Iš Vilniaus mero lūpų – kvietimas verslininkams prisidėti prie mokslo centro kūrimo

Publikuota: 2015 m. gruodžio 15 d. antradienis

Susitikime su verslininkais Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pristatė sostinėje planuojamo statyti Nacionalinio mokslo centro (muziejaus) koncepciją. Pasak mero, finansuoti jaunimui skirtas mokslo centro laboratorijas bus suinteresuotas ir verslas.

„Projektas kainuos bent 20 mln. eurų, iš kurių valstybės skiriama dalis sudarys ketvirtadalį. Dar ketvirtadalį planuojama surinkti iš viešųjų partnerių – universitetų bei savivaldybės. To nepakaks, tad natūralu, jog iškyla klausimas dėl privačių lėšų pritraukimo. Planuojame centre įrengti penkias laboratorijas: gyvybės mokslų, fizikos, chemijos, socialinių mokslų ir bendrą – fizikos, lazerių, robotikos. Tai sritys, kuriose dažnai trūksta specialistų, todėl verslui bus naudinga prie to prisidėti“, – teigė R. Šimašius.

Pasak Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdo Sutkaus, toks mokslo centras paskatins jaunimą domėts naujomis mokslo sritimis, kurios gimsta XXI amžiuje. „Mūsų visų uždavinys bus šias erdves užpildyti turiniu. Susižavėjus atradimais, jaunuoliams atsiras noras atvažiuoti ir į įmonę pasižiūrėti, kaip tas mokslas konvertuojasi į gamybą“, – sakė V. Sutkus.

Pirmuoju Nacionalinio mokslo centro kūrimo etapu planuojama įrengti ekspozicijas, mokomąsias laboratorijas, mokslo atrakcionų parką, planetariumą ir erdves atvirame ore.

„Kodėl tokio centro reikia? Tai bus vieta, skirta išbandyti mokslą praktiškai – paliesti, pajausti, išgirsti. Tikslas – sudominti žmones, daugiausia jaunimą, mokslu, paskatinti studijuoti ir domėtis technologiniais dalykais. Tokių mokslo centrų esame matę kitose Europos sostinėse kaip, pavyzdžiui, Varšuvoje, Kopenhagoje, Helsinkyje, tad, manome, jog potencialiai geriausia vieta jam Lietuvoje yra Vilnius“, – teigė meras.

Projekte yra numatytas ir mokslo centrą supantis mokslo parkas, kuriame bus įrengti atrakcionai su nesudėtingomis mokslinio stebėjimo erdvėmis ir bandymų atvirame ore įrengimai.

Švietimo ir mokslo ministerija yra nusprendusi šiam projektui skirti 5,6 mln. eurų. Planuojama, jog projektas gali būti patvirtintas kitąmet, o įgyvendintas – už 3-4 metų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »