KTU studentės sukūrė savaime išdžiūstantį rankšluostį ir šviečiantį antkaklį

Publikuota: 2015 m. birželio 2 d. antradienis

Neseniai vykusioje jaunųjų mokslininkų darbų parodoje KTU „Technorama 2015“ dalyvavusios Kauno technologijos universiteto (KTU) Ekonomikos ir verslo fakulteto (EVF) studentės įrodė, kad kurti naujus produktus gali ne tik studijuojantys inžinerinius ar technologinius mokslus.

Savaime išdžiūstantis rankšluostis bei apsauginę funkciją atliekantis antkaklis šunims – KTU EVF Marketingo studijų programos studenčių idėjos. Abiejų produktų kūrėjų komandos dalyvavo ne tik „Technorama 2015“, bet ir konkurse „Idėja“, kurio vertinimo komisija merginų idėjas įvertino kaip itin perspektyvias.

Įdiegs ir navigacinę sistemą

„DOGLight“ – inovatyvūs antkakliai naminiams gyvūnams, gaminami iš patikimos „Reflexite“ atšvaitinės medžiagos. Produktas apsaugotų augintinį ne tik tamsiu paros metu, bet ir dieną – gyvūnėlis būtų puikiai matomas, o šeimininkas galėtų ramiai stebėti, kaip augintinis laksto lauke.

Antkaklyje taip pat ketinama įdiegti mobiliajam telefonui skirtą programėlę, susietą navigacine sistema, kuri padėtų surasti pasiklydusį augintinį.

Neabejoja paklausa

Pasak merginų, toks produktas Lietuvoje būtų itin paklausus.

„Prekės paklausą didintų ir tai, jog Lietuvoje yra pakankamai daug tamsaus paros laiko. Su šia idėja dalyvavome ir patekome į Vilniaus universiteto organizuojamo konkurso „Idėja“ finalą. Nors pirmosios vietos iškovoti nepavyko, tačiau komisija mūsų produktą apibūdino kaip itin perspektyvų“, – priduria kita „DOGLight“ kūrėja Karolina Skersytė.

„DOGLight“ idėją merginos pradėjo vystyti dar mokykloje. Pasak jų, įstojus į KTU atsivėrė visos galimybės ją įgyvendinti.

„Įstojusios į universitetą toliau ją vystėme, o antrame kurse su ja jau pradėjome dalyvauti konkursuose. Jeigu ne mūsų dėstytoja Agnė Gadeikienė, tai tikriausiai net nežinotume, kad tokie konkursai vyksta. Ji mus nuolatos padrąsina“, – pasakoja KTU EVF marketingo studijų programos studentės.

Išdžiūsta per 5 minutes

Kitos KTU Marketingo studijų programos merginų – Dianos Donauskaitės, Viktorijos Rasimavičiūtės, Emilijos Penkauskaitės – komandos produktas – savaime išdžiūstantis rankšluostis „Quikiz“. Kūrėjų teigimu, tai yra kiekvienos namų šeimininkės ar sportininko svajonė.

„Quikiz“ – patobulintas itin švelnaus, odos nedirginančio, mediciniškai patikrinto pluošto rankšluostis, kurio viduje įmontuotas mechanizmas išdžiovina rankšluostį per 5 minutes. Tereikia tik paspausti mygtuką rankšluosčio kampe ir viduje esantis laidelių tinklas ima skleisti šilumą, taip išdžiovindamas rankšluostį.

Savaiminio išdžiūvimo savybė neleidžia rankšluostyje daugintis bakterijoms, pelėsiui, blogam kvapui ir užkerta kelią susirgti odos, lytiškai plintančioms ligoms ar net akių infekcijoms, kurias kelia minėti mikroorganizmai.

Realu įvesti į rinką

Kol kas tiek rankšluostis „Quikiz“, tiek naminiams gyvūnams skirtas antkaklis „DOGLight“ – konceptualiajame lygmenyje išvystytos produktų idėjos.

„Konceptualiame lygmenyje idėjos jau yra pilnai išvystytos. Dabar reikalingi technologai, kurie galėtų idėjas paversti realybe. Manau, būtent galimybė bendradarbiauti su kitų fakultetų studentais yra didžiausias jų studijavimo KTU privalumas“, – sako studenčių darbų vadovė, KTU EVF Marketingo katedros lekt. dr. Agnė Gadeikienė.

Pasak jos, tolesnės „DOGLight“ ir „Quikiz“ prekių idėjų vystymo perspektyvos priklauso nuo pačių studenčių. Svarbiausia, kad tai būtų tos idėjos, kuriomis jos labai tiki, apie kurių įgyvendinimą svajoja ir į kurių realizavimą įdeda visą savo energiją.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »