Vilniečiai myli savo miestą ir vertina pokyčius

Publikuota: 2017 m. gegužės 23 d. antradienis

Beveik 90 proc. vilniečių sako, kad Vilnius yra puikus miestas gyventi ir tik su sostine sieja savo ateitį – parodė praėjusį mėnesį atlikta Vilniaus miesto gyventojų apklausa. Du trečdaliai vilniečių pritaria, kad miestas per pastaruosius dvejus metus tvarkomas geriau – ypač eismas, viešasis transportas, žaliosios miesto erdvės.

Šįmet atlikta Vilniaus miesto gyventojų apklausa parodė, kad vilniečiai teigiamai vertina pokyčius mieste per pastaruosius dvejus metus – net du trečdaliai (62 proc.) pritaria, kad miestas tvarkomas geriau. Pozityviausiai pokyčius mieste vertina čia besimokantis ir studijuojantis jaunimas. 

Apklausoje dalyvavę vilniečiai geriausiai įvertino šiuos per pastaruosius dvejus metus atliktus savivaldybės darbus: finansų suvaldymas ir ženklus Vilniaus skolos sumažėjimas, Vakarinio aplinkkelio atidarymas, tiesiami nauji dviračių takai, tvarkomos žaliosios zonos, atnaujinta Neries krantinė, tvarkomos gatvės. Gyventojai labiausiai pastebėjo ir Žaliojo tilto skulptūrų nuėmimą, geriau tvarkomą miesto aplinką ir geresnį švenčių organizavimą. Kaip aktualiausias miesto problemas vilniečiai išskyrė kelių būklę, spūstis mieste, darželių trūkumą.

Daugiau kaip pusė (52 proc.) apklausoje dalyvavusių vilniečių sako, kad pasitiki savivaldybe ir domisi sostinėje vykstančiais darbais. 55 proc. gyventojų pakanka informacijos apie savivaldybės vykdomą veiklą, tik 15 proc. nurodė, kad informacijos apie Vilniaus savivaldybės veiklą jiems trūksta.

Vilniaus gyventojų kiekybinis tyrimas atliktas šių metų kovo-balandžio mėnesiais, jame dalyvavo 1 044 gyventojai.

Pernai „Eurobarometro” atliktas tyrimas paskelbė, kad iš 28 Europos sąjungos sostinių Vilnius yra geriausias miestas ir jame gyvena patys laimingiausi žmonės. Po mūsų eilėje rikiavosi tokie miestai kaip Stokholmas, Viena, Kopenhaga.


Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha