Bendradarbiaus kosminius tyrimus vykdantys Kauno ir Ispanijos universitetai

Publikuota: 2015 m. lapkričio 25 d. trečiadienis

Lietuvišką darganą į ispanišką saulę trumpam iškeitę Kauno technologijos universiteto (KTU) Elektros ir elektronikos fakulteto (EEF) atstovai namo grįžo netuščiomis. Jų rankose – ne tik nauja bendravimo sutartis su Migelio Hernandezo universitetu (Elčė, Ispanija) mokslo ir tyrimų srityse, bet ir bendros elektros ir elektronikos inžinerijos krypties doktorantūros studijų programos gairės. Tai – pirmoji Lietuvoje šios mokslo krypties doktorantūra rengiama kartu su užsienio aukštojo mokslo įstaiga.

Ispanijos pietryčiuose įsikūręs Migelio Hernandezo universitetas (UMH) yra pati produktyviausia aukštoji mokykla Ispanijoje pagal įkurtas aukštųjų technologijų įmones. Viena iš universiteto įkurtų įmonių – EMXYS – jau patvirtinta kandidatė bendradarbiauti su JAV nacionaline astronautikos ir kosmoso agentūra (NASA) perimant „Didymos“ asteroidą ir pakeičiant jo trajektoriją.

„Mūsų fakulteto mokslininkai taip pat aktyviai dirba kosminių tyrimų srityje, tad vieni apie kitus sužinojome būtent per informacijos apie tokius projektus, kaip „LitSat-1“ palydovas ar mūsų mokslininkų kuriamas neinvazinis galvospūdžio absoliutinės vertės matuoklis, sklaidą. Pasidomėjus plačiau paaiškėjo, kad tiek UHM, tiek ir KTU EEF mokslininkų grupės atlieka tyrimus labai giminingose srityse, tad bendradarbiavimas, siekiant apjungti pajėgumus ir taip dar efektyviau išnaudoti resursus, buvo tikrai logiškas žingsnis“, – komentavo KTU Elektros ir elektronikos fakulteto dekanas prof. Algimantas Valinevičius.

„Technologijų srityje efektyvus tiek žmogiškųjų, tiek infrastruktūrinių resursų panaudojimas. Neretai tai ir lemia, ar konkretūs projektai yra įgyvendinami sėkmingai, ar tiesiog popieriniu formatu „nugula“ mokslininkų stalčiuose.

Migelio Hernandezo ir Kauno technologijos universiteto Elektros ir elektronikos fakulteto mokslininkams dirbant kartu bus daug geriau išnaudotos tiek abiejų įstaigų mokslininkų, tiek ir laboratorijų galimybės“, – teigė UHM prorektorius tarptautiniams ryšiams prof. Manuel Miguel Jordan Vidal.

Pasirašydami naująjį kontraktą, universitetai sutarė ne tik bendradarbiauti per juose veikiančias mokslines grupes, bet ir suteikti galimybę tiek vienos, tiek kitos šalies doktorantams įgyti dvigubą mokslinį laipsnį. Tai pirmoji tokio pobūdžio elektros ir elektronikos inžinerijos krypties doktorantūra Lietuvoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »