Lietuviškas verslas Didžiojoje Britanijoje pagaliau vienijasi

Publikuota: 2015 m. spalio 6 d. antradienis

Lietuva kol kas mažai domisi lietuvišku verslu Didžiojoje Britanijoje, nors Londonas pagal gyventojų skaičių yra trečias miestas pasaulyje po Vilniaus ir Kauno, kur daugiausiai gyvena lietuvių tautybės žmonių. Kaip pagyvinti šiuos santykius ir kokios verslo galimybės Jungtinėje Karalystėje – diskutavo Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas (LVK) Valdas Sutkus su Lietuvos prekybos rūmų Didžiojoje Britanijoje (angl. Lithuanian Chamber of Commerce in UK, LCCUK) atstovais.

Išeivijos verslininkus vienijančios organizacijos prezidentas Egonas Jakimavičius sakė, kad pastaruoju metu lietuvių bendruomenė stiprėja – nuolat vyksta susitikimai ir renginiai. Vienas jų – lapkričio 6 d. Londone, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio proga rengiamas labdaros vakaras. „Tokių renginių metu yra kuriami vietos lietuvių santykiai, o tėvynainiams – tai gera proga užmegzti verslo ryšių Didžiojoje Britanijoje. Atvyks ir pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovas prof. Vytautas Landsbergis bei gerai žinomas lietuvis užsienyje – Arvydas Sabonis“, – sakė E. Jakimavičius.

Pasak V. Sutkaus, Lietuvos verslas gerų perspektyvų mato maisto produktų, gėrimų, paslaugų, statybos sektoriuose, taip pat IT, kur lietuviai gali pasiūlyti konkurencingų, aukštos pridėtinės vertės produktų. Tikimės, kad lietuvių bendruomenė Anglijoje pagaliau susivienys ir ateityje atsiras realių bendradarbiavimo iniciatyvų“, – sakė V.Sutkus.

E. Jakimavičius teigė, kad Didžiojoje Britanijoje yra laukiamas ir vertinamas skaidrus verslas, galintis pasiūlyti išskirtinį arba itin kokybišką produktą. Šalyje klesti lietuviškos statybų paslaugų įmonės, kurios laimi konkursus, kvalifikuotai atlieka darbus ir pačios juos sertifikuoja. Panašias paslaugas galinčios suteikti anglų įmonės yra tiesiog per brangios.

Didžiojoje Britanijoje gerai sekasi prekyba lietuviškais maisto produktais ir gėrimais. Pagrindinės tuo užsiimančios įmonės yra „Lituanica UK“ ir „Lithuanian Beer“. Nors didžiuosiuose šalies prekybos centruose kol kas ilgam įsitvirtinti nėra lengva, nes pastarieji jokių garantijų nesuteikia, o stengiasi iš tiekėjo išspausti viską, ką gali. Lietuvos importuotojai dažniausiai dirba su didmeniniais platinimo tinklais ir užima mažesnių parduotuvių, barų bei restoranų nišą.

Tarp LCCUK iniciatyvų – ir siekis atgaivinti bei išsaugoti istorines išeivijos vietas. Viena iš simbolinių lietuvių oazių Anglijoje – Londono Hackney rajone iki šių dienų veikianti lietuviška katalikų bažnyčia. Ją išeivių bendruomenė savo lėšomis įkūrė daugiau nei prieš šimtą metų.

Nedaug kas žino, kad lietuvių emigrantų krepšinio komanda yra nugalėjusi daugelį Anglijos krepšinio pirmojo diviziono ekipų. Šią komandą remia Jungtinės Karalystės lietuvių verslininkai. Tai taip pat yra viena iš išeivijos bendruomenės telkimo iniciatyvų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Paskelbti pirmųjų Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimų nugalėtojai

Pirmoji vieta ir 10 tūkstančių eurų vertės prizas atiteko dr. Linui Mažučiui, kuris kartu su Harvardo universiteto (JAV) mokslininkais plėtoja ląstelių tyrimų technologiją „inDrops“. skaityti »

Pasaulinės parodos EXPO komisarams vadovaus Lietuvos atstovas

Praėjusios savaitės pabaigoje, likus kiek daugiau nei šimtui dienų iki pasaulinės parodos „EXPO 2017“ Kazachstano sostinėje Astanoje atidarymo, šios parodos komisarų komiteto pirmininku iš 115 šalių atstovų išrinktas Lietuvos ekspozicijos komisaras, Aplinkos ministerijos Parodų skyriaus vedėjas Romas Jankauskas. skaityti »

Europos Komisijos užduotys Lietuvai: investicijų skatinimas, struktūrinės reformos ir atsakinga fiskalinė politika

Europos Komisija pristatė Lietuvai skirtą ataskaitą, kurioje visapusiškai išanalizuoti šalies ekonomikos iššūkiai. skaityti »

Apdovanotos gražiausius lietuviškus pavadinimus turinčios įmonės

Tarptautinės gimtosios kalbos dienos proga Valstybinė kalbos inspekcija devintą kartą surengė Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursą. skaityti »

Lietuvai – prestižinis įvertinimas Londono knygų mugėje

Lietuva pirmą kartą nominuota Londono knygų mugės apdovanojimuose. Vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas, pretenduoja tapti geriausia mokymosi priemone. skaityti »

Seimo Audito komitetas: iššūkiai siekiant valstybės mastu konsoliduoti informacinius išteklius

Seimo Audito komiteto nariams buvo pristatyti planai dėl informacinių išteklių valdymo perspektyvų Lietuvoje ir Valstybės kontrolės išvados dėl valstybės politikos duomenų atvėrimo srityje. skaityti »

Ekonomikos komitetas apsvarstė Europos paslaugų elektroninės kortelės paketo dokumentus

Ekonomikos komitetas apsvarstė Pasiūlymą dėl EP ir Tarybos reglamento, kuriuo nustatoma Europos paslaugų e. kortelė ir susijusios administracinės priemonės (COM(2016)824), taip pat kitus susijusius dokumentus ir pritarė Lietuvos Respublikos Vyriausybės pozicijoms šiems dokumentams. skaityti »

Nacionalinė biblioteka pristatyta Britų bibliotekoje

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas Londone, Britų bibliotekoje dalyvavo Tarptautinio standartinio vardo identifikatoriaus metodo taikymo vadovų susitikime. skaityti »

Vasario 16-osios proga – nemokami šventiniai atvirlaiškiai Lietuvai

Vilniaus dailės akademija ir Lietuvos paštas kviečia švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ir pasveikinti vieni kitus siunčiant specialiai šia proga sukurtus šventinius atvirlaiškius. skaityti »

EK rodo pasitikėjimą Lietuvos viešųjų finansų valdymu

Europos Komisija numato, kad, pradėjus aktyviau įgyvendinti ES fondų lėšomis finansuojamus projektus, taip pat – didėjant eksportui, Lietuvos BVP 2017-2018 m. augs sparčiau nei pernai ir sieks atitinkamai 2,9 ir 2,8 proc. skaityti »