KTU verslo ir inžinerijos studentų idėja – geriausia pasaulinio masto inovacija

Publikuota: 2016 m. lapkričio 25 d. penktadienis

„Turime ne svajonę, o tikslą, kurio siekiant reikalinga viena kryptimi judanti ir nuosekliai dirbanti komanda, naujausios žinios, gebėjimas įžvelgti nors ir nedidelės, tačiau jautrių poreikių turinčios visuomenės dalies problemas“, – sakė KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto lektorė, „Technologijų antreprenerystės“ kurso dėstytoja ir koordinatorė Rita Jucevičienė. Universiteto studentų, dėstytojų ir mokslininkų pastangos praėjusią savaitę buvo įvertintos ir pelnė aukščiausią apdovanojimą prestižiniame JAV „Silicio slėnio inovacijų iššūkio“ (angl. Silicon Valley Innovation Challenge) konkurse „Geriausios pasaulinio masto inovacijos“ (angl. Best Global Innovation) kategorijoje.

Septynių Lietuvos ir trijų San Chosė universiteto (JAV) jungtinė studentų komanda konkurse savo idėjos – neinvazinio gliukozės matuoklio „GlucoCarer“ – novatoriškumu, aktualumu ir pritaikomumu įtikino daugiau nei 20 ekspertų, investuotojų ir Silicio slėnio įmonių atstovų komisiją.

Šiuo prietaisu būtų galima nustatyti gliukozės kiekį kraujyje neinvaziniu būdu. „Koncepcinis produktas padėtų išspręsti cukriniu diabetu sergančių žmonių problemą, sudarydamas galimybę kasdienį daugkartinį gliukozės kraujyje matavimą invaziniu būdu, kai tyrimams kone 6-12 kartų pirštai badomi adatomis, pakeisti neinvaziniu“, – bekontakčio matuoklio privalumais neabejoja KTU komandos atstovė.

R. Jucevičienės teigimu, invazinė gliukozės kiekio kraujyje matavimo priemonė žmogui kelia didelį nepatogumą, skausmą, o ilgainiui – ir pirštų nejautrumą.

Savo kuriamo produkto idėjos unikalumu jungtinė KTU studentų komanda nurungė net 150 konkurse dalyvavusių konkurentų, o finale – 50 dalyvių. Vertinimo komisija komandoms suteikė vertingų patarimų, kaip patobulinti konkursui siūlytas idėjas, vystyti verslo modelį, kam skirti didžiausią dėmesį. „GlucoCarer“  komanda buvo pakviesta pristatyti savo idėją ir „Elevator Pitch“ renginyje.

Šiuo metu komandoje darbuojasi 4 KTU Elektros ir elektronikos fakulteto (EEF) biomedicininės inžinerijos studentai: Šarūnas Demjanovas, Paulius Eglinskas, Rolandas Jakaitis ir Eividas Kavolėlis. Jaunuoliai yra atsakingi už inžinerinės produkto dalies vystymą.

Tuo tarpu Ekonomikos ir verslo fakulteto (EVF) atstovai – Viktorija Laimaitė ir Audrius Navickas – gilinasi į matuoklio verslo modelio plėtojimą. Projektas taip pat įtraukė ir vieną moksleivį, A. Smetonos gimnazijos auklėtinį Kiprą Zabeliauską, prisijungusį prie verslumo ugdymo alternatyvos „Technologijų antreprenerystės“ kurso, laimėjus esė rašinio konkursą.

Komandos įdirbis, siekiant, kad projektas, gimęs „Technologijų antreprenerystės“ kurse, įgautų pagreitį – milžiniškas. Vystydami savo produkto idėją, jaunieji kūrėjai nuolat konsultuojasi su LSMU klinikų endokrinologais, atliko keletą eksperimentų KTU „Santakos“ slėnyje, kruopščiai vykdė tikslinės auditorijos apklausas, patvirtinusias produkto aktualumą.

„Šiuo metu komanda vysto, tobulina idėją ir prototipo viziją, o pats gaminys yra kūrimo stadijoje“, – geriausios pasaulinės inovacijos apdovanojimą laimėjusios idėjos progresu džiaugėsi R. Jucevičienė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »