Mitai apie pirmąjį Lietuvoje socialinių tinklų kredito reitingą

Publikuota: 2014 m. birželio 12 d. ketvirtadienis

Prieš kelias savaites pristatytas kreditų biuro „Creditinfo“ socialinių tinklų reitingas sulaukė įvairių reakcijų ir mitų, ypač sparčiai plintančių tarp socialinio tinklo „Facebook“ naudotojų. Iš kreditų biurą pasiekiančių klausimų ir komentarų internete matyti keli ryškūs klausimai, daugiausiai neduodantys ramybės lietuviams. Kokie gi jie?

„Creditinfo“ seks visus „Facebook“ vartotojus. Šis mitas ima bliūkšti plačiau pasidomėjus apie privatumo politiką, kuri yra griežta ir kurios visi vienodai privalo laikytis. Visų pirma, socialinių tinklų reitingas apskaičiuojamas tik tuomet, jei žmogus pats sutinka tai daryti. Visų antra, kiekvieno žmogaus reitingas yra atskleidžiamas tik jam ir niekam daugiau, tačiau pats žmogus, jei to nori, gali pasirinkti jį atskleisti kitiems.

Visa informacija bus perduota finansų įstaigoms ir spec. tarnyboms. Kaip ir ankstesniu atveju, tik pats žmogus, kuris pasiskaičiuoja savo reitingą, gali jį kam nors perduoti. Jeigu žmogus nesutinka, kad jo duomenys būtų perduodami trečiosioms šalims, jokia informacija ir nebus perduodama. Bet kokioms finansų įstaigoms, spec. tarnyboms ir organizacijoms ši informacija gali būti perduodama tik jei nori pats žmogus. Tokio vartotojo sutikimo paprastai prašoma prieš kiekvieną veiksmą socialiniame tinkle, susijusį su bet kokių vartotojo duomenų viešinimu.

Nesu užsiregistravęs „Facebook“ – negausiu paskolos? Socialinių tinklų reitingas yra papildomas instrumentas mokumo rizikai vertinti. Šiuo metu tai – naujovė Lietuvoje, tačiau toli gražu ne pasaulyje. Kaip rodo ir kitų šalių patirtis, šis reitingas yra visiškai nauja galimybė vartotojui atskleisti apie save daugiau informacijos bei taip padidinti pasitikėjimą kreditoriaus akyse. Žinoma, žmogus gali nuspręsti šia galimybe nesinaudoti ir tai neturėtų užkirsti kelio gauti paskolos.

Kita vertus užsienio valstybių praktikoje pastebima, kad šių duomenų vertinimas gali papildyti klasikinį mokumo vertinimą. Tačiau svarbiausias faktorius siekiantiems paskolos vis dar išlieka sąžiningumas. Todėl nederėtų kurti dirbtinių profilių ar kitaip apsimetinėti tuo, kuo nesate – tokiu atveju net ir aukštas socialinių tinklų reitingas Jūsų padėtį tik pablogins.

Šis reitingas turės įtakos mano kredito istorijai. „Tai – vienareikšmiai tik papildoma priemonė. Verta dar kartą priminti, kad kredito istoriją sudaro oficialūs duomenys apie asmens finansinius įsipareigojimus ir jų vykdymą – pradedant mokesčiais už komunalines paslaugas ir baigiant bankų paskolomis ar kreditinėmis kortelėmis“, - sako kreditų biuro „Creditinfo“ teisininkas Anatolijus Kisielis.

Šaltinis: creditinfo.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Investicijos su optimizmo ženklu: kokie verslai ir kaip plėsis?

Prieškrizinį lygį pasiekusios investicijos nenustos augti ir šiemet – investuoti į verslo plėtrą planuoja 74 proc. Lietuvoje veikiančių verslo įmonių. skaityti »

Lietuva pakilo pagal talentų konkurencingumo indeksą

Pagal talentų konkurencingumo indeksą, vertinantį šalių pastangas pritraukti talentų bei šalyje egzistuojančias kompetencijas, Lietuva pakilo per dvi pozicijas ir užima 33 vietą tarp 118 vertinamų šalių. skaityti »

Duomenų vizualizacija gali užkirsti kelią Zika virusui

Daugiau nei 36 tūkstančiai šeimų gali būti dėkingos mobiliųjų duomenų vizualizacijai, padėjusiai išsaugoti jų gyvybes. skaityti »

Lietuva išlieka inovatyviausia Baltijos šalis, bet dar turi kur pasitempti

Inovatyviausių pasaulio ekonomikų penkiasdešimtuke šiemet Lietuva užėmė 32 vietą ir aplenkė Latviją bei Estiją. skaityti »

Rekordinės „Knygų Kalėdos“ praturtino bibliotekas ir vaikų globos namus

Per Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą akciją „Knygų Kalėdos“ šalies bibliotekoms, globos namams ir vaikų dienos centrams šiais metais padovanota daugiau nei 50 tūkst. naujų knygų. skaityti »

Vilniuje plečiama elektromobilių infrastruktūra

Vilnius sparčiai žengia į priekį, įsileisdamas vis daugiau naujovių – savivaldybė, matydama elektromobilių augimą mieste, nusprendė vilniečiams įrengti daugiau įkrovimo stotelių. skaityti »

Susitikime su Amerikos-Lietuvos verslo taryba - dėmesys Fintech sektoriaus plėtrai

Finansų ministras Vilius Šapoka susitiko su Lietuvoje viešinčiu Amerikos-Lietuvos verslo tarybos (ALBC) prezidentu Ericu Stewartu, su kuriuo diskutavo apie verslo ir investicijų perspektyvas. skaityti »

„Incoterms®“ sąvadui suėjo 80 metų

Tarptautinių taisyklių, pagal kurias tiksliai apibrėžiami prekybos terminai, sąvadas – Incoterms® – mini savo gyvavimo 80-metį. skaityti »

Kasos aparatų naudojimo naujovės: daugiau sąžiningos konkurencijos, mažiau administracinės naštos

Siekdama sumažinti administracinę naštą bei užtikrinti sąžiningas ir vienodas sąlygas visam verslui, Vyriausybė posėdyje pritarė Finansų ministerijos siūlymui keisti kasos aparatų naudojimo tvarką. skaityti »

Pameistrystės plėtra Lietuvoje – be aiškios strategijos

Į profesinio mokymo sistemą Lietuvoje investuojami milijonai europinių pinigų, tačiau verslas pasigenda tikslingesnio būsimų darbuotojų ruošimo. skaityti »