks žinomo bankininko teiginys intriguoja, ypač turint galvoje, kad reta pastarųjų metų diskusija bankininkystės tema išsiverčia be įtempto siužeto detektyvo vertų posūkių. 

Tačiau Stasio Kropo, Lino Čiapo, Dano Vengraičio ir Giedriaus Šidlausko darbas vargu ar tiks populiariosios literatūros mėgėjui  –  tai solidus ir akademiškas leidinys tiek savo struktūra, tiek kalba, tiek temos nagrinėjimo būdu. Tiesa, autoriai šįkart atsisakė Lietuvoje leidžiamiems moksliniams darbams  būdingo (ir gerokai saugesnio) temos atskleidimo  analizuojant praeities įvykius ir ėmėsi preparuoti dar šiltus, tebesitęsiančius procesus ir netgi leido sau prognozuoti ir vertinti būsimųjų bankininkystės reguliavimo priemonių poveikį sistemai.    

„2008 metų globali finansų krizė iš esmės pakeitė bankininkystės, kaip ūkio kraujotakos sistemos, suvokimą ir požiūrį į bankus bei bankininkus. Maža to, krizė parodė, kad finansų rinkos dalyviai, reguliuotojai, politikai ir akademinė bendruomenė stokojo supratimo, kokios yra tikriosios pasaulinės finansų rinkos rizikos ir kaip jas reikėtų valdyti. Tai skausmingas praregėjimas, tačiau jis paskatino iš naujo pažvelgti į bankus, jų veikimo modelį, peržiūrėti reguliavimo instrumentus ir bankų valdymo principus. Iš esmės, daug ką reikia mokytis iš naujo, o mokymuisi reikalinga situacijos analizė ir studijos“, – knygos atsiradimo priežastis aiškina profesorius daktaras Stasys Kropas.

Autoriai sako, kad knyga, visų pirma, skirta finansų ar viešajame sektoriuose dirbantiems specialistams, ekonomikos mokslus studijuojantiesiems, bankų darbuotojams, tačiau taip pat pravers ir žurnalistams bei verslininkams, norintiems aiškiau suvokti bankų veikimo ypatumus ir jų priimamų sprendimų logiką.

Autoriai nuosekliai apžvelgia finansų krizės poveikį bankininkystei, nagrinėja bankų veiklos ir reguliavimo aplinką ir priežiūros sistemą, bankų veiklos tikslus ir riziką. Daug dėmesio skiriama ir specifiniams bankų veiklos aspektams: kredito rizikos ir banko paskolų bei kito turto pavertimui vertybiniais popieriais, palūkanų likvidumo, banko pelningumo, palūkanų normos rizikos ir banko kapitalo valdymui. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »