KTU studento sukurta inovacija sužavėjo Silicio slėnio investuoją

Publikuota: 2015 m. birželio 15 d. pirmadienis

Garsus rizikos kapitalo investuotojas iš Silicio slėnio Michaelis Baumas investicijai pasirinko Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) magistranto Gedimino Nemanio sukurtą inovatyvią elektrinę dviračio pavarą „Rubbee“.

Prieš keletą mėnesių į Lietuvą M. Baumą pakvietė KTU Nacionalinis inovacijų ir verslo centras (NIVC), surengęs didžiulio susidomėjimo sulaukusią konferenciją studentams – „8 paslaptys kaip sukurti milijardų dolerių“.

KTU ir „Founder.org“ akademijai tapus partneriais, M. Baumas pakvietė jaunuosius antreprenerius registruotis į „Founder.org“ organizuojamą verslo vystymo programą „Class of 2016“, į kurią kasmet priimama apie 50 komandų iš JAV ir Europos. Kiekviena komanda jau programos pradžioje gauna nuo 10 iki 100 tūkst. JAV dolerių dotaciją.

Norint dalyvauti šioje programoje, privaloma sąlyga buvo ta, kad komandos sudėtyje būtų KTU studentas, ne vėliau kaip prieš metus studijas baigęs KTU absolventas ar KTU dėstytojas. KTU studentas G. Nemanis pasakojo, kad tiesiogiai su M. Baumu ir jo komanda susipažino jo vizito Lietuvoje metu. Konferencijų metu jaunieji antrepreneriai gilinosi į projekto galimybes, potencialias gaminio rinkas ir sąlygas sparčiam augimui.

Mechatronikos bakalauras, o dabar – KTU Marketingo valdymo magistrantas G. Nemanis verslo pasaulyje sužibėjo sukurdamas inovatyvią pavarą „Rubbee“, kuri bet kurį dviratį per kelias minutes gali paversti elektriniu.

Šis patentuotas produktas sužavėjo net garsųjį antreprenerį ir vieną turtingausių žmonių pasaulyje, KTU garbės daktarą Richardą Bransoną, jis įvertintas Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) jubiliejiniu „Inovacijų prizu 2014“.

„Founder.org“ birželio 14–17 d. paskelbs šių metų 10 tūkst., 50 tūkst. ir 100 tūkst. JAV dolerių vertės apdovanojimus Pasaulio įkūrėjų forume Stokholme (Švedija), į kurį pakviestas ir „Rubbee“ kūrėjas G. Nemanis. Šiemet forumas bus surengtas Karališkame technologijų institute.

2015 m. „Founder.org“ akademija vykdė atranką tarp 45 Europos ir Šiaurės Amerikos aukštųjų mokyklų, kurios atstovauja 9 skirtingas šalis ir 20 pramonės sričių, tarp kurių: kosmoso technologijos, gamtos mokslai, žemės ūkis 2.0, robotika, skaitmeninė sveikata ir genomika.

„Founder.org“ išrinko 40 stipriausių komandų, iš kurių 18 yra iš Europos. KTU universitetas su jaunuoju startuoliu pateko tarp garsiausių ir prestižiškiausių pasaulio aukštųjų mokyklų. Toks pasiekimas skatina siekti mokslo aukštumų, tapti dar pranašesniais savo žiniomis ir inovacijomis.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »