Lietuvos kelias į EBPO – finišo tiesiojoje

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 16 d. trečiadienis

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rugsėjo 17 d., 8 val., susitiks su įtakingiausios pasaulyje ekonominės organizacijos – Tarptautinės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) delegacija. Šis aukščiausio lygio EBPO atstovų vizitas Lietuvoje yra oficialus mūsų šalies stojimo į šią organizaciją paskutinio etapo startas. Į Lietuvą atvyksta EBPO generalinio sekretoriaus pavaduotoja Mari Kiviniemi ir 14 organizacijos ekspertų.

Pasak Prezidentės, kvietimas derėtis dėl narystės šioje organizacijoje – svarbus mūsų šalies ilgalaikių pastangų įvertinimas, rodantis, kad Lietuva tarptautinėje erdvėje yra matoma kaip patikima, ekonomiškai išsivysčiusi ir stabili šalis. Narystė ekonomiškai stipriausias šalis vienijančioje organizacijoje leis Lietuvai dalyvauti svarbiausių sprendimų priėmime, stiprinti šalies ekonomiką, pritraukti daugiau užsienio investicijų, didinti mūsų šalies matomumą pasaulyje.

Prezidentė su EBPO delegacija aptars reformas, kurias Lietuva turi įgyvendinti siekdama narystės šioje organizacijoje. Pasak Prezidentės, šių reformų įgyvendinimas – pačios Lietuvos interesas, todėl mūsų šalis yra pasiruošusi glaudžiai bendradarbiauti su EBPO ekspertais. Kvietimas pradėti derybas dėl narystės šioje organizacijoje – įpareigojimas Lietuvai stiprinti ekonomikos konkurencingumą ir sparčiau diegti inovacijas, didinti jaunimo užimtumą, gerinti valstybinių įmonių valdymą.

Lietuva oficialiai pakviesta pradėti derybas su EBPO šių metų liepą. Šios organizacijos narėmis gali tapti tik ekonomiškai išsivysčiusios ir stabilios valstybės. Šiuo metu jai priklauso 34 šalys, tarp kurių – Vokietija, JAV, Australija ir kitos.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »