Iš Vilniaus mero lūpų – kvietimas verslininkams prisidėti prie mokslo centro kūrimo

Publikuota: 2015 m. gruodžio 15 d. antradienis

Susitikime su verslininkais Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pristatė sostinėje planuojamo statyti Nacionalinio mokslo centro (muziejaus) koncepciją. Pasak mero, finansuoti jaunimui skirtas mokslo centro laboratorijas bus suinteresuotas ir verslas.

„Projektas kainuos bent 20 mln. eurų, iš kurių valstybės skiriama dalis sudarys ketvirtadalį. Dar ketvirtadalį planuojama surinkti iš viešųjų partnerių – universitetų bei savivaldybės. To nepakaks, tad natūralu, jog iškyla klausimas dėl privačių lėšų pritraukimo. Planuojame centre įrengti penkias laboratorijas: gyvybės mokslų, fizikos, chemijos, socialinių mokslų ir bendrą – fizikos, lazerių, robotikos. Tai sritys, kuriose dažnai trūksta specialistų, todėl verslui bus naudinga prie to prisidėti“, – teigė R. Šimašius.

Pasak Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdo Sutkaus, toks mokslo centras paskatins jaunimą domėts naujomis mokslo sritimis, kurios gimsta XXI amžiuje. „Mūsų visų uždavinys bus šias erdves užpildyti turiniu. Susižavėjus atradimais, jaunuoliams atsiras noras atvažiuoti ir į įmonę pasižiūrėti, kaip tas mokslas konvertuojasi į gamybą“, – sakė V. Sutkus.

Pirmuoju Nacionalinio mokslo centro kūrimo etapu planuojama įrengti ekspozicijas, mokomąsias laboratorijas, mokslo atrakcionų parką, planetariumą ir erdves atvirame ore.

„Kodėl tokio centro reikia? Tai bus vieta, skirta išbandyti mokslą praktiškai – paliesti, pajausti, išgirsti. Tikslas – sudominti žmones, daugiausia jaunimą, mokslu, paskatinti studijuoti ir domėtis technologiniais dalykais. Tokių mokslo centrų esame matę kitose Europos sostinėse kaip, pavyzdžiui, Varšuvoje, Kopenhagoje, Helsinkyje, tad, manome, jog potencialiai geriausia vieta jam Lietuvoje yra Vilnius“, – teigė meras.

Projekte yra numatytas ir mokslo centrą supantis mokslo parkas, kuriame bus įrengti atrakcionai su nesudėtingomis mokslinio stebėjimo erdvėmis ir bandymų atvirame ore įrengimai.

Švietimo ir mokslo ministerija yra nusprendusi šiam projektui skirti 5,6 mln. eurų. Planuojama, jog projektas gali būti patvirtintas kitąmet, o įgyvendintas – už 3-4 metų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »