Norintys kurti verslą vyrai labiau nei moterys bijo susimauti

Publikuota: 2017 m. birželio 15 d. ketvirtadienis

Dauguma lietuvių nori kurti savo verslą, tačiau vyrai ir moterys tai įsivaizduoja skirtingai. Tai rodo DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas. Vyrai svajoja apie didesnes įmones, bet jų nekuria, nes bijo nesėkmės. Moterims priimtiniausios šeimos įmonės, bet gąsdina finansinis nestabilumas.

„Vyrai į verslą žiūri ne tik kaip į pajamų šaltinį, jiems labai svarbus ir socialinio statuso aspektas. Iš apklausos matyti, kad vyrai dažniau renkasi didesnius verslus, o juos atgraso ne tik finansų stygius, bet ir, kur kas įdomiau, baimė susimauti. O štai moterys kurdamos savo verslą, prioritetą teikia mažesniam verslui, kuris įtrauktų šeimos narius, suteiktų saviraiškos galimybių ir jo rizika būtų lengviau valdoma“, – sako Andrius Ivašauskas, DNB Smulkių verslo klientų departamento vadovas.

Tyrimo duomenimis, jei turėtų visas galimybes, net 81,4 proc. vyrų ir 79,4 proc. moterų kurtų savo verslą. Dažniausiai norima kurti šeimos įmonę. Tarp moterų tokį pageidavimą išsakė beveik pusė respondenčių, vyrai taip pat pageidautų kurti verslą su partneriu.

Skiriasi ir norimų kurti įmonių dydžiai: dauguma moterų (48 proc.) kurtų mikro įmonę, kurioje dirbtų ne daugiau 9 darbuotojų, dauguma vyrų (41 proc.) svajoja apie mažą bendrovę, turinčią iki 50 darbuotojų.

„Vertinant priežastis, kurios trukdo kurti verslą, moterys atrodo pragmatiškesnės. Labiausia jas gąsdina tiesiogiai verslui įtaką galintys daryti veiksniai – finansų stoka, mokesčių sistema bei šalies ekonominė situacija. Vyrai tai irgi mato kaip grėsmes, tačiau labiau nei moteris juos gąsdina nesėkmės galimybė“, - pastebi A. Ivašauskas

Taip pat DNB Smulkių verslo klientų departamento vadovas atkreipė dėmesį, kad moterys labiau linkusios kurti galutinį produktą ar paslaugą, tuo tarpu vyrai linkę užsiimti prekyba, t. y.  atlikti tarpininko vaidmenį tarp gamintojo ir pirkėjo. Tyrimo duomenimis, prekyba užsiimtų 16,6 proc. vyrų ir tik 11,1 proc. moterų. Pastarosioms patrauklesnės turizmo, viešbučių, maitinimo, pramogų ir gamybos sritys.

Tad koks gi vyrų ir moterų verslumo ir svajonių portretas? Vyrai daugiausiai steigtų prekybos, pirkimų ir tiekimo įmones (16,6 proc.). Antroje vietoje, jie rinktųsi viešbučių, maitinimo ir turizmo  verslus (16,1 proc.). Pastarojoje srityje verslus kurti norėtų ir moterys (13,4 proc.). Tačiau tarp moterų populiarumo susilaukė ir kūrybinės industrijos – restondentės mielai užsiimtų kultūros, meno ir pramogų veikla (12 proc.).

Tarp vyrų mažiausiai populiarumo sulaukė finansų apskaitos, teisės ir valstybinio bei viešojo administravimo sritys (po 0,5 proc.), o tarp moterų – inžinerija, kurios nepasirinko nei viena respondentė.

DNB banko užsakymu tyrimą š. m. balandžio 10-20 dienomis atliko bendrovė „Spinter tyrimai“. Tyrimo metu CAWI (angl. Computer Assisted Web Interview) metodu apklausti 509 Lietuvos gyventojai.

Šaltinis: DNB
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »