LEU senatas ir taryba vienbalsiai pritarė memorandumui dėl LEU, VDU, KU ir ŠU klasterio sudarymo

Publikuota: 2015 m. spalio 19 d. pirmadienis

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) senatas (spalio 7 d.) ir taryba (spalio 16 d.) vienbalsiai pritarė memorandumui dėl Lietuvos edukologijos, Vytauto Didžiojo, Klaipėdos ir Šiaulių universitetų klasterio steigimo.

Klasterio steigėjai pažymi, kad „remdamiesi per daugelį dešimtmečių subrandintomis akademinėmis tradicijomis bei vertybėmis, socialinių ir humanitarinių bei kitų sričių studijų ir mokslų, meninės veiklos potencialu ir pasiekimais, pozityvia nacionaline ir tarptautine universitetų patirtimi, įvertindami šalies regionų, didžiųjų ir mažųjų miestų bendradarbiavimo privalumus, vedami akademinės laisvės ir pažangios visuomenės kūrimo siekių, siekdami bendrai dirbti, įgyvendinant savo misijas ir strateginius tikslus“ sutaria įsteigti universitetų klasterį.

LEU rektorius akademikas Algirdas Gaižutis pabrėžia kuriamo klasterio svarbą. Pasak jo, „klasteris padėtų išplėtoti įvairesnes dalykiško bendradarbiavimo galimybes, plačiai taikyti Artes Liberales (laisvųjų menų) principus, kurti perspektyvias bakalauro, magistrantūros ir doktorantūros studijų programas, vykdyti mokslinius tyrimus ir bendrą projektinę veiklą, efektyviau naudoti infrastruktūros išteklius“.

Mokslo ir plėtros prorektorius prof. dr. Aivas Ragauskas teigė, jog „privalome tapti kokybiškesni, tarptautiškesni, apskritai stipresni ne tik šalies, bet ir tarptautinėje mokslo erdvėje. MOSTA (Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro) vertinimas atskleidė, kad labiausiai mokslo ir studijų potencialas yra išskaidytas būtent socialinių ir humanitarinių mokslų srityse“. Pasak jo, „norime atsakingai ir pamatuotai imtis kokybinės lyderystės švietimo studijose ir tyrimuose, telkti šioje srityje visus klasterio narius kuriant pedagogų rengimo kompetencijos centrą ir faktiškai atlikti buvusio pedagogikos instituto funkciją – plėtoti įvairiapusiškus fundamentinius ir taikomuosius  švietimo tyrimus, kuriais būtų grindžiama atsakinga švietimo politika Lietuvoje“.

Memorandumo pasirašymo procedūra numatyta 2015 m. lapkričio 3 d.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »