Du trečdaliai studentų teigia greičiausiai dalyvausiantys rinkimuose

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 29 d. šeštadienis

Studentų apklausa rodo, kad Seimo rinkimuose tikrai dalyvaus 37 proc. studentų, dar 30 proc. teigia greičiausiai dalyvausiantys. Iš žadančių balsuoti penktadalis jau yra tvirtai apsisprendę, kam paskirs balsą, dar tiek pat linksta link vieno favorito, tačiau net 54 proc. apklaustųjų vis dar nežino, už ką balsuos. Tokius rezultatus parodė Lietuvos studentų sąjungos (LSS) atlikta apklausa internetu, kurioje dalyvavo 1953 studentai.

21 proc. studentų teigia, kad tikrai arba greičiausiai nedalyvaus Seimo rinkimuose, o kol kas nežinančių yra 12 proc. Pasyviausi rinkimuose bus bakalauro pirmo kurso studentai – net 30 proc. jų teigia, kad tikrai neis į rinkimus.

„Jeigu visi svarstantys dalyvauti rinkimuose tikrai į juos ateis, tai bus neblogas rezultatas. Didesnė problema, mūsų nuomone, yra ne tiek pats studentų aktyvumas, kiek jų nežinojimas, už ką balsuoti. Būtent dėl to, siekdami padėti jiems susidaryti tvirtą politinę nuomonę, kuri partija geriausiai išmano aukštojo mokslo problemas ir žino jų sprendimų būdus, inicijavome kampaniją “A8tuoni, kurios metu aktyviai tarpininkaujame tarp studentų ir partijų atstovų – rengiame diskusijas, debatus, specialioje svetainėje A8tuoni.lt supažindame studentus su partijų pozicija aukštojo mokslo klausimais, planuojame būsimus debatus", – teigia Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis.

Pasak jo, tokiais veiksmais tikimasi, kad prieš pat rinkimus neapsisprendusių studentų dalis gerokai sumažės ir jų balsą lems ne paskutinės akimirkos spontaninis sprendimas, o apgalvotos priežastys, išanalizuotas turinys.

Apklausa atskleidė įdomių skirtumų, kuriuos lemia ir studijų sritys. Humanitarinių ir socialinių mokslų studentai rinkimuose bus gerokai aktyvesni – beveik pusė iš jų teigia, kad rinkimuose tikrai dalyvaus, kai tuo tarpu iš technologijų studentų tokių buvo tik ketvirtadalis.

Vaikinai ir merginos dalyvauti rinkimuose linkę iš esmės vienodu aktyvumu, tačiau pirmieji gerokai tvirčiau apsisprendę, už ką balsuos. Net 53 proc. vaikinų studentų jau tvirtai žino, kam paskirs savo balsą, arba linksta link vieno favorito, tuo tarpu tik 33 proc. apklaustų studenčių buvo apsisprendusios dėl savo favoritų rinkimuose.

Panašūs skirtumai pastebimi ir nagrinėjant studijų įtaką studentų apsisprendimui: tvirtai apsisprendę, kam atiduos balsą, buvo 30 proc. humanitarinių ir 27 proc. socialinių mokslų studentų, o tarp fizinių mokslų atstovų tokių buvo tik 15 proc.

9 proc. studentų planuoja balsuoti išankstiniuose rinkimuose paštu arba mieste, kuriame jie studijuoja.

Paklausti, kas jiems galėtų sutrukdyti balsuoti, studentai vardino prastą savijautą (61 proc. apklaustųjų), kompanijos trūkumą – jei kartu į rinkimus nevyktų draugai ar artimieji (23 proc.), tingėjimas (22 proc.) ir blogas oras (20 proc.).

Rugsėjo 12–16 d. surengta internetinė studentų apklausa – LSS inicijuojamos kampanijos „A8tuoni“ dalis, kurios tikslas – paskatinti studentus dalyvauti rinkimuose, padėti jiems išsirinkti savo favoritus, ir taip pat inicijuoti diskusijas su politikas, leisiančias geriau pažinti studentų poreikius ir patikrinti, kokius aukštojo mokslo problemų sprendimus yra parengę partijų atstovai.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »