KTU studento sukurta inovacija sužavėjo Silicio slėnio investuoją

Publikuota: 2015 m. birželio 15 d. pirmadienis

Garsus rizikos kapitalo investuotojas iš Silicio slėnio Michaelis Baumas investicijai pasirinko Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) magistranto Gedimino Nemanio sukurtą inovatyvią elektrinę dviračio pavarą „Rubbee“.

Prieš keletą mėnesių į Lietuvą M. Baumą pakvietė KTU Nacionalinis inovacijų ir verslo centras (NIVC), surengęs didžiulio susidomėjimo sulaukusią konferenciją studentams – „8 paslaptys kaip sukurti milijardų dolerių“.

KTU ir „Founder.org“ akademijai tapus partneriais, M. Baumas pakvietė jaunuosius antreprenerius registruotis į „Founder.org“ organizuojamą verslo vystymo programą „Class of 2016“, į kurią kasmet priimama apie 50 komandų iš JAV ir Europos. Kiekviena komanda jau programos pradžioje gauna nuo 10 iki 100 tūkst. JAV dolerių dotaciją.

Norint dalyvauti šioje programoje, privaloma sąlyga buvo ta, kad komandos sudėtyje būtų KTU studentas, ne vėliau kaip prieš metus studijas baigęs KTU absolventas ar KTU dėstytojas. KTU studentas G. Nemanis pasakojo, kad tiesiogiai su M. Baumu ir jo komanda susipažino jo vizito Lietuvoje metu. Konferencijų metu jaunieji antrepreneriai gilinosi į projekto galimybes, potencialias gaminio rinkas ir sąlygas sparčiam augimui.

Mechatronikos bakalauras, o dabar – KTU Marketingo valdymo magistrantas G. Nemanis verslo pasaulyje sužibėjo sukurdamas inovatyvią pavarą „Rubbee“, kuri bet kurį dviratį per kelias minutes gali paversti elektriniu.

Šis patentuotas produktas sužavėjo net garsųjį antreprenerį ir vieną turtingausių žmonių pasaulyje, KTU garbės daktarą Richardą Bransoną, jis įvertintas Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) jubiliejiniu „Inovacijų prizu 2014“.

„Founder.org“ birželio 14–17 d. paskelbs šių metų 10 tūkst., 50 tūkst. ir 100 tūkst. JAV dolerių vertės apdovanojimus Pasaulio įkūrėjų forume Stokholme (Švedija), į kurį pakviestas ir „Rubbee“ kūrėjas G. Nemanis. Šiemet forumas bus surengtas Karališkame technologijų institute.

2015 m. „Founder.org“ akademija vykdė atranką tarp 45 Europos ir Šiaurės Amerikos aukštųjų mokyklų, kurios atstovauja 9 skirtingas šalis ir 20 pramonės sričių, tarp kurių: kosmoso technologijos, gamtos mokslai, žemės ūkis 2.0, robotika, skaitmeninė sveikata ir genomika.

„Founder.org“ išrinko 40 stipriausių komandų, iš kurių 18 yra iš Europos. KTU universitetas su jaunuoju startuoliu pateko tarp garsiausių ir prestižiškiausių pasaulio aukštųjų mokyklų. Toks pasiekimas skatina siekti mokslo aukštumų, tapti dar pranašesniais savo žiniomis ir inovacijomis.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »