Lietuvos verslas ir mokslas turi unikalią galimybę pasiūlyti naujų sprendimų Europos kosmoso pramonei

Publikuota: 2016 m. gegužės 11 d. trečiadienis

Europos kosmoso agentūra (EKA) Lietuvos verslo ir mokslo atstovus jau antrą kartą kviečia teikti paraiškas pagal Lietuvai skirtą kvietimą. Per dvejus metus gali būti finansuota technologijų, edukacijos ir mokslo projektų už 2 mln. eurų. Paraiškas galima teikti iki š. m. birželio 27 d. 

„Skatiname šalies įmones ir universitetų atstovus aktyviai dalyvauti Europos kosmoso agentūros programose. Tikimės, kad šis dalyvavimas iš esmės prisidės prie aerokosmoso sektoriaus Lietuvoje plėtros. Bendradarbiaudamas su Europos kosmoso agentūra Lietuvos verslas ir mokslas turi unikalią galimybę praplėsti veiklos ribas ir pasiūlyti naujų sprendimų kosmoso pramonei, kuriai nuolat reikia naujų technologijų. Raginu inovatyvaus verslo atstovus, tyrėjus ir inžinierius pasinaudoti šia proga“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas. 

Verslo ir mokslo atstovai, norintys teikti paraiškas pagal EKA kvietimą, turi pateikti EKA programų tematiką atitinkančių projektų pasiūlymus. Visi gauti projektų pasiūlymai bus vertinami EKA ekspertų, o geriausiems bus skirtas finansavimas. 

Kvietimas paskelbtas EKA elektroninėje paraiškų teikimo sistemoje EMITS.

Verslo ir mokslo atstovai paraiškas gali teikti šiose srityse:

• su skrydžių technine įranga susijusios veiklos, aktualios EKA misijoms (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 400 tūkst. eurų);

• EKA aktualios mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklos (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 200 tūkst. eurų); 

• su kosmoso technologijomis susijusių taikmenų, produktų ir paslaugų, kuriems kurti naudojama kosmoso infrastruktūra (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 150 tūkst. eurų);

• parengiamosios veiklos (studijos, naudotojų reikalavimai, rinkos tyrimai ir pan.), reikalingos su EKA programomis susijusiam nacionaliniam konkurencingumui padidinti (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 75 tūkst. eurų);

• visuomenės švietimo ir edukacijos veiklos, susijusios su kosmoso technologijomis ir jų praktiniu pritaikymu (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 50 tūkst. eurų).

Šis kvietimas skelbiamas įgyvendinant Lietuvos Vyriausybės ir EKA Europos bendradarbiaujančiosios valstybės susitarimą, pagal kurį EKA periodiškai skelbia tik Lietuvos įmonėms ir mokslo institucijoms skirtus kvietimus teikti paraiškas dalyvauti EKA programose. Šios programos apima tokias sritis kaip astrofizika, mikroelektronika, robotika, medžiagotyra, mechatronika, informacinės technologijos, geoinformatika ir daugelį kitų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »