KTU studentės sukūrė savaime išdžiūstantį rankšluostį ir šviečiantį antkaklį

Publikuota: 2015 m. birželio 2 d. antradienis

Neseniai vykusioje jaunųjų mokslininkų darbų parodoje KTU „Technorama 2015“ dalyvavusios Kauno technologijos universiteto (KTU) Ekonomikos ir verslo fakulteto (EVF) studentės įrodė, kad kurti naujus produktus gali ne tik studijuojantys inžinerinius ar technologinius mokslus.

Savaime išdžiūstantis rankšluostis bei apsauginę funkciją atliekantis antkaklis šunims – KTU EVF Marketingo studijų programos studenčių idėjos. Abiejų produktų kūrėjų komandos dalyvavo ne tik „Technorama 2015“, bet ir konkurse „Idėja“, kurio vertinimo komisija merginų idėjas įvertino kaip itin perspektyvias.

Įdiegs ir navigacinę sistemą

„DOGLight“ – inovatyvūs antkakliai naminiams gyvūnams, gaminami iš patikimos „Reflexite“ atšvaitinės medžiagos. Produktas apsaugotų augintinį ne tik tamsiu paros metu, bet ir dieną – gyvūnėlis būtų puikiai matomas, o šeimininkas galėtų ramiai stebėti, kaip augintinis laksto lauke.

Antkaklyje taip pat ketinama įdiegti mobiliajam telefonui skirtą programėlę, susietą navigacine sistema, kuri padėtų surasti pasiklydusį augintinį.

Neabejoja paklausa

Pasak merginų, toks produktas Lietuvoje būtų itin paklausus.

„Prekės paklausą didintų ir tai, jog Lietuvoje yra pakankamai daug tamsaus paros laiko. Su šia idėja dalyvavome ir patekome į Vilniaus universiteto organizuojamo konkurso „Idėja“ finalą. Nors pirmosios vietos iškovoti nepavyko, tačiau komisija mūsų produktą apibūdino kaip itin perspektyvų“, – priduria kita „DOGLight“ kūrėja Karolina Skersytė.

„DOGLight“ idėją merginos pradėjo vystyti dar mokykloje. Pasak jų, įstojus į KTU atsivėrė visos galimybės ją įgyvendinti.

„Įstojusios į universitetą toliau ją vystėme, o antrame kurse su ja jau pradėjome dalyvauti konkursuose. Jeigu ne mūsų dėstytoja Agnė Gadeikienė, tai tikriausiai net nežinotume, kad tokie konkursai vyksta. Ji mus nuolatos padrąsina“, – pasakoja KTU EVF marketingo studijų programos studentės.

Išdžiūsta per 5 minutes

Kitos KTU Marketingo studijų programos merginų – Dianos Donauskaitės, Viktorijos Rasimavičiūtės, Emilijos Penkauskaitės – komandos produktas – savaime išdžiūstantis rankšluostis „Quikiz“. Kūrėjų teigimu, tai yra kiekvienos namų šeimininkės ar sportininko svajonė.

„Quikiz“ – patobulintas itin švelnaus, odos nedirginančio, mediciniškai patikrinto pluošto rankšluostis, kurio viduje įmontuotas mechanizmas išdžiovina rankšluostį per 5 minutes. Tereikia tik paspausti mygtuką rankšluosčio kampe ir viduje esantis laidelių tinklas ima skleisti šilumą, taip išdžiovindamas rankšluostį.

Savaiminio išdžiūvimo savybė neleidžia rankšluostyje daugintis bakterijoms, pelėsiui, blogam kvapui ir užkerta kelią susirgti odos, lytiškai plintančioms ligoms ar net akių infekcijoms, kurias kelia minėti mikroorganizmai.

Realu įvesti į rinką

Kol kas tiek rankšluostis „Quikiz“, tiek naminiams gyvūnams skirtas antkaklis „DOGLight“ – konceptualiajame lygmenyje išvystytos produktų idėjos.

„Konceptualiame lygmenyje idėjos jau yra pilnai išvystytos. Dabar reikalingi technologai, kurie galėtų idėjas paversti realybe. Manau, būtent galimybė bendradarbiauti su kitų fakultetų studentais yra didžiausias jų studijavimo KTU privalumas“, – sako studenčių darbų vadovė, KTU EVF Marketingo katedros lekt. dr. Agnė Gadeikienė.

Pasak jos, tolesnės „DOGLight“ ir „Quikiz“ prekių idėjų vystymo perspektyvos priklauso nuo pačių studenčių. Svarbiausia, kad tai būtų tos idėjos, kuriomis jos labai tiki, apie kurių įgyvendinimą svajoja ir į kurių realizavimą įdeda visą savo energiją.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »