Atnaujinti žinias lituanistams padeda moderni duomenų bazė

Publikuota: 2013 m. birželio 14 d. penktadienis

Lietuvių kalbos mokytojai džiaugiasi dvejus metus trukusio Europos socialinio fondo remiamo projekto „Inovatyvios gimtosios lietuvių kalbos mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programos įgyvendinimas“ rezultatais. Projekto metu vykusiuose renginiuose naudingų žinių įgijo beveik 200 Lietuvos mokytojų, lituanistams sukurta speciali duomenų bazė.

2011 m. rugpjūčio 4 d. pradėtas projektas šių metų vasarą pasiekė finišo tiesiąją – mokymuose dalyvavo 199 mokytojai, 177 iš jų įteikti  neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimai. Renginių metu mokymus vedę 28 lektoriai pristatė 35 pranešimus ir metodines užduotis, kurias siūloma pateikti mokiniams.

Šiuo projektu buvo siekiama, kad lietuvių kalbos mokytojas tobulėtų kaip intelektuali, šiuolaikiška asmenybė. Renginių metu buvo stengiamasi sukurti bendravimui palankią terpę, grindžiamą inovacijomis. Dalyviams buvo suteikiama galimybė susipažinti su naujausiais ir aktualiausiais lituanistiniais tyrinėjimais. Svarbiausias dėmesys buvo kreipiamas į kalbos, literatūros tyrimus, platesnio kultūrinio konteksto išmanymą, informacinių technologijų taikymo ir modernios komunikacijos erdvės teikiamus privalumus, bendradarbiavimą tarp mokslo ir švietimo institucijų, kūrybišką požiūrį į išplėstinio kurso medžiagos pateikimą ir interpretavimą.

Projekto vadovų teigimu, mokytojų kvalifikacijos tobulinimo rezultatais pasinaudos visa švietimo sistema ir netiesioginiai patys naudos gavėjai – moksleiviai.

„Džiugu, kad mokytojai aktyviai dalyvavo seminaruose, sėmėsi žinių, praplėtė pažinčių ratą. Po užsiėmimų sulaukėme daug atsiliepimų, kad lektorių skaitomi pranešimai buvo naudingi, o projekto interneto puslapyje patalpinta medžiaga pravertė pamokose ir padėjo mokiniams į lietuvių kalbą pažvelgti giliau, nauju žvilgsniu“, – teigė projektą kartu su 13 partnerių įgyvendinusio Lietuvių kalbos instituto projekto vadovė Eglė Vareikytė.

Projekto metu buvo sukurtas inovatyviomis technologijomis paremtas interaktyvus metodinis vadovas, apimantis internetinę duomenų bazę ir pokalbių kambarius. Projekto internetiniame puslapyje skelbiama lektorių rengtų paskaitų medžiaga, mokytojams ir mokiniams skirtos užduotys, metodiniai nurodymai – visa šia informacija gali laisvai naudotis medžiagą pamokoms ruošiantys mokytojai.

Prisiregistravę puslapio lankytojai gali naudotis papildomomis metodinio vadovo galimybėmis – projekto lektorių kontaktinių duomenų baze, pokalbių kambariais. Juose arba el. paštu mokytojai gali pateikti savo klausimus ir sulaukti specialistų konsultacijų.

Šis projektas buvo finansuotas Europos socialinio fondo lėšomis. Iš fondo projektui buvo skirta 330 547,32 Lt parama, visas projekto biudžetas – 388 879,20 Lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »