„Sony“ pasauliniuose fotografijos apdovanojimuose – geriausio Lietuvos fotografo paieškos

Publikuota: 2014 m. spalio 16 d. ketvirtadienis

Pasaulinė fotografijos organizacija ir „Sony Lietuva“ skelbia, kad pirmą kartą „Sony“ pasauliniuose fotografijos apdovanojimuose bus įsteigtas Nacionalinis Lietuvos apdovanojimas, kurį galės gauti geriausios fotografijos autorius iš Lietuvos. Šie apdovanojimai, nuo 2008 m. organizuojami Pasaulio fotografijos organizacijos ir remiami tarptautinės kompanijos „Sony“, yra vienas labiausiai vertinamų ir laukiamų įvykių fotografijos meno srityje visame pasaulyje.

Nacionalinis Lietuvos apdovanojimas –  tai speciali nominacija, suteikianti unikalią galimybę šalies fotografams pristatyti savo darbus tarptautinei auditorijai ir sulaukti pripažinimo ir įvertintinimo. Dėl apdovanojimo varžytis gali visi fotografijos menui neabejingi Lietuvos piliečiai – nuo profesionalų iki mėgėjų. Darbus konkursui nemokamai pateikti galima oficialiame „Sony“ pasaulinių fotografijos apdovanojimų organizatorių puslapyje www.worldphoto.org.

Nacionalinio Lietuvos apdovanojimo laimėtojas bus paskelbtas  2015 m. kovo 18 dieną ir bus apdovanotas naujausia „Sony“ skaitmenine fotografijos įranga. Bus įvertinti ir antros bei trečios vietos laimėtojai. Pripažintos fotografijos bus eksponuojamos parodose šalia profesionalių fotografų darbų visame pasaulyje, taip pat bus publikuojamos internetinėje svetainėje www.worldphoto.org. Konkurso finalininkų ir nugalėtojų darbai 2015 m. balandžio 24 – gegužės 10 dienomis bus eksponuojami specialiai „Sony“ pasauliniams fotografijos apdovanojimams skirtoje parodoje Londone.

Patyrę fotografai savo darbus gali pateikti „Profesionalų“ konkursinėje kategorijoje. „Atviroje“ kategorijoje varžosi fotografijos meno entuziastai, o „Studentų“ ir „Jaunimo“ kategorijose – fotografijos meno studentai bei jaunieji fotografai iki 20 metų amžiaus. Dalyvaujant vienoje iš šių kategorijų savo darbus galima priskirti toje kategorijoje esančioms tematinėms sritims – nuo architektūros iki gamtos ir žmogaus temų.

Lietuvos Respublikos piliečiai, siekiantys Nacionalinio Lietuvos apdovanojimo, savo fotografijas turi pateikti „Atviroje“ kategorijoje. „Profesionalų“, „Studentų“ ar „Jaunimo“ kategorijose pateikti fotografijos darbai dėl Nacionalinio apdovanojimo nesivaržo. Galutinė darbų įteikimo data varžantis dėl Nacionalinio Lietuvos apdovanojimo „Atviroje“ kategorijoje yra 2015 m. sausio 5 d. Pirmiausiai nuotraukos bus vertinamos Pasaulio fotografijos organizacijos sudarytos komisijos, o nugalėtoją išrinks speciali žiuri, kuriai priklauso ir Pasaulio fotografijos organizacijos kūrybos direktorė Astrida Merget.

Šiame konkurse 2013 m. sudalyvavo ir žymus Lietuvos visuomenės veikėjas, muzikantas bei prodiuseris Andrius Mamontovas. Didelės koncertinės kelionės po Europą metu užfiksuotas kadras patraukė konkurso vertinimo komisijos dėmesį. Kaip teigė pats nuotraukos autorius, „tai buvo beprotiškai malonu ir visiškai netikėta“. A. Mamontovo nufotografuota žymioji Dublino „adata“ iš 15 tūkstančių konkurse dalyvavusių nuotraukų pateko į geriausiųjų penkiasdešimtuką architektūros fotografijai skirtoje „Atviroje“ kategorijoje.

„Nors ir nelaimėjau pagrindinio prizo, tačiau gavau didelę paskatą ir motyvaciją toliau tobulinti savo fotografijos įgūdžius. Kada nors surengsiu savo fotografijos darbų parodą, o dalyvavimas „Sony“ pasauliniuose fotografijos apdovanojimuose yra vienas iš tų įvykių, kuris įkvėpė pasitikėjimo savo jėgomis“, –  teigė A. Mamontovas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »

Mokesčių ir socialinė sistema tobulinama atsižvelgus į visuomenės nuomonę

Vyriausybė siūlo neapmokestinamųjų pajamų dydį jau nuo kitų metų prilyginti minimaliai mėnesiniai algai, siekiančiai 380 eurų. skaityti »

Kuris turtingesnis – Jeffas Bezosas ar Billas Gatesas?

Pastaruoju metu žiniasklaida mirga pranešimais apie turingiausią pasaulio žmogų. Vieną akimirką tai „Amazon“ vadovas Jezzas Bezosas, o kitą – „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas susigrąžina savo pozicijas. skaityti »

Kokiuose miestuose labiausiai sekasi moterims verslininkėms?

Londonas, Stokholmas, Niujorkas, San Franciskas ir Bostonas – penki potencialioms moterims verslininkėms palankiausi miestai pasaulyje. skaityti »

Lietuvių instaliacija atrinkta dalyvauti legendiniame festivalyje „Burning Man“

Lietuvių komanda kuri pristatys meninę-techninę instaliaciją „Dance For The Dawn“ skaityti »