„Sony“ pasauliniuose fotografijos apdovanojimuose – geriausio Lietuvos fotografo paieškos

Publikuota: 2014 m. spalio 16 d. ketvirtadienis

Pasaulinė fotografijos organizacija ir „Sony Lietuva“ skelbia, kad pirmą kartą „Sony“ pasauliniuose fotografijos apdovanojimuose bus įsteigtas Nacionalinis Lietuvos apdovanojimas, kurį galės gauti geriausios fotografijos autorius iš Lietuvos. Šie apdovanojimai, nuo 2008 m. organizuojami Pasaulio fotografijos organizacijos ir remiami tarptautinės kompanijos „Sony“, yra vienas labiausiai vertinamų ir laukiamų įvykių fotografijos meno srityje visame pasaulyje.

Nacionalinis Lietuvos apdovanojimas –  tai speciali nominacija, suteikianti unikalią galimybę šalies fotografams pristatyti savo darbus tarptautinei auditorijai ir sulaukti pripažinimo ir įvertintinimo. Dėl apdovanojimo varžytis gali visi fotografijos menui neabejingi Lietuvos piliečiai – nuo profesionalų iki mėgėjų. Darbus konkursui nemokamai pateikti galima oficialiame „Sony“ pasaulinių fotografijos apdovanojimų organizatorių puslapyje www.worldphoto.org.

Nacionalinio Lietuvos apdovanojimo laimėtojas bus paskelbtas  2015 m. kovo 18 dieną ir bus apdovanotas naujausia „Sony“ skaitmenine fotografijos įranga. Bus įvertinti ir antros bei trečios vietos laimėtojai. Pripažintos fotografijos bus eksponuojamos parodose šalia profesionalių fotografų darbų visame pasaulyje, taip pat bus publikuojamos internetinėje svetainėje www.worldphoto.org. Konkurso finalininkų ir nugalėtojų darbai 2015 m. balandžio 24 – gegužės 10 dienomis bus eksponuojami specialiai „Sony“ pasauliniams fotografijos apdovanojimams skirtoje parodoje Londone.

Patyrę fotografai savo darbus gali pateikti „Profesionalų“ konkursinėje kategorijoje. „Atviroje“ kategorijoje varžosi fotografijos meno entuziastai, o „Studentų“ ir „Jaunimo“ kategorijose – fotografijos meno studentai bei jaunieji fotografai iki 20 metų amžiaus. Dalyvaujant vienoje iš šių kategorijų savo darbus galima priskirti toje kategorijoje esančioms tematinėms sritims – nuo architektūros iki gamtos ir žmogaus temų.

Lietuvos Respublikos piliečiai, siekiantys Nacionalinio Lietuvos apdovanojimo, savo fotografijas turi pateikti „Atviroje“ kategorijoje. „Profesionalų“, „Studentų“ ar „Jaunimo“ kategorijose pateikti fotografijos darbai dėl Nacionalinio apdovanojimo nesivaržo. Galutinė darbų įteikimo data varžantis dėl Nacionalinio Lietuvos apdovanojimo „Atviroje“ kategorijoje yra 2015 m. sausio 5 d. Pirmiausiai nuotraukos bus vertinamos Pasaulio fotografijos organizacijos sudarytos komisijos, o nugalėtoją išrinks speciali žiuri, kuriai priklauso ir Pasaulio fotografijos organizacijos kūrybos direktorė Astrida Merget.

Šiame konkurse 2013 m. sudalyvavo ir žymus Lietuvos visuomenės veikėjas, muzikantas bei prodiuseris Andrius Mamontovas. Didelės koncertinės kelionės po Europą metu užfiksuotas kadras patraukė konkurso vertinimo komisijos dėmesį. Kaip teigė pats nuotraukos autorius, „tai buvo beprotiškai malonu ir visiškai netikėta“. A. Mamontovo nufotografuota žymioji Dublino „adata“ iš 15 tūkstančių konkurse dalyvavusių nuotraukų pateko į geriausiųjų penkiasdešimtuką architektūros fotografijai skirtoje „Atviroje“ kategorijoje.

„Nors ir nelaimėjau pagrindinio prizo, tačiau gavau didelę paskatą ir motyvaciją toliau tobulinti savo fotografijos įgūdžius. Kada nors surengsiu savo fotografijos darbų parodą, o dalyvavimas „Sony“ pasauliniuose fotografijos apdovanojimuose yra vienas iš tų įvykių, kuris įkvėpė pasitikėjimo savo jėgomis“, –  teigė A. Mamontovas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuva turi didelį potencialą lazerių pramonėje

Bavarijos premjero pavaduotoja Beate Merk mano, kad Lietuva per pastaruosius metus padarė ženklią pažangą inovacijų srityje. skaityti »

R. Dargis: Macronas laimėjo mums laiko. Kaip jį išnaudosime?

Prezidento ir parlamento rinkimus laimėję Emmanuelis Macronas žada reformas savo šaliai ir Europos Sąjungai. Lietuva sprendžia tuos pačius iššūkius kaip Europa. skaityti »

Daugiausia nerimo – dėl NT burbulo ir kibernetinių atakų

Šalies finansų įstaigos vis daugiau svarbos teikia disbalansų šalies nekilnojamojo turto (NT) rinkoje rizikai, rodo naujausia Lietuvos banko apklausa. skaityti »

Lietuva – viena atspariausių gamtos stichijoms pasaulyje

Lietuva patenka tarp 20 gamtos stichijoms atspariausių pasaulio valstybių, tačiau draudikai pabrėžia, jog ne mažesnę žalą gyventojų turtui bei sveikatai sukelia vasariniai škvalai, liūtys, žaibai. skaityti »

Ūkio kilimą skatina tiek eksportas, tiek vidaus vartojimas

Gerėjant tarptautinei aplinkai, spartėja ir Lietuvos ekonomikos augimas. skaityti »

„Partnerystės lyderio“ apdovanojimą gavo audito institucijos vadovas A. Dulkys

Lietuvos verslo „Oskaru“ vadinamas įvertinimas, praeityje įteiktas tokiems žmonėms kaip Valdas Adamkus, Algirdas Mykolas Brazauskas ir Dalia Grybauskaitė, atiteko už institucijų veiklos skaidrumo ir efektyvumo skatinimą. skaityti »

Norintys kurti verslą vyrai labiau nei moterys bijo susimauti

Dauguma lietuvių nori kurti savo verslą, tačiau vyrai ir moterys tai įsivaizduoja skirtingai. skaityti »

„Nordea“ tyrimas: lietuviai – taupiausi Baltijos šalyse

Lietuvos gyventojai yra taupiausi Baltijos šalyse ir geriausiai pasiruošę finansiniams netikėtumams, rodo banko „Nordea“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atliktas asmeninių finansų, taupymo ir investavimo tyrimas. skaityti »

Kuriantiems smulkųjį verslą šalyje – vienerių metų atostogos nuo mokesčių

Siekiant paskatinti šalyje kurtis našų ir sąžiningą verslą, visas pradedančiąsias smulkiąsias įmones 1 metams siūloma atleisti nuo pelno mokesčio, o savarankišką veiklą nusprendusiems vykdyti gyventojams siūloma suteikti 1 metų atostogas nuo socialinio draudimo įmokų. skaityti »

Televizijos turinys Lietuvoje bus labiau europietiškas

Tikimasi, kad naujos Seimo priimtos pataisos padidins galimybę šalies žmonėms gauti teisingą ir įvairiapusišką informaciją, kartu sumažės priešiškos Rusijos propagandos ir dezinformacijos. skaityti »