Jaunimo nedarbo problemos sprendimas – paties jaunimo rankose?

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 17 d. pirmadienis

Lietuvos verslo konfederacija (LVK) atkreipė dėmesį į visame pasaulyje aktualios jaunimo nedarbo problemos sprendimą ir jau pradėjo šviečiamųjų seminarų „CREAzone“ ciklą didžiausiuose Lietuvos universitetuose.

„Nėra neįgyvendamų tikslų ar neįmanomų siekių – yra tik nepakankamai noro, ryžto bei žinių juos įgyvendinti. Menkos jaunų, patirties neturinčių žmonių galimybės įsidarbinti – problema, kuriai efektyviausių sprendimų jau ne vienerius metus ieškoma visame pasaulyje“, – teigė LVK vadovas Valdas Sutkus.

Pasak jo, subsidijuojamas studentus įdarbinantis verslas, mokestinės lengvatos pagal specialybę dirbantiems studentams ar kitos įvairiose valstybėse taikomos priemonės padeda ženkliai sumažinti jaunimo nedarbą, tačiau problemos iš esmės neišsprendžia.

„Mes nusprendėme pradėti nuo paties jaunimo motyvacijos įsitvirtinti darbo rinkoje ir ambicijų siekti profesinės sėkmės ugdymo“, – kalbėjo V. Sutkus.

Pirmasis jaunimo verslumą skatinančio projekto „CREAzone“ seminaras jau įvyko Kaune, Vytauto Didžiojo universitete, į dar keturis tokius seminarus didžiausiuose Lietuvos universitetuose „CREAzone“ projektas studentus pakvies jau šią savaitę.

„Šiais renginiais siekiame paskatinti studentus aktyviai prisidėti prie savo pačių ateities kūrimo, imti iniciatyvą į savo rankas. Aktyviausiuosius kviečiame prisijungti prie projekto „CREAzone“ ir drauge su specialistų pagalba per mažiau nei metus sukurti bei išmokti sėkmingai valdyti savo verslus“, - apie seminarus pasakojo vienas iš projekto „CREAzone“ organizatorių Ilja Malkin.

Vienas iš projekto „Mokipay“ komandos narių Mindaugas Rutkauskas prisideda prie gausaus „CREAzone“ pranešėjų būrio ir studentams skirtame seminare taip pat dalinsis savo sėkmės istorija.

„Mūsų sumanymą realizuoti padėjo patyrusių verslininkų patarimai bei investuotojų pagalba, todėl puikiai suprantu „Creazone“ projekto reikšmę. Kažkam, o gal ir daugeliui studentų, tai gali tapti lemtingu postūmiu. Jauni žmonės turi daug puikių sumanymų, todėl labai svarbu, kad šalia laiku atsirastų tie, kurie patiki ir pataria. Ir svarbiausia – reikia išnaudoti tokias progas“, - teigė M. Rutkauskas.

Projektas „CREAzone“, skirtas mokyti studentus nuosavo verslo kūrimo ir plėtros paslapčių bei skatinti jaunimo verslumą, prasidės jau spalio mėnesį, registruotis ir tapti projekto dalyviais kviečiama iki rugsėjo 30 d. adresu www.creazone.lt

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »