Mitai apie pirmąjį Lietuvoje socialinių tinklų kredito reitingą

Publikuota: 2014 m. birželio 12 d. ketvirtadienis

Prieš kelias savaites pristatytas kreditų biuro „Creditinfo“ socialinių tinklų reitingas sulaukė įvairių reakcijų ir mitų, ypač sparčiai plintančių tarp socialinio tinklo „Facebook“ naudotojų. Iš kreditų biurą pasiekiančių klausimų ir komentarų internete matyti keli ryškūs klausimai, daugiausiai neduodantys ramybės lietuviams. Kokie gi jie?

„Creditinfo“ seks visus „Facebook“ vartotojus. Šis mitas ima bliūkšti plačiau pasidomėjus apie privatumo politiką, kuri yra griežta ir kurios visi vienodai privalo laikytis. Visų pirma, socialinių tinklų reitingas apskaičiuojamas tik tuomet, jei žmogus pats sutinka tai daryti. Visų antra, kiekvieno žmogaus reitingas yra atskleidžiamas tik jam ir niekam daugiau, tačiau pats žmogus, jei to nori, gali pasirinkti jį atskleisti kitiems.

Visa informacija bus perduota finansų įstaigoms ir spec. tarnyboms. Kaip ir ankstesniu atveju, tik pats žmogus, kuris pasiskaičiuoja savo reitingą, gali jį kam nors perduoti. Jeigu žmogus nesutinka, kad jo duomenys būtų perduodami trečiosioms šalims, jokia informacija ir nebus perduodama. Bet kokioms finansų įstaigoms, spec. tarnyboms ir organizacijoms ši informacija gali būti perduodama tik jei nori pats žmogus. Tokio vartotojo sutikimo paprastai prašoma prieš kiekvieną veiksmą socialiniame tinkle, susijusį su bet kokių vartotojo duomenų viešinimu.

Nesu užsiregistravęs „Facebook“ – negausiu paskolos? Socialinių tinklų reitingas yra papildomas instrumentas mokumo rizikai vertinti. Šiuo metu tai – naujovė Lietuvoje, tačiau toli gražu ne pasaulyje. Kaip rodo ir kitų šalių patirtis, šis reitingas yra visiškai nauja galimybė vartotojui atskleisti apie save daugiau informacijos bei taip padidinti pasitikėjimą kreditoriaus akyse. Žinoma, žmogus gali nuspręsti šia galimybe nesinaudoti ir tai neturėtų užkirsti kelio gauti paskolos.

Kita vertus užsienio valstybių praktikoje pastebima, kad šių duomenų vertinimas gali papildyti klasikinį mokumo vertinimą. Tačiau svarbiausias faktorius siekiantiems paskolos vis dar išlieka sąžiningumas. Todėl nederėtų kurti dirbtinių profilių ar kitaip apsimetinėti tuo, kuo nesate – tokiu atveju net ir aukštas socialinių tinklų reitingas Jūsų padėtį tik pablogins.

Šis reitingas turės įtakos mano kredito istorijai. „Tai – vienareikšmiai tik papildoma priemonė. Verta dar kartą priminti, kad kredito istoriją sudaro oficialūs duomenys apie asmens finansinius įsipareigojimus ir jų vykdymą – pradedant mokesčiais už komunalines paslaugas ir baigiant bankų paskolomis ar kreditinėmis kortelėmis“, - sako kreditų biuro „Creditinfo“ teisininkas Anatolijus Kisielis.

Šaltinis: creditinfo.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »