ISM pagrindiniu akcininku tapo KTU

Publikuota: 2016 m. balandžio 4 d. pirmadienis

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto (ISM) pagrindiniu akcininku, sėkmingai pabaigus sandorį, nuo kovo 31 d. tapo  Kauno technologijos universitetas (KTU), kuris įsigijo kontrolinį ISM akcijų paketą.

KTU įsigijo beveik 79 proc. ISM akcijų. Iki šiol pagrindinis ISM akcininkas buvo bendrovė „Inovacijų ir investicijų fondas“, kuri, įvykus sandoriui, lieka smulkiuoju akcininku.

Kitu smulkiuoju akcininku ir toliau lieka universiteto įkūrėja Norvegijos verslo mokykla „BI Norwegian Business School“.

„ISM dėkoja buvusiam akcininkui už sklandų ir geranorišką bendradarbiavimą, kuris padėjo ISM ir toliau sėkmingai augti ir tapti konkurencingu savo srities lyderiu ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Vidurio ir Rytų Europoje“, - teigė ISM rektorius Alfredas Chmieliauskas.

Pasikeitus akcininkams esminių pokyčių nenumatoma – ISM bus atskiras specializuotas savo srities universitetas, kuris ir toliau aktyviai dirbs palaikydamas glaudžius santykius su didžiausiomis užsienio ir Lietuvos verslo įmonėmis.

Planuojama, kad abu universitetai aktyviai bendradarbiaus, kurdami šiuolaikines verslo vadybos ir informacinių technologijų integruotas studijas.

„Pastebima, kad kvalifikuotiems technologijų specialistams dažnai trūksta vadybinių žinių. Todėl matome didelę paklausą integruotiems verslo ir technologijų studijų modeliams. Ilgalaikėje perspektyvoje tai - labai svarbu, kadangi turėdami kvalifikuotus, vadovauti galinčius specialistus tarptautinėse rinkose, būsime patrauklūs ir kaip technologiškai pažangių specialistų šalis. Todėl sveikiname naująjį akcininką – Kauno technologijos universitetą“, - sakė A. Chmieliauskas.

Taip pat tikimasi, kad bendradarbiavimas padės dar labiau garsinti universitetus, kuriant tarpdalykines, rinkos poreikius atliepiančias studijų programas, pritraukiant gabius Lietuvos ir užsienio studentus, dėstytojus, ir tyrėjus.

„Valstybinių ir privačių aukštųjų mokyklų bendradarbiavimas įvairiomis formomis yra įprastas reiškinys Europoje ir JAV, siekiant telkti pajėgas bendriems projektams, atverti naujas tyrimų ir studijų galimybes. Neabejojame, kad tokia praktika bus sėkminga ir Lietuvoje“, - teigė KTU rektorius Petras Baršauskas.

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą 1999 m. įsteigė didžiausias Norvegijoje ir antras didžiausių Europoje verslo universitetų „BI Norwegian Business School“. ISM universitetas vertinamas kaip viena geriausių Baltijos šalyse verslo ir vadybos mokyklų, pelniusi tarptautinį pripažinimą. Universiteto studijų kokybę patvirtina Tarptautinė kokybės akreditacija (IQA) ir Europos kreditų perkėlimo sistemos etiketė (ECTS label), leidžianti mainų programų ir dvigubų diplomų partneriais rinktis pažangiausius Europos ir JAV universitetus.

KTU yra pažangiausias mokslo ir lyderiaujantis technologijų universitetas Lietuvoje, glaudžiai bendradarbiaujantis su verslu. Universitetas jungia inžinerinius, technologinius, socialinius, humanitarinius mokslus ir menus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »