Frankfurto knygų mugėje įvertinta leidykla „Šviesa“

Publikuota: 2016 m. liepos 27 d. trečiadienis

Europos leidėjams svarbiausioje Frankfurto knygų mugėje šį rudenį Lietuvos vardas skambės tarp geriausių pavyzdžių. Europos mokomosios literatūros leidėjų grupė (EEPG) kartu su Frankfurto knygų muge ir vadovėlių bei švietimo žiniasklaidos tyrėjų bendruomene „IARTEM“ kasmet organizuoja Geriausių Europos mokymo(-si) priemonių apdovanojimus (BELMA) ir jau paskelbė šių metų nominantus. Tarp jų – ir leidykla „Šviesa“ už naujos kartos serijos „Atrask“ istorijos vadovėlio komplektą 6 klasei.

„Tai yra svarus įvertinimas Lietuvai, kuri švietimo literatūros gretose nenulipa nuo podiumo jau trečius metus iš eilės. Mūsų naujausi vadovėliai ir juos papildančios ugdymo priemonės – mokytojo knyga, moksleivio užrašai, skaitmeniniai ištekliai – aukšta kokybe išsiskiria visoje Europoje ir tampa sektinu pavyzdžiu kitoms šalims“, – teigia leidyklos „Šviesa“ vadovė Daiva Bartninkienė.

Europoje įvertintą istorijos mokymo komplektą sudaro vadovėlis, jaunojo istoriko užrašai, interaktyvi mokytojo knyga ir skaitmeniniai ištekliai. Šias priemones kūrė patyrusių autorių ir mokytojų praktikų kolektyvas: Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos istorijos mokytoja ekspertė Jūratė Litvinaitė, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto, Informacijos ir komunikacijos instituto dėstytojas Kęstutis Petrauskis, Vilniaus Šv. Kristoforo gimnazijos istorijos mokytoja ekspertė Kristina Vilkelienė, kartu užrašus kūrė Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos Vilniaus skyriaus pirmininkė Sonata Džiavečkaitė bei Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos istorijos mokytoja Simona Stankutė.

Prieš išleidžiant istorijos vadovėlio komplekto medžiaga buvo išbandyta 73 mokyklose ir dar tobulinta atsižvelgiant į mokytojų ir vaikų pastabas bei siūlymus.

Pasak D. Bartninkienės, serijos „Atrask“ istorijos vadovėlio komplektas 6 klasei buvo sukurtas siekiant paskatinti vaikus mokytis tiriant, ieškant ir atrandant. Mokydamiesi iš šio istorijos vadovėlio komplekto, šeštokai patys aiškinasi, kodėl vienuolynai, o ne didikų ar valdovų dvarai, tapo kultūros ir švietimo centrais Europoje, kodėl jau nuo XVI a. naujai atrasta Amerika ėmė vilioti Europos gyventojus, kodėl Pirmasis pasaulinis karas vadinamas pasauliniu, iš kur kilo feodalizmo pavadinimas.

Tarptautinė BELMA ekspertų komisija vertino apdovanojimams pateiktas ugdymo priemones pagal aštuonis kriterijus – aktualumą, aiškumą, patikimumą, patrauklumą, lankstumą, bendrumą, įsitraukimą, socializaciją. Tarp šių metų nominantų kartu su „Šviesa“ minimos ir tokios garsios leidyklos kaip „Lehrmittelverlag Zürich“ iš Šveicarijos, „Cornelsen“ iš Vokietijos ar švietimo srityje pirmaujanti Suomijos „Otava Publishing Company“.

Leidyklos „Šviesa“ rengiamas mokomasis turinys Frankfurte apdovanojimus gavo jau dvejus metus iš eilės. Pernai aukščiausią įteiktą įvertinimą pelnė priešmokyklinio ugdymo komplektas „OPA PA!“, o 2014 m. EEPG skiriamą apdovanojimą laimėjo dailės vadovėlis 9–10 klasei. Frankfurto knygų mugė yra didžiausia ir seniausia mugė, svarbi Europos ir pasaulio leidėjams. Ji kasmet suburia per 700 dalyvių iš daugiau nei 100 šalių, pernai mugę per penkias dienas aplankė daugiau kaip 275 000 svečių.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »