Verslas kurs ir diegs daugiau inovacijų

Publikuota: 2015 m. kovo 9 d. pirmadienis

Pagal Europos Komisijos (EK) skelbiamą Europos Sąjungos (ES) Inovacijų reitingą (Innovation Union Scoreboard 2014) Lietuva yra tarp nuosaikiųjų šalių novatorių, lenkianti tik Lenkiją, Rumuniją, Latviją ir Bulgariją. Tačiau, remiantis SEB banko atlikta mažų ir vidutinių įmonių apklausa, šiemet galima tikėtis proveržio − verslas planuoja kur kas aktyviau taikyti ar diegti inovacijas negu prieš metus.

Banko vykdytos įmonių apklausos duomenimis, šiais metais naujų paslaugų ar produktų, o taip pat pokyčių veiklos procesuose žada 7 iš 10 šalies mažos ir vidutinės bendrovės. Pernai tokių planų turėjo gerokai mažiau − 4 iš 10 įmonės.

„Žinoma, šalies novatoriškumą lemia daugelis dalykų − Europos Komisijos indekse vertinami net 25 įvairūs rodikliai. Vis tik mažų ir vidutinių įmonių vaidmuo šioje srityje yra labai didelis, todėl išaugęs jų aktyvumas gali lemti ir geresnes Lietuvos pozicijas Europos Sąjungos šalių reitinge“, − sako Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.

Pasak jo, šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau kaip 76 tūkst. mažų ir vidutinių įmonių, kuriose dirba beveik 672 tūkst. žmonių, tad šis sektorius turi labai didelį potencialą kurti ir taikyti verslo naujoves. „Inovacijos didina įmonių našumą ir veiklos efektyvumą, o tai yra labai aktualu šiandien, kai investicijų lygis šalyje dėl didžia dalimi objektyvių geopolitinių ir ekonominių priežasčių neauga. Be to, naujovių diegimas galėtų duoti papildomą impulsą eksportui, ypač dabar, kai įmonėms tenka žvalgytis naujų rinkų“,  − sako V. Doveika.

Mažų ir vidutinių įmonių apklausos duomenimis, Lietuvoje daugiausia žadama naujų produktų ar paslaugų − jų rinkai pristatys kas antra įmonė. Aktyviausi ketina būti IT ir telekomunikacijų, pramonės ir prekybos sektoriai. Tačiau jau atsiranda ir įmonių, planuojančių naujoves personalo, verslo procesų valdymo srityje.

„Skatiname verslininkus nuo pat pirmųjų žingsnių, nuo įmonės įkūrimo galvoti apie inovacijas, bet ne tik apie naujus produktus, o ir kitų sričių naujoves, pavyzdžiui, klientų aptarnavimo, pardavimų. Todėl atnaujinome verslo įmonių konsultavimo procesus ir tam pritaikėme specialią „iEngines“ metodiką“, − sako V. Doveika. Ši metodika įmonėms ar jauniems verslininkams leidžia identifikuoti verslo privalumus ir plėtros perspektyvas nepamirštant inovacijų svarbos.

SEB bankas inovacijų temą verslo bendruomenėje taip pat aktualizuoja antrus metus iš eilės rengdamas renginį „Inovacijų laboratorija“, skirtą būtent mažų ir vidutinių įmonių segmentui. Šiemet renginio, kuris vyko kovo 5 d. Vilniuje, tema buvo verslo plėtra ir inovacijos. Renginyje savo  patirtimi ir praktinėmis žiniomis dalinosi verslininkai iš Vokietijos, Olandijos, Švedijos ir kitų ES šalių. „Inovacijų laboratorijoje“ iš viso dalyvavo 300 įmonių atstovai. Tokio pat pobūdžio renginius SEB bankai organizuoja ir Latvijoje bei Estijoje.

Apie apklausą:

Mažų ir vidutinių įmonių apklausą, kurios metu verslininkai teikė veiklos prognozes 2015 metams, SEB bankas Lietuvoje atliko 2014 metų rudenį. Apklausoje iš viso dalyvavo 1 266 Lietuvos įmonės.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Paskelbti pirmųjų Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimų nugalėtojai

Pirmoji vieta ir 10 tūkstančių eurų vertės prizas atiteko dr. Linui Mažučiui, kuris kartu su Harvardo universiteto (JAV) mokslininkais plėtoja ląstelių tyrimų technologiją „inDrops“. skaityti »

Pasaulinės parodos EXPO komisarams vadovaus Lietuvos atstovas

Praėjusios savaitės pabaigoje, likus kiek daugiau nei šimtui dienų iki pasaulinės parodos „EXPO 2017“ Kazachstano sostinėje Astanoje atidarymo, šios parodos komisarų komiteto pirmininku iš 115 šalių atstovų išrinktas Lietuvos ekspozicijos komisaras, Aplinkos ministerijos Parodų skyriaus vedėjas Romas Jankauskas. skaityti »

Europos Komisijos užduotys Lietuvai: investicijų skatinimas, struktūrinės reformos ir atsakinga fiskalinė politika

Europos Komisija pristatė Lietuvai skirtą ataskaitą, kurioje visapusiškai išanalizuoti šalies ekonomikos iššūkiai. skaityti »

Apdovanotos gražiausius lietuviškus pavadinimus turinčios įmonės

Tarptautinės gimtosios kalbos dienos proga Valstybinė kalbos inspekcija devintą kartą surengė Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursą. skaityti »

Lietuvai – prestižinis įvertinimas Londono knygų mugėje

Lietuva pirmą kartą nominuota Londono knygų mugės apdovanojimuose. Vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas, pretenduoja tapti geriausia mokymosi priemone. skaityti »

Seimo Audito komitetas: iššūkiai siekiant valstybės mastu konsoliduoti informacinius išteklius

Seimo Audito komiteto nariams buvo pristatyti planai dėl informacinių išteklių valdymo perspektyvų Lietuvoje ir Valstybės kontrolės išvados dėl valstybės politikos duomenų atvėrimo srityje. skaityti »

Ekonomikos komitetas apsvarstė Europos paslaugų elektroninės kortelės paketo dokumentus

Ekonomikos komitetas apsvarstė Pasiūlymą dėl EP ir Tarybos reglamento, kuriuo nustatoma Europos paslaugų e. kortelė ir susijusios administracinės priemonės (COM(2016)824), taip pat kitus susijusius dokumentus ir pritarė Lietuvos Respublikos Vyriausybės pozicijoms šiems dokumentams. skaityti »

Nacionalinė biblioteka pristatyta Britų bibliotekoje

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas Londone, Britų bibliotekoje dalyvavo Tarptautinio standartinio vardo identifikatoriaus metodo taikymo vadovų susitikime. skaityti »

Vasario 16-osios proga – nemokami šventiniai atvirlaiškiai Lietuvai

Vilniaus dailės akademija ir Lietuvos paštas kviečia švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ir pasveikinti vieni kitus siunčiant specialiai šia proga sukurtus šventinius atvirlaiškius. skaityti »

EK rodo pasitikėjimą Lietuvos viešųjų finansų valdymu

Europos Komisija numato, kad, pradėjus aktyviau įgyvendinti ES fondų lėšomis finansuojamus projektus, taip pat – didėjant eksportui, Lietuvos BVP 2017-2018 m. augs sparčiau nei pernai ir sieks atitinkamai 2,9 ir 2,8 proc. skaityti »