KTU – pirmoji Lietuvos aukštoji mokykla, inicijavusi dalinimąsi automobiliu

Publikuota: 2016 m. sausio 11 d. pirmadienis

Keturias savaites trukusi akcija „KTU veža namo“ – pirmasis oficialus visame pasaulyje populiaraus keliavimo būdo dalinantis automobiliu (angl. Carpooling) atvejis Lietuvos aukštųjų mokyklų istorijoje. Šia iniciatyva Kauno technologijos universitetas (KTU) siekė atkreipti studentų dėmesį į aplinkos tausojimą ir ekologišką elgseną.

Viena transporto priemone naudojantis didesniam skaičiui žmonių, kiekvieno asmens kelionės išlaidos, tokios kaip kuro sąnaudos, mokesčiai, ir vairavimo sukeliamas stresas sumažėja. Dalinimasis automobiliu yra ir palankesnis aplinkai keliavimo būdas, prisidedantis prie darnaus vystymosi. Dalinimasis kelione sumažina išmetamo anglies dvideginio kiekį į aplinką, eismo spūstis keliuose ir automobilių stovėjimo aikštelių poreikį.

Anglišku terminu Carpooling pasaulyje žinomas keliavimo būdas, kada automobilio vairuotojas kartu priima vieną ar daugiau pakeleivių, – nebe naujiena. Prasidėjęs Jungtinėse Amerikos Valstijose, kaip degalų normavimo taktika Antrojo pasaulinio karo metu, šiandien plačiai paplitęs visame pasaulyje.  

Kelionės po visą Lietuvą

KTU Studijų informacijos skyriaus koordinatoriai Agnė Zdanavičiūtė ir Dovydas Grigaitis lankydamiesi įvairiose Lietuvos mokyklose, artėjant šventiniam laikotarpiui, universiteto studentams pristatė akciją „KTU veža“. Specialistai savo kelionės maršrutus viešai skelbė „Facebook“ paskyroje KTU studentams ir kvietė studentus vykti kartu, jeigu numatytas maršrutas jiems būdavo pakeliui į gimtuosius miestus.  

Akcijos metu buvo vykstama šiais maršrutais: Kaunas-Šiauliai, Kaunas-Kupiškis, Kaunas-Marijampolė, Kaunas-Ukmergė, Kaunas-Kėdainiai, Kaunas-Alytus.

Pateikę studento pažymėjimus, 2015 metų gruodžio 1–24 dienomis su KTU Studijų informacijos skyriaus koordinatoriais po Lietuvos miestus ir miestelius keliavo penkiolika universiteto studentų.  

„Šis projektas neatsitiktinai pradėtas vykdyti gruodžio mėnesį. Artėjant svarbiausioms žiemos šventėms, norėjome paskatinti studentus dažniau grįžti pas tėvus, aplankyti gimtuosius namus ir savo mokyklas. Studentai iš tolimiausių Lietuvos kampelių ne visada turi galimybę dažnai vykti namo, todėl ėmėmės KTU jaunimą vežti nemokamai“, – kalbėjo A. Zdanavičiūtė.

Vyko ir į savo buvusias mokyklas

D. Grigaitis taip pat džiaugėsi šia Universiteto inicijuota vakarietiška akcija: „KTU veža“ nustebino mus pačius – nesitikėjome tokio didelio studentų susidomėjimo ir aktyvaus dalyvavimo. Labai smagu, kad atsirado ir tokių studentų, kurie norėjo vykti ne tik į savo namus, bet ir į buvusias mokyklas.“

Visą gruodžio mėnesį nemokamai studentus vežiojusių Agnės ir Dovydo nuostabai, pakeleivių tarpe atsirado ir tokių, kurie pasiūlydavo savanoriškai prisijungti prie universiteto pristatymo įvairiose mokyklose.

„Akcijoje itin aktyviai dalyvavo KTU Informatikos fakulteto studentai, kurie mūsų aplankytose mokyklose su užsidegimu pristatinėjo savo fakultetą. Šie drąsūs ir aktyvūs vaikinai laužė visus informatikams klijuojamus stereotipus“, – su šypsena pasakojo A. Zdanavičiūtė, pridurdama, kad vykdytoje akcijoje gausiausiai dalyvavo pirmakursiai.

Jos nuomone, keliauti vienai gana nuobodu, todėl beveik mėnesį turėti pakeleivių buvo įdomu ir smagu. Mergina džiaugėsi galėjusi su studentais pabendrauti ir padiskutuoti: ­„Studentai noriai pasakodavo apie savo fakultetus, stojimo į aukštąją mokyklą priežastis ir turėtą patirtį, pasirinktas studijas. Tai mums labai aktuali ir svarbi informacija, į kurią stengiamės atsižvelgti“.

A. Zdanavičiūtės ir D. Grigaičio teigimu, „KTU veža“ galimybe pasinaudoję studentai buvo labai patenkinti vykusia akcija, dėkojo už puikią iniciatyvą bei išreiškė viltį, kad ši pakartotinai bus vykdoma ir ateityje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »