LEU vykdys studijas Kaune ir Šiauliuose

Publikuota: 2016 m. birželio 6 d. pirmadienis

Nuo kitų mokslo metų Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) vykdys studijų programas ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, Šiauliuose. Kaune bus galima studijuoti ekonomiką ir ikimokyklinį ugdymą, o Šiauliuose – taikomąją sociologiją.

Šios programos bus vykdomos siekiant optimizuoti studijų programų skaičių, efektyviau naudoti infrastruktūros išteklius, koncentruoti aukščiausio lygio pedagoginį personalą. Tokios naujovės, būsimiems studentams sudarančios daugiau galimybių rinktis studijų programą ir studijų vietą, atsirado po to, kai keturi Lietuvos universitetai (LEU, Vytauto Didžiojo, Klaipėdos ir Šiaulių) pasirašė memorandumą ir įsteigė klasterį.

LEU studijų prorektorė prof. dr. Vilija Salienė tvirtina, kad studijos dviejuose miestuose bus lygiavertės. Universiteto partnerio dėstytojai praplės ir praturtins studijų programos personalą. Studentai lygiomis teisėmis galės pretenduoti į „Erasmus+“ studijas, praktikas, kitas mainų programas tame universitete, su kuriuo bus pasirašę studijų sutartį. Planuojami studentų ir dėstytojų mainai tarp universitetų klasterio partnerių.

„Studentams, studijuosiantiems kitame mieste, bus užtikrintos tokios pačios galimybės pretenduoti į stipendijas ir kitokią finansinę paramą tomis pačiomis sąlygomis, kaip ir studentams, studijuojantiems universiteto registracijos mieste. Studentams, studijuosiantiems universitetų partnerių programose, bus suteikiamas bendrabutis. Kitame mieste studijuosiantys studentai galės dalyvauti visose universiteto partnerio studentų veiklose“, – tikslina V. Salienė.

Studentai, studijuosiantys kitame mieste, dalį kursų klausys kartu su universiteto partnerio studentais, o įgyti kreditai bus įskaitomi universitete, vykdančiame programą. Vėlesniais studijų metais specialybės dalykai bus dėstomi atskirai.

Toks studijų organizavimas sutelkia geriausių dėstytojų pajėgas. Nėra didinamas studijų programų skaičius, priešingai, giminingos studijų programos ateityje bus sujungiamos, atsisakant neaktualių, rengiamos perspektyvios jungtinės studijų programos.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »