„Gedimino dienos“: linksmybės ir eksperimentai

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 22 d. pirmadienis

Ne tik linksmai, bet ir naudingai rugsėjo 17-19 dienas praleido Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai. Jau penktą kartą VGTU Studentų atstovybės organizuojamose „Gedimino dienose 2014“, jie surengė paradą, nusitęsusį per visą Vilnių, įkūrė pramogų ir eksperimentų erdvę „Bazarą“, klausė koncertų, galiausiai vakarėlyje sėkmingai atšventė „Gedimino dienų“ pabaigą.

VGTU rektoriui Alfonsui Daniūnui ir SA prezidentui Dioniui Martsinkevichui pasveikinus šventės dalyvius, milžiniškomis žnyplėmis nukirpus atidarymo juostelę, šventėje pasirodė VGTU klubai – folkloro ansamblis „Vingis“, VGTU orkestras, krepšinio komandos palaikymo šokėjos bei grupė „The Friendzone“. Vėliau visi šventės dalyviai susirikiavo į  paradą ir prakeliavo Vilniaus gatvėmis, skanduotėmis ir šūkiais primindami apie Saulėtekyje įsikūrusio techninio universiteto šventę. Sugrįžę prie centrinių rūmų, studentai, pasišviesdami fakelais ir žibintuvėliais, sudėliojo universiteto vardą – „VGTU“.

Rugsėjo 18-ąją renginio dalyvius įtraukė „Bazaro“ veiklos: čia laikas leistas ir linksmai, ir naudingai. Buvo galima pamatyti ugniagesių-gelbėtojų programą, kurioje jie demonstravo gesinimo ir gelbėjimo technikas. Transporto inžinerijos fakulteto atstovai suteikė progą patirti automobilio avarijos simuliaciją ir įvertinti smūgio galią bei saugos diržų svarbą.

„Ilgas tradicijas turinti VGTU šventė reikšminga bendruomenei, tačiau dar svarbesnė ji pirmo kurso studentams. „Gedimino dienos“ suteikia progą ne tik pasilinksminti, susipažinti, bet ir pamatyti, ką turime geriausio: visi fakultetai kūrybingai prisistato siūlydami sudalyvauti eksperimentuose, lituoti balso keitiklius, išbandyti skrydžių simuliatorių, gaminti inkilus, nusifilmuoti vaizdo klipuose ir daug kitų naudingų pramogų“, – sakė VGTU SA prezidentas D. Martsinkevichus.

Šventės dalyviai galėjo savo jėgas išbandyti šaudydami tire, dalyvaudami studentų ir administracijos darbuotojų protmūšyje, krepšinio turnyre, taip pat kebabų valgymo varžybose. Vyko lindy hopo pamokos. Drąsesnieji leidosi lynais nuo VGTU centrinių rūmų 5 aukšto ar ieškojo kelio iš paklaidinimų kambario. Kol vieni žaidė naktinį Xbox Kinect, kitus dalyvius iki pat vėlumos džiugino Jovita Sajonaitė, DJ Mamania, Lilas su Innomine ir Gytis J.

Šventės įspūdžiais dalinosi ir VGTU Rektorius Alfonsas Daniūnas: „Labai džiugu, kad Gedimino dienos tapo gražia, tradicine mokslo metus pradedančia švente. Renginio programa su metais vis gerėja, veiklų vis daugėja, malonu, kad šiemet prie „Gedimino dienų“ prisijungė ir ALUMNI studentai. Linkiu, kad šventė ir toliau išlaikytų puikią atmosferą ir kad joje dalyvautų vis daugiau studentų“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »