LEU LF tyrėjai laimėjo tarptautinių „Erasmus+“ projektų konkursus

Publikuota: 2016 m. rugsėjo 19 d. pirmadienis

Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto (LEU LF) tyrėjai prof. dr. Dainius Vaitiekūnas ir Vilma Leonavičienė laimėjo tarptautinių Erasmus+ projektų konkursus.

Projektas „Humanitarinių mokslų tyrimų Kambodžoje valdymas ir išplėtojimas“, kurio partneris bus LEU (projekto koordinatorius – LEU LF Lietuvių ir lyginamosios literatūros katedros prof. dr. D. Vaitiekūnas), buvo pateiktas pagal Erasmus+ programą (projektai švietimo ir mokymo srityje, skirsnis „KA2 – Bendradarbiavimas inovacijų ir dalijimosi gerąja patirtimi tikslais“).

Pareiškėjais ir pagrindinis vykdytojas – Nacionalinis rytų kalbų ir kultūrų institutas (Paryžius, Prancūzija). Projekte kaip partneriai taip pat dalyvaus Latvijos universitetas, Universitetinė frankofonijos agentūra (AUF), Tyrimo ir vystymo institutas (IRD), Karališkasis menų ir Pnompenio karališkasis universitetai, Nacionalinis edukacijos institutas (Kambodža), Kambodžos švietimo ministerija, Kambodžos kultūros ir meno ministerija.

Projekto tikslas – reaguoti į ypatingą aukštojo mokslo modernizacijos problemą, stiprinant humanitarinių mokslų tyrimus ir inovacijas, remiantis Europos Sąjungos šalių ryšių su Kambodža plėtra. Kambodžos mokslo institucijoms ir jų partneriams siekiama sudaryti palankias sąlygas vykdyti mokslinius tyrimus nacionaliniu, regioniniu ir tarptautiniu lygiu, kurti ir pateikti mokslinių tyrimų projektus. Numatyti bendri seminarai ir mokymai, aktyvūs akademinio ir administracinio personalo mainai. Projektas bus vykdomas 2017–2019 m.

Antrasis, V. Leonavičienės koordinuojamas, projektas „Teach INC“ (Nr. 2016-1-LT01-KA201-023162) bus finansuojamas pagalErasmus+ programos bendrojo ugdymo antrą pagrindinį veiksmą. Projekto tikslas – suteikti bendrojo ugdymo mokyklų mokytojams įgūdžių ir kompetencijų, padedančių integruoti novatoriškumą ir kūrybiškumą į mokymo veiklas ir tokiu būdu geriau paruošti moksleivius darbo rinkai. Tikslinė grupė – bendrojo ugdymo mokytojai (įskaitant ir būsimus pedagogus).

Planuojama parengti 5 intelektinius produktus: įgūdžių ir kompetencijų aprašą; mokymosi tikslus ir vertinimo metodologiją; programėles, mokymosi platformos turinį ir mokymo medžiagą; programėlę ir mokymosi platformą; integravimo ir plėtros gaires.

Planuojamas rezultatas – interaktyvus įrankis, sujungiantis įvairius išteklius, skirtus novatoriškumui ir kūrybiškumui integruoti į bendrojo ugdymo veiklas. Mokymo(si) vizitai nenumatyti. Iš viso numatoma 18 sklaidos renginių (po 3 kiekvienoje šalyje).

Šaltinis: leu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »