Lietuvos verslo konfederacija stiprina partnerystę su mokslu

Publikuota: 2015 m. gruodžio 22 d. antradienis

Norint tapti konkurencingu, reikia inovacijų, naujų technologijų, naujo požiūrio ir šiuolaikiškos vadybos – visa tai verslui gali duoti tik mokslas. Šia mintimi vadovaujantis Lietuvos verslo konfederacija (LVK) stiprina partnerystę su mokslo bendruomene – LVK prezidentas Valdas Sutkus ir Lietuvos mokslų akademijos prezidentas prof. Valdemaras Razumas pasirašė bendradarbiavimo susitarimą.

„Diskusija tarp mokslo ir verslo trunka dešimtmečius ir ji nėra lengva. Mokslininkai dažnai sako, kad mokslas yra fundamentalus dalykas, į jį reikia žiūrėti plačiau, giliau ir abstrakčiau. Tačiau verslas yra tokia sfera, kurioje kasdien yra susiduriama su realiu gyvenimu, kuriame reikia praktinių sprendimų.

Turime gerų pavyzdžių, kai mokslas su verslu gali kurti didelės pridėtinės vertės produktus. Esame pasirengę eiti į priekį, kartu su jumis pasitardami, diskutuodami ir kurdami naudą mokslui, verslui ir visiems Lietuvos žmonėms. Tikiuosi sėkmingo bendradarbiavimo skatinant eksportą, drauge dalyvaujant verslo misijose į užsienio šalis“, LMA visuotiniame narių susirinkime sakė V. Sutkus.

LMA prezidentas Valdemaras Razumas teigė, kad XXI amžiuje verslo sėkmę, naujų produktų ar paslaugų atsiradimą vis labiau lemia mokslo ir technologijų pažanga. „Todėl privalome efektyviau išnaudoti moksle gimstančias idėjas ir pritaikyti jas Lietuvos ekonomikoje bei versle. Lietuvos mokslų akademija siekia tapti ta vieta, kur susitikę mokslo ir verslo atstovai spręs, kaip šį procesą padaryti kuo sklandesnį“, – sakė V. Razumas.

LMA ir LVK susitarė dėl ilgalaikio strateginio bendradarbiavimo. Sutartyje numatyta, jog organizacijos sieks stiprinti mokslo ir verslo partnerystę, kartu dalyvaus įvairiuose mokslo ir verslo projektuose, sieks pritaikyti mokslo žinias ekonomikos plėtrai.

Organizacijos telks verslo įmones ir organizacijas bendroms LMA ir LVK iniciatyvoms mokslo, mokslinių tyrimų, ekonominės plėtros ir kitose srityse, drauge su mokslininkais dalyvaus, sprendžiant aktualias verslo įmonių ir verslo šakų problemas, dalysis profesine patirtimi ir ekonominės plėtros įžvalgomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »