Sėkmingai startavo Vilniaus miesto dviračiai

Publikuota: 2013 m. liepos 16 d. antradienis

Vėlyvą liepos 15-osios popietę Vilniuje ėmė veikti nauja viešojo transporto rūšis – miesto dviračiai. Vakare visi 200 dviračių, minamų „Facebook“ konkurso metu atrinktų miestiečių, pajudėjo į 24 sostinės centre įrengtas stoteles. Jau nuo dabar sistema gali naudotis visi www.cyclocity.lt užsiregistravę ir asmeninę „CycloCity Vilnius“ ar Vilniečio kortelę aktyvavę miestiečiai bei kreditinėmis arba debetinėmis kortelėmis besinaudojantys sostinės gyventojai ir svečiai, perkantys trumpalaikį bilietą nuomos punkto terminale.

Renginio „400 ratų išrieda“ metu startą dalyviams davė ir renginį vedė aktorius, radijo ir TV laidų vedėjas, dviračių entuziastas Vytautas Rumšas jaunesnysis. „Labai džiaugiuosi, kad mano mieste kiekvienas galės pasinaudoti ne tik autobusais ar troleibusais, bet ir dviračiais. Juk tai – pati švariausia priemonė, važiuodamas ja gali visai kitaip pamatyti sostinę ir kasdien prasukti siauromis senamiesčio gatvelėmis, per gražius parkus ir skverus“, – kalbėjo Vytautas Rumšas jaunesnysis.

Vilniečiai su nekantrumu laukė „CycloCity Vilnius“ sistemos veikimo pradžios. Norėdami pirmieji išbandyti „Jacobs 3in1 dviračius“, „Facebook“ konkurse „400 ratų išrieda“ registravosi daugiau kaip 600 gyventojų.

Susieja su banko sąskaita

200 „Jacobs 3in1 dviračių“ prieinami visiems www.cyclocity.lt užsiregistravusiems ir „CycloCity Vilnius“ arba Vilniečio korteles aktyvavusiems vilniečiams. Registracijai reikalingi ne tik asmens, bet ir banko sąskaitos duomenys. Dėl saugumo ir dviračių nuomos paslaugų apmokėjimo patogumo tarptautinė sistema sukurta taip, kad asmens tapatybė patvirtinama tik susiejus „CycloCity Vilnius“ arba Vilniečio kortelę su banko kortele, tinkama atsiskaitymui internetu. Jų sąraše – visos kreditinės ir kai kurios debetinės kortelės. Tačiau registracijai sistemoje dėl bankų taikomų apribojimų netinka mažesnio funkcionalumo „Visa Electron“ ir kai kurių bankų „Maestro“ kortelės.

„Noriu atkreipti vilniečių dėmesį į šį techninį aspektą. Prancūzijoje sukurta ir keliose dešimtyse pasaulio šalių veikianti „CycloCity“ sistema suprojektuota taip, kad dviračiai būtų kuo saugesni. Tik turėdami identifikaciją, susiejančią vartotoją su padidinto saugumo jo banko kortele, galime tai užtikrinti. Vis dėlto manau, kad jau daugelis žmonių įpratę internetu pirkti lėktuvų bilietus, įsigyti prekes tarptautinėse interneto parduotuvėse, todėl bent po vieną tokią kortelę dalis gyventojų turės“, – akcentavo sistemos kūrėjos UAB „JCDecaux Lietuva“ vadovė Žaneta Fomova.

Šiemet mokestis sezonui – vos 20 litų

Užsiregistravę per www.cyclocity.lt miestiečiai šios paslaugos kortelę gali pasiimti prekybos centro „Europa“ (Konstitucijos pr.) informacijos skyriuje ir 4 Vilniaus turizmo informacijos centruose. Vilniečio kortelė išduodama „Lietuvos spaudos“ ir „Spaudos“ kioskuose, prekybos centrų Maxima XX ir XXX informacijos skyriuose, taip pat klientų aptarnavimo centre Gedimino 9A. Kortelė ima veikti į ją šiemet pervedus 20 Lt sezoninės registracijos mokestį. Šiais metais dviračiais galima naudotis tik pusę sezono, todėl mokestis mažesnis – kitąmet, kai sistema veiks nuo balandžio 15 iki spalio 15 dienos, sezono registracijos mokestis bus 69 litai. Įsigiję kortelę asmenys gali po pusvalandį važinėti nemokamai. Kas pusvalandį grąžinant dviratį į terminalą taip nemokamai galima važinėtis net ir visą dieną.

„CycloCity Vilnius“ paslauga gali naudotis miesto gyventojai nuo 14 metų. Nepilnamečiai, 14–18 metų vartotojai, registracijos metu internete taip pat privalės įkelti tėvų ar globėjų sutikimą. Kiekviena kortelė turės 10 litų kredito limitą – jei nesusimokėjęs gyventojas tuo pačiu dviračiu važiuos ilgiau nei pusvalandį, antro (1,5 Lt) ir trečio (5 Lt) pusvalandžio mokesčiai nusiskaičiuos nuo kredito, tačiau vėliau juos teks grąžinti. 

Kitas būdas naudotis miesto dviračiais – tiesiog sumokant terminale 10 litų už 3 dienų bilietą banko kortele. Šis būdas tinkamiausias turistams, juo naudojantis kortelėje reikia turėti ne mažiau kaip 550 litų: juos sistema rezervuoja tam atvejui, jei dviratis nebūtų grąžintas per 24 valandas. „Tikimės, kad vilniečiai ir miesto svečiai dviračius naudos atsakingai, kaip savo nuosavybę, ir panaudoti rezervuotos sumos neprireiks“, – kalbėjo Ž. Fomova.

Šiemet Vilniaus centre įrengtos 24 dviračių stotelės, jų žemėlapį galima pamatyti čia. Kitąmet jas papildys dar 12 stotelių ir papildomais 100 dviračių. Visos naudojimosi „Jacobs 3in1 dviračiais“ sąlygos, informacija apie dviračius ir naudotojų registracija – www.cyclocity.lt. Norintys susisiekti su sistemos kūrėjais gali prisijungti prie „Jacobs 3in1 dviračių“ gerbėjų „Facebook“ tinkle, kreiptis į klientų aptarnavimo centrą nemokamu telefonu 8 800 22008 ar siųsti užklausą tinklalapyje www.cyclocity.lt. Naudotojai taip pat gali parsisiųsti programėlę išmaniesiems telefonams „AllBikesNow“, kurioje matys stotelių žemėlapį, jų užimtumą, ar yra laisvų vietų arba dviračių.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvoje gyvenantys vaikai yra laimingi

Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena. Ta proga – informacija apie tai, kaip vaikai jaučiasi gyvendami Lietuvoje. skaityti »

Vilniečiai myli savo miestą ir vertina pokyčius

Beveik 90 proc. vilniečių sako, kad Vilnius yra puikus miestas gyventi ir tik su sostine sieja savo ateitį. skaityti »

Londone vyko Europos nacionalinių bibliotekų vadovų konferencija

Gegužės 15–16 dienomis Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas Londone, Britų bibliotekoje (angl. British Library) dalyvavo 31-ajame Europos nacionalinių bibliotekų vadovų susitikime (angl. The Conference of European National Librarians, CENL). skaityti »

Profesorius Benediktas Juodka tapo Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentu

Lietuvos darbdavių konfederacijai (LDK) vadovaus buvęs Vilniaus universiteto rektorius, 2012-2016 m. kadencijos Seimo narys, profesorius Benediktas Juodka. skaityti »

„Barclays“ atidarė finansinių paslaugų centrą Londone

Didžiosios Britanijos bankas „Barclays“ atidarė naują finansinių paslaugų centrą Londone, kuris jungia vietinius bankus, technologines bendroves ir 40 pradedančiųjų finansų įstaigų. skaityti »

Krašto apsaugos viceministras su NATO institucijų atstovais aptarė kibernetinio saugumo klausimus

Balandžio 25-26 d. LR krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza Europos Komisijos viceprezidento Andrus Ansip kvietimu Briuselyje su Europos Sąjungos atstovais aptarė kibernetinio saugumo klausimus. skaityti »

Daugiausia pinigų išleidžiama maistui ir saldumynams

Maistui ir saldumynams – štai kam, vaikų ir jų tėvų nuomone, jų šeimos nariai išleidžia daugiausia pinigų. skaityti »

Lietuvos pramonininkų konfederacija vertina Vyriausybės ketinimą pertvarkyti mokesčių sistemą ir viešąjį sektorių

Premjeras Saulius Skvernelis pristatė Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 metų veiklos ataskaitą, kurioje didelis dėmesys skiriamas būsimiems ir jau vykdomiems Vyriausybės darbams. skaityti »

Kultūros ministrė: „Bibliotekos dar plačiau atvers duris neįgaliesiems“

Kultūros ministerija, siekdama dar plačiau atverti duris skaitytojams, turintiems negalią, skyrė papildomą finansavimą penkių apskričių bibliotekoms ir Lietuvos aklųjų bibliotekai. Kultūros ministerija tam paskyrė beveik 100 tūkst. Eurų. skaityti »

Premjeras S. Skvernelis apdovanojo geriausias šalies eksporto įmones

Kovo 30 d. Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis „Lietuvos eksporto prizu“ apdovanojo labiausiai prie šalies ūkio augimo ir eksporto rodiklių gerinimo praėjusiais metais prisidėjusias Lietuvos įmones bei jų vadovus. skaityti »