SEB bankas: mokėjimo korteles dažniausiai naudoja vilniečiai

Publikuota: 2015 m. lapkričio 30 d. pirmadienis

Per devynis šių metų mėnesius atsiskaitymų SEB banko išduotomis mokėjimo kortelėmis, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padaugėjo beveik penktadaliu − 18 procentų. Banko duomenimis, dažniausiai mokėjimo kortele linkę atsiskaityti didmiesčių (įskaitant ir jų rajonus), ypač Vilniaus, ir kai kurių šalies kurortų gyventojai, o gryniesiems pinigams pirmenybę daugiausiai teikia Jonavos ir Tauragės bei jų rajonų gyventojai.

SEB statistika rodo, kad, pavyzdžiui, vilniečių banko klientų atsiskaitymo kortele dalis, palyginti su atsiskaitymu grynaisiais pinigais, yra didžiausia − jie iš visų pinigų, kuriuose išleidžia mokėdami kortele ir grynaisiais pinigais, 43 proc. moka kortele. Tuo tarpu Jonavoje ir Tauragėje, įskaitant ir jų rajonus, šis rodiklis yra beveik perpus mažesnis − 24 procentai. Visų SEB banko klientų Lietuvoje atsiskaitymo kortele dalis, palyginti su atsiskaitymu grynaisiais pinigais, šiuo metu yra 34 procentai.

„Matome, kad kasmet šis rodiklis keliais procentais kopia aukštyn. Tai rodo, kad žmonių įpročiai kinta ir mokėjimo kortelės vis dažniau naudojamos ne norint pasiimti grynųjų pinigų iš bankomatų, o jomis atsiskaitant. Didmiesčiuose mokėjimo kortelių naudotojų yra daugiau ir dėl platesnės infrastruktūros, ir dėl to, kad juose daugiau jaunų žmonių, kurie dažniau naudojasi technologiniais sprendimais, naujovėmis. Tuo tarpu mažesniuose miesteliuose, kur daugiau vyresnio amžiaus žmonių, vis dar dažniau mokama grynaisiais pinigais“, − sako Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.

Vis tik, V. Doveikos nuomone, pokyčiai sparčiau ateina ir į Lietuvos regionus, nes čia pastaruoju metu gana greitai plečiamas mokėjimo kortelių skaitytuvų tinklas. „Vien SEB bankas per tris šių metų ketvirčius iš viso įdiegė daugiau kaip 1 400 naujų elektroninių mokėjimo kortelių skaitytuvų visoje Lietuvoje. Aptarnauti kortelių turėtojus panoro ne tik didelės, bet ir mažos įmonės − iš viso daugiau kaip 750 bendrovių. Tai ir mažos kavinės ar kepyklos, turgaviečių prekybininkai, kiti smulkūs paslaugų teikėjai. Daug naujų skaitytuvų įdiegėme mažesniuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose − Palangoje, Alytuje, Marijampolėje, Tauragėje, Anykščiuose“, − sako V. Doveika.

Remiantis banko statistika, šiais metais sparčiai augo atsiskaitymų kortele už smulkius  pirkinius (iki 3 eurų vertės)  skaičius. Tokių atsiskaitymų SEB banko kortelėmis per devynis šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padaugėjo 13 procentų.

„Tam, be abejonės, įtakos turi euro − didesnio nominalo valiutos negu litas − įvedimas. Pratindamiesi prie naujos valiutos pirkėjai ne tik metų pradžioje, bet ir iki šiol dažniau renkasi paprastesnį būdą mokėti už prekes ir paslaugas, kad nereikėtų laukti grąžos. Akivaizdu, kad tai galioja kalbant ir apie mažesnės vertės pirkinius. Čia, ko gero, galima įžvelgti ir psichologinį aspektą − pasikeitus valiutai iš smulkesnės į stambesnę nebeliko kliūčių net ir už nedidelės vertės pirkinius mokėti kortele“, − svarsto V. Doveika.

Šiuo metu SEB bankas Lietuvoje iš viso yra išdavęs apie 940 tūkst. įvairių tipų mokėjimo kortelių.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Sankt Peterburgo autobusuose – atsiskaitymai kortelėmis

Rusijoje, Sankt Peterburge, įgyvendinamas naujas projektas – kai kuriuose autobusuose diegiami atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis. skaityti »

Mokėjimo kortelės, kvepiančios vaisiais

Pirmosios mokėjimo kortelės Lietuvoje atsirado dar 1993 metais. Jas pradėjo platinti tuometis Vilniaus bankas (dabartinis SEB bankas). Dabar Lietuvoje mokėjimo kortelių jau yra daugiau nei gyventojų – apie 3,5 mln. skaityti »

Kas sekundę – po du atsiskaitymus mokėjimo kortele

Mokėjimo kortelės istorija Lietuvoje skaičiuojama jau nuo 1993 metų, kada SEB bankas, tuomet dar vadinęsis Vilniaus banku, išleido pirmąją mokėjimo kortelę šalyje. skaityti »

Kaip neišleisti per daug pinigų atsiskaitant kortele?

Net ir pasibaigus finansiniam sunkmečiui, daugelis ir toliau nori racionaliai tvarkyti pinigus – planuoti ir kontroliuoti savo išlaidas, neišleisti daugiau ten, kur gali išleisti mažiau, pasirūpinti, kad reikalingiems dalykams pinigų užtektų. skaityti »

Trys patarimai praradusiems banko kortelę

SEB banko duomenimis, vis daugiau Lietuvos gyventojų renkasi atsiskaityti kortele − per pastaruosius dvejus metus atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis skaičius ir atsiskaitymo suma padidėjo beveik ketvirtadaliu. skaityti »

Indijos rinkoje – virtuali mokėjimo kortelė

Mokėjimų kompanija „Paytm“ kartu su „RuPay“ ir kitais nacionaliniais Indijos bankais ketina išleisti virtualią mokėjimo kortelę. skaityti »

Galimybės mokėti kortele pirkėjai labiausiai pasigenda pašte ir Gariūnuose

Daugiau kaip 800 įvairių prekyviečių ir paslaugų teikimo vietų Vilniuje ir kituose didmiesčiuose − tiek jų per vieną mėnesį pažymėjo pirkėjai specialioje programėlėje norėdami jose atsiskaityti ne tik grynaisiais pinigais, bet ir turimomis mokėjimo kortelėmis. skaityti »

Kišenpinigiai – į mokėjimo kortelės sąskaitą

Jei anksčiau pinigai vaiko kasdienėms išlaidoms asocijavosi su kišenėje žvangančiomis monetomis, tai šiandien vis daugiau tėvų kišenpinigius renkasi pervesti į atžalos mokėjimo kortelės sąskaitą. skaityti »

„MasterCard“ į apyrankę įdiegė mokėjimo kortelę

Amerikiečių pradedančioji bendrovė „PureWrist“ sukūrė plastikinę apyrankę su medalionu, į kurį galima įdiegti keletą kartų sumažintą mokėjimo sistemos „MasterCard“ kortelę. skaityti »

Pagerės mokėjimo kortelių priėmimo sąlygos

Per artimiausius metus mažmeninės prekybos įmonės gali tikėtis mažesnių mokėjimo kortelių aptarnavimo mokesčių, didesnio taikomų įkainių skaidrumo ir galimybės pasirinkti, kokias mokėjimo korteles priimti. skaityti »