Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Publikuota: 2017 m. birželio 19 d. pirmadienis

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis (IT), taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. IT rinka yra itin konkurencinga – toks yra iš šiandien laikomas valstybinis IT brandos egzaminas. Šiais metais jį pasirinko laikyti net 2707 abiturientai – tai didžiausias skaičius per visą egzamino laikymo laikotarpį.

Laiko vis daugiau abiturientų

Šiuo metu brandos atestatą norintys gauti jaunuoliai privalo išlaikyti ne mažiau kaip 4 ir ne daugiau kaip 6 pasirenkamuosius egzaminus, tarp kurių yra ir populiarėjantis IT valstybinis brandos egzaminas.

IT egzaminas į pasirinkimų sąrašą įtrauktas dar 2006 metais. Per dešimtmetį kito ne tik užduotys ir egzamino turinys, bet ir laikančiųjų moksleivių skaičius – jis išaugo dvigubai. Pirmaisiais metais egzaminą laikė 1128 moksleiviai, tačiau 2015 metais šį egzaminą pasirinkusiųjų buvo jau 2512. Pastaraisiais metais ši tendencija išlieka – egzaminą rinkosi daugiau negu du tūkstančiai Lietuvos abiturientų.

„Mūsų gimnazijoje IT egzaminą pasirenka laikyti beveik visi mokiniai, kurie mokosi išplėstiniame programavimo kurse. Šis skaičius nėra didelis – grupę sudaro keliolika mokinių, tačiau rimtai besidominčių šia sritimi mokinių skaičius kasmet auga. Vis daugiau mokinių ateities studijas sieja su informacinėmis technologijomis“, – pasakoja Šilutės Vydūno gimnazijos IT mokytoja ekspertė bei leidyklos „Šviesa“ vadovėlių autorė Tatjana Balvočienė

Sunkiausia – programavimo dalis

IT egzaminas susideda iš bendrojo kurso ir programavimo. Bendrojo kurso užduotys sudaro 50 proc. įvertinimo, kitą pusę – praktinių programavimo užduočių atlikimo įvertinimas. T. Balvočienė teigia pastebėjusi, kad moksleiviams daugiausia nerimo kelia būtent programavimo užduotys.

Pasak jos, tinkamai pasirengti šiai egzamino daliai nepakanka paskutiniųjų dienų. Tačiau, jei per visus mokslo metus buvo sistemingai mokomasi, tuomet ir programavimo užduotis pavyks įveikti sėkmingai.

Vilioja karjeros galimybės

„Šviesos“ skaitmeninių produktų skyriaus vadovas Tadas Pūkas pastebi, kad populiarėjant informacinėms technologijoms keičiasi ir požiūris į šios srities egzamino poreikį.

„Norint siekti IT karjeros, reikėtų dviejų pagrindinių dalykų: kūrybiškumo ir noro spręsti problemas. Karjera šioje srityje yra labai konkreti ir padeda spręsti realias visuomenės, valstybių ir verslo problemas“, – teigia T. Pūkas.

Tai, kad moksleiviai vis atsakingiau žiūri į šį egzaminą rodo ir pastarųjų metų statistika. Pasak IT mokytojos ekspertės T. Balvočienės, IT egzaminą išlaiko 90 proc. jį pasirinkusių moksleivių. Tačiau nors IT karjeros perspektyvos plačios, darbdaviai primena, kad IT egzamino rezultatai dar nebūtinai garantuos sėkmę darbo rinkoje.

„Informatikos egzamino rezultatai nėra lemiamas veiksnys norint dirbti IT srityje, tačiau didėjantis šį egzaminą pasirinkusių abiturientų skaičius džiugina. Moksleiviai sąmoningai priima sprendimą laikyti šį egzaminą ir kryptingai eina būsimos karjeros link“, – sako programavimo paslaugų bendrovės „Alna Software“ klientų vadovė Goda Šniokaitė.

IT reikalingus gebėjimus lavinti reikia nuo mažens

G. Šniokaitė pastebi, kad ateityje darbo rinkoje labiausiai reikės duomenų analitikų ir IT projektų vadovų. Specialistė sutinka, kad, norint spręsti darbuotojų trūkumo problemą, būtinas kryptingas ugdymas dar mokyklos suole.

„Norint tapti geru IT srities specialistu, vien žinių nepakanka – būtini ir lyderystės įgūdžiai, ir įgimtas smalsumas. Jis turi būti skatinamas nuo pat jaunesnių klasių. Be to, svarbu ugdyti mokymosi visą gyvenimą nuostatą. IT srityje karjeros siekiantys mokiniai turi gebėti dirbti komandoje, kūrybiškai ieškoti problemų sprendimo, generuoti idėjas ir jas kryptingai įgyvendinti“, – teigia T. Balvočienė.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »