Kokiuose miestuose labiausiai sekasi moterims verslininkėms?

Publikuota: 2017 m. liepos 24 d. pirmadienis

Londonas, Stokholmas, Niujorkas, San Franciskas ir Bostonas – penki potencialioms moterims verslininkėms palankiausi miestai pasaulyje. Tokius rezultatus atskleidė „Dell“ inicijuotas tyrimas „Moterims verslininkėms palankiausių miestų indeksas“, vienintelis pasaulinis lyties aspektą apimantis indeksas, kuriame nagrinėjamas miesto gebėjimas pritraukti ir skatinti moterų įkurtų įmonių augimą bei rezultatus. Tyrimas taip pat atskleidė, kad pašalinus kliūtis, trukdančias moterų verslumui, miesto ekonominės perspektyvos dramatiškai padidėja. Šis indeksas padeda verslininkams ir politinių sprendimų formuotojams visame pasaulyje gerinti sąlygas, kad moterų įkurtos įmonės klestėtų.

„Visame pasaulyje moterų verslumo lygis kasmet auga daugiau nei 10 proc. Tiesą sakant, labiau tikėtina, kad moterys, o ne vyrai pradės verslą daugelyje rinkų. Vis dėlto įmonių sėkmę gali riboti finansinės, kultūrinės ir politinės kliūtys, – teigia Karen Quintos, „Dell“ komercijos direktorė ir vykdomoji viceprezidentė. – Suteikę miestų lyderiams ir politinių sprendimų formuotojams duomenis, pagrįstus moksliniais tyrimais ir aiškiais raginimais imtis veiksmų, galime kolektyviai pagerinti aplinką, skirtą potencialioms moterims verslininkėms. O tai smarkiai padidina miesto ekonomines perspektyvas, nes tai, kas naudinga moterims, naudinga ir ekonomikai.“

8-ame metiniame „Dell“ moterų verslininkių tinklo viršūnių susitikime“ (angl. Dell Women Entrepreneur Network Summit) „Dell“ paskelbė tyrimo „2017 m. moterims verslininkėms palankiausių miestų indeksas“ (angl. 2017 Women Entrepreneur Cities Index (WE Cities) rezultatus, kurie atskleidė, kaip 50 verslininkėms palankiausių pasaulio miestų skatina potencialias moteris verslininkes. Siekiant atskleisti ne tik nacionalinių įstatymų ir papročių, bet ir vietos politikos, programų poveikį potencialioms moterims verslininkėms, šiame tyrime buvo vertinami miestai, o ne šalys. 1-ąją vietą užėmė Niujorkas – už gebėjimą pritraukti ir palaikyti potencialias moteris verslininkes su geriausiai įvertinta palankia ir darbine aplinka. Palankiausių miestų penketuką užbaigė Bostonas ir Stokholmas.

Remiantis pastarųjų penkerių metų „Dell“ potencialių moterų verslininkių tyrimų duomenimis, nustatytos penkios svarbios miesto ypatybių kategorijos: kapitalas, technologijos, talentai, kultūra ir rinka. Šios kategorijos suskirstytos į dvi grupes – darbinę aplinką ir palankią aplinką. Bendrą įvertinimą sudaro 72 rodikliai, iš kurių 45, beveik du trečdaliai, apima lyties aspektą. Individualūs rodikliai suskirstyti pagal keturis kriterijus: tinkamumą, pagrindinių duomenų kokybę, indekso unikalumą ir lyties aspektą.

„Visame pasaulyje siekiama, kad moterys verslininkės visur klestėtų. „Moterims verslininkėms palankiausių miestų indeksas“ gali būti naudojamas kaip diagnostikos priemonė, padedanti užtikrinti, kad įstatymų leidėjai leistų moterims verslininkėms sėkmingai kurti verslą, – teigia Elizabeth Gore, „Dell“ verslininkė rezidentė (angl. entrepreneur-in-residence). – Kiekvienas šiame sąraše esantis miestas gali mokytis vienas iš kito ir skatinti politinius pokyčius, siekdami pritraukti ir remti moteris verslininkes. Pokytis bus vertinamas ne tik miesto, bet ir žmonijos lygmenyje, nes formuojame ekosistemą, kurioje visi verslininkai gali klestėti, nepriklausomai nuo lyties.“

2016 ir 2017 m. atlikti tyrimai skiriasi keliais aspektais, įskaitant bendrą miestų skaičių, rodiklių skaičių ir rodiklių svorį, pagrįstą naujais duomenų šaltiniais. Atsižvelgiant į naujus reitingo elementus, šiais metais atlikto tyrimo balai neturėtų būti lyginami su ankstesnių metų rezultatais.

Šaltinis: Pranešimas
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha