KTU studento sukurta inovacija sužavėjo Silicio slėnio investuoją

Publikuota: 2015 m. birželio 15 d. pirmadienis

Garsus rizikos kapitalo investuotojas iš Silicio slėnio Michaelis Baumas investicijai pasirinko Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) magistranto Gedimino Nemanio sukurtą inovatyvią elektrinę dviračio pavarą „Rubbee“.

Prieš keletą mėnesių į Lietuvą M. Baumą pakvietė KTU Nacionalinis inovacijų ir verslo centras (NIVC), surengęs didžiulio susidomėjimo sulaukusią konferenciją studentams – „8 paslaptys kaip sukurti milijardų dolerių“.

KTU ir „Founder.org“ akademijai tapus partneriais, M. Baumas pakvietė jaunuosius antreprenerius registruotis į „Founder.org“ organizuojamą verslo vystymo programą „Class of 2016“, į kurią kasmet priimama apie 50 komandų iš JAV ir Europos. Kiekviena komanda jau programos pradžioje gauna nuo 10 iki 100 tūkst. JAV dolerių dotaciją.

Norint dalyvauti šioje programoje, privaloma sąlyga buvo ta, kad komandos sudėtyje būtų KTU studentas, ne vėliau kaip prieš metus studijas baigęs KTU absolventas ar KTU dėstytojas. KTU studentas G. Nemanis pasakojo, kad tiesiogiai su M. Baumu ir jo komanda susipažino jo vizito Lietuvoje metu. Konferencijų metu jaunieji antrepreneriai gilinosi į projekto galimybes, potencialias gaminio rinkas ir sąlygas sparčiam augimui.

Mechatronikos bakalauras, o dabar – KTU Marketingo valdymo magistrantas G. Nemanis verslo pasaulyje sužibėjo sukurdamas inovatyvią pavarą „Rubbee“, kuri bet kurį dviratį per kelias minutes gali paversti elektriniu.

Šis patentuotas produktas sužavėjo net garsųjį antreprenerį ir vieną turtingausių žmonių pasaulyje, KTU garbės daktarą Richardą Bransoną, jis įvertintas Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) jubiliejiniu „Inovacijų prizu 2014“.

„Founder.org“ birželio 14–17 d. paskelbs šių metų 10 tūkst., 50 tūkst. ir 100 tūkst. JAV dolerių vertės apdovanojimus Pasaulio įkūrėjų forume Stokholme (Švedija), į kurį pakviestas ir „Rubbee“ kūrėjas G. Nemanis. Šiemet forumas bus surengtas Karališkame technologijų institute.

2015 m. „Founder.org“ akademija vykdė atranką tarp 45 Europos ir Šiaurės Amerikos aukštųjų mokyklų, kurios atstovauja 9 skirtingas šalis ir 20 pramonės sričių, tarp kurių: kosmoso technologijos, gamtos mokslai, žemės ūkis 2.0, robotika, skaitmeninė sveikata ir genomika.

„Founder.org“ išrinko 40 stipriausių komandų, iš kurių 18 yra iš Europos. KTU universitetas su jaunuoju startuoliu pateko tarp garsiausių ir prestižiškiausių pasaulio aukštųjų mokyklų. Toks pasiekimas skatina siekti mokslo aukštumų, tapti dar pranašesniais savo žiniomis ir inovacijomis.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »