Sostinės laimės indekso vidurkis siekė 6.1 balo iš 10

Publikuota: 2013 m. liepos 10 d. trečiadienis

Prasidėjo socialinė iniciatyva, kurios šūkis  „Nusišypsokite Vilniui“ – „Laimės barometro“ rezultatai bus rodomi Vilniaus miesto lauko ekranuose. Interaktyvios auditorijos apklausos sistemos „IQ Polls“ pagrindu sukurta svetainė www.happybarometer.com per pirmąją savaitę pamatavo daugiau nei 5 tūkstančių vilniečių nuotaikas. Jų nuotaikos vidurkis buvo 6.1 balo iš 10–ies.

Nors šiame etape „Laimės barometro“ projektas buvo viešinamas tik Lietuvoje, savo nuotaikas fiksavo ir kitų Lietuvos bei pasaulio miestų gyventojai. Nuo kelių dešimčių iki šimtų žmonių „Laimės barometru“ pasinaudojo Kaune, Klaipėdoje, Londone, Niujorke, Rygoje, Taline ir kituose pasaulio miestuose. Tikėtina, kad užsienio miestuose savo nuotaikas fiksavo išeivijos lietuviai, sužinoję apie projektą iš Lietuvos internetinės žiniasklaidos.

Psichiatrės Aušros Deksnytės nuomone, rezultatas 6.1 balo iš 10 yra pakankamai geras, nes tarptautinių tyrimų duomenimis, lietuviai nepatenka į laimingiausių tautų sąrašą. Lietuvos gyventojai tokiuose tyrimuose beveik visuomet atsiduria lentelės apačioje.

„Ekonomika nėra pagrindinis rodiklis, darantis įtaką žmonių laimei. Iš esmės laimės indeksą lemią fizinė ir psichologinė  žmogaus gerovė – pirmiausia,  sveikata ir šeima“, – teigia daktarė Aušra Deksnytė. Pasak daktarės, kiekvienam žmogui būtina ugdyti gebėjimą gyventi dabartimi. Dažnai žmonės paskęsta praeityje arba nuolat jaudinasi dėl ateities. Labai svarbu žmonėms kuo dažniau šypsotis, nes tai daro teigiamą poveikį ir aplinkiniams.

Vilniaus meras Artūras Zuokas džiaugiasi, kad „Laimės barometro“ projektą inicijavo vilniečiai. „Džiugu, kad Vilnius ne tik interneto greičiu dažnai lenkia Honkongą, bet pirmasis tarp pasaulio miestų įgyvendina šį modernų projektą. Vilniuje gyvena kūrybingi žmonės ir tikiu, kad šis projektas padės mums dažniau šypsotis bei tapti dar laimingesniu miestu. Taip pat norėčiau paraginti kitus miestus prisijungti prie šio projekto, kurio tikslas yra ne tik prasmingas, bet ir naudingas kiekvieno miesto gyventojams. Juk šypsena – tai pinigai, kurių nereikia keisti keliaujant per pasaulį“, – sako Vilniaus  meras Artūras Zuokas.

Pasak A. Zuoko, prie šios iniciatyvos galima pasiūlyti prisijungti ir susigiminiavusius su Vilniumi miestus. Tuomet bus  galimybė stebėti kitų pasaulio miestų laimės indeksus,  juos lyginti tarpusavyje, ieškoti priežasčių, kodėl vieno ar kito miesto gyventojai yra laimingesni.

„Projektu siekiame paskatinti visus vilniečius daugiau šypsotis ir dalintis gera nuotaika. Prie šios iniciatyvos taip pat kviečiami prisijungti sostinės verslo centrai, kavinės, prekybos centrai bei kitos įstaigos, kurios norėtų gyvai rodyti “Laimės barometro„ rezultatus savo ekranuose“, – sakė vienas iš „IQ Polls“ projekto partnerių bei „Laimės barometro“ iniciatorius Artūras Jonkus.

Socialinė lauko reklamos kampanija kvies vilniečius telefonais bei kitais išmaniaisiais įrenginiais nuskenuoti QR kodą ir išreikšti savo nuotaiką, o rezultatus stebėti sostinės lauko ekranuose. „Laimės barometras“ yra socialinis projektas, nepretenduojantis į mokslinį tyrimą. Juo norima paskatinti žmones Vilniuje ir kituose pasaulio miestuose daugiau šypsotis ir gera nuotaika dalintis su kitais.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »