LEU vykdys studijas Kaune ir Šiauliuose

Publikuota: 2016 m. birželio 6 d. pirmadienis

Nuo kitų mokslo metų Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) vykdys studijų programas ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, Šiauliuose. Kaune bus galima studijuoti ekonomiką ir ikimokyklinį ugdymą, o Šiauliuose – taikomąją sociologiją.

Šios programos bus vykdomos siekiant optimizuoti studijų programų skaičių, efektyviau naudoti infrastruktūros išteklius, koncentruoti aukščiausio lygio pedagoginį personalą. Tokios naujovės, būsimiems studentams sudarančios daugiau galimybių rinktis studijų programą ir studijų vietą, atsirado po to, kai keturi Lietuvos universitetai (LEU, Vytauto Didžiojo, Klaipėdos ir Šiaulių) pasirašė memorandumą ir įsteigė klasterį.

LEU studijų prorektorė prof. dr. Vilija Salienė tvirtina, kad studijos dviejuose miestuose bus lygiavertės. Universiteto partnerio dėstytojai praplės ir praturtins studijų programos personalą. Studentai lygiomis teisėmis galės pretenduoti į „Erasmus+“ studijas, praktikas, kitas mainų programas tame universitete, su kuriuo bus pasirašę studijų sutartį. Planuojami studentų ir dėstytojų mainai tarp universitetų klasterio partnerių.

„Studentams, studijuosiantiems kitame mieste, bus užtikrintos tokios pačios galimybės pretenduoti į stipendijas ir kitokią finansinę paramą tomis pačiomis sąlygomis, kaip ir studentams, studijuojantiems universiteto registracijos mieste. Studentams, studijuosiantiems universitetų partnerių programose, bus suteikiamas bendrabutis. Kitame mieste studijuosiantys studentai galės dalyvauti visose universiteto partnerio studentų veiklose“, – tikslina V. Salienė.

Studentai, studijuosiantys kitame mieste, dalį kursų klausys kartu su universiteto partnerio studentais, o įgyti kreditai bus įskaitomi universitete, vykdančiame programą. Vėlesniais studijų metais specialybės dalykai bus dėstomi atskirai.

Toks studijų organizavimas sutelkia geriausių dėstytojų pajėgas. Nėra didinamas studijų programų skaičius, priešingai, giminingos studijų programos ateityje bus sujungiamos, atsisakant neaktualių, rengiamos perspektyvios jungtinės studijų programos.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »