Abiturientai keičia taktiką – egzaminams jau ruošiasi telefonu

Publikuota: 2015 m. balandžio 14 d. antradienis

Šiųmetė abiturientų karta brandos egzaminams ruošiasi palinkus ne virš knygų, o virš išmaniųjų telefonų ekranų. Tai įrodo leidyklos „Šviesa“ sukurtos mobiliosios programėlės „Prieš egzaminą“ populiarumas – vos per porą savaičių ją atsisiuntė kas trečias abiturientas, turintis „Android“ įrenginį. Kūrėjai, atsižvelgę į dvyliktokų pageidavimus, atnaujino programėlę pridėdami 50 proc. daugiau klausimų. Nuo šiol ruošiantis lietuvių kalbos, matematikos, istorijos ir biologijos brandos egzaminams bus galima atsakyti į 1 050 klausimų.

Per dvi savaites naudodamiesi programėle, abiturientai atsakė į apie 130 000 klausimų. Jei į tiek klausimų reikėtų atsakyti naudojant popierių – prireiktų net 10 popieriaus pakuočių (klausimus spausdinant abiejose lapo pusėse). Arba dar vaizdžiau – tiek klausimų yra daugiau nei 3300 egzaminų testų. Leidyklos „Šviesa“ skaitmeninių produktų vadovo Gyčio Česnuičio teigimu, mobiliosios programėlės „Prieš egzaminą“ sėkmę lėmė suvokimas, ko nori vadinamoji Z karta.

„Nors brandos egzaminų formatas nesikeičia jau daugelį metų, tai nereiškia, kad šiandieniniai abiturientai jiems ruošiasi taip pat, kaip ir mes. Ilgus vakarus bibliotekose keičia vakarojimai prie kompiuterių ar išmaniųjų telefonų ekranų. Informaciją taip pasiekti lengviau, greičiau, o vizualus ir sistemingas jos pateikimas, azartas, norint vis geresnio rezultato, ir lemia didelį susidomėjimą“, – įsitikinęs Gytis Česnuitis.

„Z kartos“ jaunuoliai informaciją priima ir apdoroja greičiau nei kiti, puikiai valdo naujausias informacines ir komunikacines technologijas, tačiau sunkiau išlaiko dėmesį bei koncentruojasi. Į tai atsižvelgta ir kuriant šią pasiruošimo egzaminams programėlę.

„Visi suprantame, kad metas prieš egzaminus – vienas sunkiausių jauno žmogaus gyvenime. Todėl ši programėlė sukurta taip, kad ja nebūtų nuobodu naudotis – ryškios spalvos, suprantami paaiškinimai, greitas rezultato pateikimas bei galimybė stebėti savo progresą yra tai, dėl ko abiturientai sprendžia testus telefone bei palankiai vertina mūsų produktą – vartotojai net 91 proc. atsakymų paaiškinimų įvertino teigiamai“, – sako G. Česnuitis.

Kartą įsirašius programėlę „Prieš egzaminą“, interneto ryšio daugiau neprireiks, todėl moksleiviai ja gali naudotis ten, kur jiems patogiausia – kad ir kelionėje autobusu į mokyklą ar pertraukų metu. Be to, ji veikia visuose populiariausiuose išmaniuosiuose įrenginiuose, turinčiuose „Android“ operacinę sistemą, o netrukus programėlės kūrėjai žada pristatyti ir „iOS“ operacinei sistemai pritaikytą programėlės versiją.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »