Kaune duris atvers pirmasis Lietuvoje inžinerijos licėjus

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 21 d. ketvirtadienis

Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjus – taip nuo rugsėjo 1 dienos vadinsis Kaune įsikūrusi „Purienų“ vidurinė mokykla. Tai pirmoji tokio tipo švietimo įstaiga Lietuvoje, kurioje mokysis būsimi inžinerijos mokslininkai ir išradėjai.

Sprendimą „Purienų“ vidurinei mokyklai suteikti Kauno technologijos universiteto (KTU) vardą Universiteto senatas priėmė praėjusių metų rudenį, o licėjaus statusas gegužės pabaigoje patvirtintas ir miesto savivaldybės tarybos.

Kaip sakė KTU studijų prorektorius Pranas Žiliukas, šis vidurinės mokyklos virsmas į licėjų – abiejų švietimo įstaigų ilgamečio bendradarbiavimo rezultatas.

Jis neabejojo, kad netrukus KTU pramintu keliu gali pasekti ir kiti universitetai, bet svarbiausia – vidurinės mokyklos. Jo manymu, panašių mokymo įstaigų atsiradimas gerokai kilsteltų bendrą visos Lietuvos švietimo lygį – atsirastų daugiau motyvuotų moksleivių.

Nors licėjaus pavadinime ir bus KTU vardas, jos steigėja ir toliau išlieka miesto savivaldybė, o finansavimas taip pat bus susietas su įprastu moksleivio krepšeliu.

Prorektorius pabrėžė, kad jokių papildomų balų ar lengvatų šios mokyklos abiturientai stodami į KTU negaus. Vienintelis jų netiesioginis pranašumas prieš kitų mokyklų abiturientus – mokymo procese įgytos žinios.

Būsimojo licėjaus vadovo, dabartinės „Purienų“ vidurinės mokyklos direktoriaus D. Žvirdausko teigimu, virsmas licėjumi – procesas, padiktuotas istorijos ir modernių vadybos metodų. Jo teigimu, kažkada „Purienų“ vidurinė mokykla buvo viena iš nedaugelio Kaune, kurią baigę moksleiviai gaudavo vairuotojo pažymėjimą.

Kalbėdamas apie mokyklos perspektyvas, direktorius tvirtino, kad licėjus glaudžiai bendradarbiaus tiek su Universitetu, tiek su verslu. Jo teigimu, verslas jau domisi projektine veikla, per kurią prisidėtų prie būsimųjų inžinierių ugdymo.

KTU inžinerijos licėjus savo mokymo pobūdžiu prilygs kitų sričių specializuotoms mokykloms – muzikos, dailės ar sporto. Čia bus priimami moksleiviai nuo pirmos iki dvyliktos klasės.

Šiais metais mokyklos rajone gyvenančių pirmokų priėmimas vykdytas įprasta tvarka, tačiau atvykę iš kitų rajonų vaikai turėjo dalyvauti bendrųjų ir specialiųjų gebėjimų patikroje. Ateityje ši tvarka galimai bus privaloma visiems norintiems mokytis šiame licėjuje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »