KTU gimnazistai atstovaus Lietuvai gamtos mokslų olimpiadoje Pietų Korėjoje

Publikuota: 2015 m. lapkričio 13 d. penktadienis

Šiais metais jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, kuri gruodžio pirmąją savaitę vyks Pietų Korėjoje, Lietuvai atstovaus net trys Kauno technologijos universiteto gimnazijos (KTUG) auklėtiniai– Mindaugas Dženkaitis, Justinas Terentjevas ir Ignas Šakuro. Jie vienai iš dviejų komandų buvo atrinkti net iš 722 dalyvių, šiais metais panorusių išbandyti savo jėgas.

Dalyviai atrenkami rudenį vykstančios Lietuvos gamtos mokslų olimpiados (LGMO) metu. Šiais metais atrankoje dalyvavo rekordinis skaičius 8-10 klasių moksleivių – net 722, iš kurių į geriausiųjų 30-uką dėl galimybės atstovauti Lietuvą, pateko 9 KTU gimnazistai. 

Lietuvos gamtos mokslų olimpiadoje J. Dženkaitis, J. Terentjevas užėmė pirmąsias vietas, I. Šakuro antrąją ir po finalinės atrankos pateko į geriausiųjų šešetą, iškovodami teisę vykti į Pietų Korėjoje vyksiančią olimpiadą. 

„Visa gimnazijos bendruomenė šiais vaikinais labai didžiuojasi. Vien tai, kad jie pateko tarp geriausiųjų Lietuvoje – puiku, o iki „nuostabu“ liko grįžti su medaliais iš Pietų Korėjos“, – su šypsena sakė KTU gimnazijos direktorius Tomas Kivaras.

Didelėje dalyje valstybių laimėjimas tarptautinėje olimpiadoje atveria galimybes gauti valstybės paramą siekiant aukštojo mokslo. T. Kivaro teigimu, gimnazijos auklėtiniams – tai pirmoji tarptautinė olimpiada, kurioje šie dalyvaus. Sėkmė joje atveria galimybes patekti į Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiados atranką.

„IJSO dalyvius dažnai tenka matyti atstovaujant Lietuvą tarptautinėse fizikos, chemijos, biologijos olimpiadose. Tai reiškia, jog šis tarptautinis konkursas – tik puikus startas, vėliau laukia intensyvus darbas. Nepamiškime, kad olimpiados dalyviams tenka susibičiuliauti su skirtingų kultūrų vaikais, o tai irgi labai šaunu“, – kalbėjo T. Kivaras.

Tarptautinė jaunių gamtos mokslų olimpiada (angl. International Junior Science Olympiad, IJSO) skirta moksleiviams iki 16 metų. IJSO tikslas – skatinti viso pasaulio moksleivių susidomėjimą mokslu, eksperimentais, mokyti problemų sprendimo, kritinio mąstymo. IJSO siekia teigiamo poveikio gamtos ir matematikos mokslams mokyklų lygmenyje.

Olimpiadoje kasmet dalyvauja moksleiviai iš 50 pasaulio valstybių. IJSO organizatoriai pabrėžia, kad olimpiada – tai ne tik žinių konkursas, bet ir vieta, kur jauni žmonės gali pažinti skirtingas kultūras ir pabendrauti su bendraamžiais iš viso pasaulio.

Visiems šių metų olimpiados dalyviams reikės atlikti tris užduotis: pirmoji – atsakyti į 30 testo klausimų iš biologijos, chemijos ir fizikos disciplinų, antroji – išspręsti kompleksines teorines užduotis, susijusias su šiomis mokslo sritimis, trečioji – dirbant komandoje atlikti praktinę užduotį.

Prieš vykimą į olimpiadą moksleiviams organizuojama paruošiamoji stovykla. Šiais metais ji vykslapkričio 13-15 dienomis Vilniaus universiteto (VU) Chemijos fakultete. Stovyklą organizuoja Lietuvos neformaliojo vaikų švietimo centras.

Visų olimpiados dalyvių laukia chemijos, biologijos, fizikos teorijos ir grafinio duomenų vaizdavimo žinių papildymas bei praktiniai užsiėmimai su laboratorine įranga. Stovyklos metu vadovai iš VU, „Gamtos mokslų ugdymo centro“ ir KTUG perduoda savo patirtį, sukauptą ne vienus metus ruošiant Lietuvos mokinius IJSO ir EUSO olimpiadoms.

Gimnazijos direktorius savo auklėtiniams linkėjo, kad ši tarptautinė olimpiada būtų tik pirmoji iš daugelio ir tikrai ne paskutinė.   

Lietuva IJSO olimpiadoje dalyvauja nuo 2008 metų. Per šį laikotarpį Lietuvą atstovaujantys moksleiviai laimėjo šešis sidabro ir dešimt bronzos apdovanojimų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »