KTU – pirmoji Lietuvos aukštoji mokykla, inicijavusi dalinimąsi automobiliu

Publikuota: 2016 m. sausio 11 d. pirmadienis

Keturias savaites trukusi akcija „KTU veža namo“ – pirmasis oficialus visame pasaulyje populiaraus keliavimo būdo dalinantis automobiliu (angl. Carpooling) atvejis Lietuvos aukštųjų mokyklų istorijoje. Šia iniciatyva Kauno technologijos universitetas (KTU) siekė atkreipti studentų dėmesį į aplinkos tausojimą ir ekologišką elgseną.

Viena transporto priemone naudojantis didesniam skaičiui žmonių, kiekvieno asmens kelionės išlaidos, tokios kaip kuro sąnaudos, mokesčiai, ir vairavimo sukeliamas stresas sumažėja. Dalinimasis automobiliu yra ir palankesnis aplinkai keliavimo būdas, prisidedantis prie darnaus vystymosi. Dalinimasis kelione sumažina išmetamo anglies dvideginio kiekį į aplinką, eismo spūstis keliuose ir automobilių stovėjimo aikštelių poreikį.

Anglišku terminu Carpooling pasaulyje žinomas keliavimo būdas, kada automobilio vairuotojas kartu priima vieną ar daugiau pakeleivių, – nebe naujiena. Prasidėjęs Jungtinėse Amerikos Valstijose, kaip degalų normavimo taktika Antrojo pasaulinio karo metu, šiandien plačiai paplitęs visame pasaulyje.  

Kelionės po visą Lietuvą

KTU Studijų informacijos skyriaus koordinatoriai Agnė Zdanavičiūtė ir Dovydas Grigaitis lankydamiesi įvairiose Lietuvos mokyklose, artėjant šventiniam laikotarpiui, universiteto studentams pristatė akciją „KTU veža“. Specialistai savo kelionės maršrutus viešai skelbė „Facebook“ paskyroje KTU studentams ir kvietė studentus vykti kartu, jeigu numatytas maršrutas jiems būdavo pakeliui į gimtuosius miestus.  

Akcijos metu buvo vykstama šiais maršrutais: Kaunas-Šiauliai, Kaunas-Kupiškis, Kaunas-Marijampolė, Kaunas-Ukmergė, Kaunas-Kėdainiai, Kaunas-Alytus.

Pateikę studento pažymėjimus, 2015 metų gruodžio 1–24 dienomis su KTU Studijų informacijos skyriaus koordinatoriais po Lietuvos miestus ir miestelius keliavo penkiolika universiteto studentų.  

„Šis projektas neatsitiktinai pradėtas vykdyti gruodžio mėnesį. Artėjant svarbiausioms žiemos šventėms, norėjome paskatinti studentus dažniau grįžti pas tėvus, aplankyti gimtuosius namus ir savo mokyklas. Studentai iš tolimiausių Lietuvos kampelių ne visada turi galimybę dažnai vykti namo, todėl ėmėmės KTU jaunimą vežti nemokamai“, – kalbėjo A. Zdanavičiūtė.

Vyko ir į savo buvusias mokyklas

D. Grigaitis taip pat džiaugėsi šia Universiteto inicijuota vakarietiška akcija: „KTU veža“ nustebino mus pačius – nesitikėjome tokio didelio studentų susidomėjimo ir aktyvaus dalyvavimo. Labai smagu, kad atsirado ir tokių studentų, kurie norėjo vykti ne tik į savo namus, bet ir į buvusias mokyklas.“

Visą gruodžio mėnesį nemokamai studentus vežiojusių Agnės ir Dovydo nuostabai, pakeleivių tarpe atsirado ir tokių, kurie pasiūlydavo savanoriškai prisijungti prie universiteto pristatymo įvairiose mokyklose.

„Akcijoje itin aktyviai dalyvavo KTU Informatikos fakulteto studentai, kurie mūsų aplankytose mokyklose su užsidegimu pristatinėjo savo fakultetą. Šie drąsūs ir aktyvūs vaikinai laužė visus informatikams klijuojamus stereotipus“, – su šypsena pasakojo A. Zdanavičiūtė, pridurdama, kad vykdytoje akcijoje gausiausiai dalyvavo pirmakursiai.

Jos nuomone, keliauti vienai gana nuobodu, todėl beveik mėnesį turėti pakeleivių buvo įdomu ir smagu. Mergina džiaugėsi galėjusi su studentais pabendrauti ir padiskutuoti: ­„Studentai noriai pasakodavo apie savo fakultetus, stojimo į aukštąją mokyklą priežastis ir turėtą patirtį, pasirinktas studijas. Tai mums labai aktuali ir svarbi informacija, į kurią stengiamės atsižvelgti“.

A. Zdanavičiūtės ir D. Grigaičio teigimu, „KTU veža“ galimybe pasinaudoję studentai buvo labai patenkinti vykusia akcija, dėkojo už puikią iniciatyvą bei išreiškė viltį, kad ši pakartotinai bus vykdoma ir ateityje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »