KTU kilo mobiliųjų aplikacijų bumas

Publikuota: 2013 m. liepos 11 d. ketvirtadienis

Prieš pusę metų Kauno technologijos universiteto (KTU) kartu su partneriais įkurta viena didžiausių mobiliųjų aplikacijų laboratorijų Lietuvoje jau gali pasigirti net 34 KTU studentų darbais.

Studentai KTU Mobiliųjų aplikacijų laboratorijoje atlieka laboratorinius, kursinius darbus ir kitas praktines užduotis arba tiesiog išbando modernių technologijų galimybes. Laboratorijose dirbantiems studentams padeda UAB „App Camp“ specialistai ir Universiteto dėstytojai, taip pat yra organizuojami renginiai įvairiomis temomis, pradedant mobiliu dizainu ir baigiant mobiliojo verslo kūrimu. Anot KTU Inovacijų ir verslo centro direktoriaus dr. Almanto Danilevičiaus, studentai mielai dirba papildomai, kuria įvairių tematikų projektus. „KTU studentai stropūs, kantriai siekia savo tikslo, dirba daug ir nori sukurti išskirtinį ir individualų produktą,“ – teigė dr. A. Danilevičius.

Programėlės pagalbininkės

Viena naudinga ir paprasta studentų sukurta aplikacija – „Laisvoji banga“ (http://goo.gl/TQ97K). Ji skirta tiesiogiai klausytis radijo stoties laidų ir muzikos, peržiūrėti laidų tvarkaraštį ar Facebook‘e skelbiamas naujienas. Kitas projektas – įdomi programėlė „Spalvos kodas“ (http://goo.gl/5KVrZ), kuri leidžia atpažinti aplinkoje esančias spalvas telefonu. Nufotografavus bet kokį daiktą, pavyzdžiui, medžio lapą, pateikiamas jo spalvos RGB kodas. Ši programėlė pasitarnaus interjero arba interneto, spaudos dizaineriams, kuriantiems įvairių spalvų dizainus. Automobilių mėgėjams skirta programėlė „New Best Car“ padės greitai išsirinkti naują automobilį, tereiks įvesti norimo automobilio požymius (metus, modelį). Programėlė suteikia galimybę išsirinkti labiausiai patikusį automobilį, peržiūrėti jo aprašymus, nuotraukas, vaizdo įrašus, kainas, paskaičiuoti išperkamosios nuomos įmokas. „D.E.L.E.T.E“ programėlė skirta greičiau nei įprasta ištrinti mobiliųjų telefonų numerius ir žinutes (SMS). Ši programėlė padeda automatiškai „atsikratyti“ tų mobiliojo telefono numerių ar SMS žinučių, kurių nenorime palikti telefono atmintyje.

Nuo studentų iki žvejų

Studentams ypač aktualūs yra paskaitų tvarkaraščiai. KTU studentas Modestas Stirbys sukūrė paskaitų tvarkaraščių mobiliąją programėlę (http://goo.gl/YBZmX). „Su programėle galima vienu prisilietimu peržiūrėti kiekvienos dienos ar savaitės paskaitų tvarkaraščius. Tai greita ir patogu“, – teigė Modestas. Tvarkaraštyje yra ir papildoma funkcija, kuri parodo, už kiek laiko bus kita paskaita arba kiek laiko liko iki paskaitos pabaigos.

O vasarą itin aktualus įrankis telefone bus „Žvejo dienoraštis“ (http://goo.gl/aD7nO). Anot studento Dainiaus Mišeikio, programėlė suteikia informaciją ir pradedančiajam, ir patyrusiam žvejui apie Lietuvos gėlavandenes žuvis. Naudojantis programėle galima registruoti savo pagautas žuvis, pildyti informaciją apie laimikius, pavyzdžiui, kur pagavai ir kiek svėrė ta lydeka, išskirti pačias didžiausias pagautas žuvis ir jas nufotografuoti.

Anot vieno iš KTU Mobiliųjų aplikacijų laboratorijos partnerių UAB „App Camp“ Kauno skyriaus vadovo R. Keliuočio, KTU Informatikos fakulteto pirmo kurso studentai geba tikrai daug. „Neįtikėtina, kad per trumpą laiką jie sukūrė tiek daug ir tokių įdomių programėlių vartotojams“, – džiaugėsi vadovas. Daugelis studentų savo aplikacijas žada tobulinti papildomomis funkcijomis, keisti dizainą, o ateityje savo programėles planuoja išreklamuoti ir platinti Google Play (https://play.google.com) paskyroje „App Camp Labs“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »