„Gedimino dienos“: linksmybės ir eksperimentai

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 22 d. pirmadienis

Ne tik linksmai, bet ir naudingai rugsėjo 17-19 dienas praleido Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai. Jau penktą kartą VGTU Studentų atstovybės organizuojamose „Gedimino dienose 2014“, jie surengė paradą, nusitęsusį per visą Vilnių, įkūrė pramogų ir eksperimentų erdvę „Bazarą“, klausė koncertų, galiausiai vakarėlyje sėkmingai atšventė „Gedimino dienų“ pabaigą.

VGTU rektoriui Alfonsui Daniūnui ir SA prezidentui Dioniui Martsinkevichui pasveikinus šventės dalyvius, milžiniškomis žnyplėmis nukirpus atidarymo juostelę, šventėje pasirodė VGTU klubai – folkloro ansamblis „Vingis“, VGTU orkestras, krepšinio komandos palaikymo šokėjos bei grupė „The Friendzone“. Vėliau visi šventės dalyviai susirikiavo į  paradą ir prakeliavo Vilniaus gatvėmis, skanduotėmis ir šūkiais primindami apie Saulėtekyje įsikūrusio techninio universiteto šventę. Sugrįžę prie centrinių rūmų, studentai, pasišviesdami fakelais ir žibintuvėliais, sudėliojo universiteto vardą – „VGTU“.

Rugsėjo 18-ąją renginio dalyvius įtraukė „Bazaro“ veiklos: čia laikas leistas ir linksmai, ir naudingai. Buvo galima pamatyti ugniagesių-gelbėtojų programą, kurioje jie demonstravo gesinimo ir gelbėjimo technikas. Transporto inžinerijos fakulteto atstovai suteikė progą patirti automobilio avarijos simuliaciją ir įvertinti smūgio galią bei saugos diržų svarbą.

„Ilgas tradicijas turinti VGTU šventė reikšminga bendruomenei, tačiau dar svarbesnė ji pirmo kurso studentams. „Gedimino dienos“ suteikia progą ne tik pasilinksminti, susipažinti, bet ir pamatyti, ką turime geriausio: visi fakultetai kūrybingai prisistato siūlydami sudalyvauti eksperimentuose, lituoti balso keitiklius, išbandyti skrydžių simuliatorių, gaminti inkilus, nusifilmuoti vaizdo klipuose ir daug kitų naudingų pramogų“, – sakė VGTU SA prezidentas D. Martsinkevichus.

Šventės dalyviai galėjo savo jėgas išbandyti šaudydami tire, dalyvaudami studentų ir administracijos darbuotojų protmūšyje, krepšinio turnyre, taip pat kebabų valgymo varžybose. Vyko lindy hopo pamokos. Drąsesnieji leidosi lynais nuo VGTU centrinių rūmų 5 aukšto ar ieškojo kelio iš paklaidinimų kambario. Kol vieni žaidė naktinį Xbox Kinect, kitus dalyvius iki pat vėlumos džiugino Jovita Sajonaitė, DJ Mamania, Lilas su Innomine ir Gytis J.

Šventės įspūdžiais dalinosi ir VGTU Rektorius Alfonsas Daniūnas: „Labai džiugu, kad Gedimino dienos tapo gražia, tradicine mokslo metus pradedančia švente. Renginio programa su metais vis gerėja, veiklų vis daugėja, malonu, kad šiemet prie „Gedimino dienų“ prisijungė ir ALUMNI studentai. Linkiu, kad šventė ir toliau išlaikytų puikią atmosferą ir kad joje dalyvautų vis daugiau studentų“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »