Langai ateityje gali tapti saulės elementais

Publikuota: 2011 m. balandžio 18 d. pirmadienis

Masačiūsetso technologijos instituto (Masachusets Institute of Technology, MIT) tyrėjai pasiūlė technologiją, kuri ateityje gali leisti langus paversti saulės energijos moduliais.

Šios technologijos pagrindas – organiniai saulės elementai, galintys absorbuoti tik infraraudonąją šviesą, o matomos šviesos spindulius – praleisti. Tokių elementų plėvele padengus paprasto lango stiklą, jis galėtų teikti elektros energiją įvairiems prietaisams, o tokio energijos šaltinio diegimo išlaidos būtų labai nedidelės, nes būtų galima pasinaudoti esamomis langų konstrukcijomis.

Šiuo metu didelę plonasluoksnių saulės elementų išlaidų dalį – net nuo pusės iki dviejų trečdalių kainos – sudaro būtent juos laikančiųjų konstrukcijų gamyba ir montavimas.

Ankstesni bandymai sukurti skaidrius saulės elementus nebuvo sėkmingi – arba jų efektyvumas buvo labai mažas, paprastai tesiekiantis vos 1 procentą, arba jie buvo nepakankamai skaidrūs ir sugerdavo per daug matomosios šviesos. Tačiau MIT mokslininkai teigia sugebėję rasti tokios sudėties organinių medžiagų, kurios turi tinkamų savybių. Tiesa, tai dar tik tyrimų pradžia – kol kas tokios dangos efektyvumas yra 1,7 procento, tačiau mokslininkai tikisi, kad gali pavykti pasiekti ir 12 procentų, o tai jau būtų palyginama su silicio elementais.

Kol kas vertinama, kad ši technologija komerciškai pritaikoma galėtų tapti maždaug per dešimtmetį, tačiau jau dabar pažymimi jos privalumai – organiniams elementams pagaminti nereikia tiek daug enegijos kaip silicio saulės elementams, jie neužimtų papildomos vietos, o padengus langų vidinę pusę, jie būtų apsaugoti nuo atmosferos poveikio. Be to, sugerdami šiluminius spindulius jie sumažintų ir kondicionavimo poreikį karštomis dienomis.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »