„Microsoft“ investuoja į jaunimo pasirengimą ateities darbui

Publikuota: 2013 m. sausio 22 d. antradienis

„Microsoft“ pasirašė memorandumą su trimis Europos jaunimo organizacijomis, suteikė finansavimą jų vykdomoms iniciatyvoms ir padovanojo programinės įrangos. Šiuo žingsniu bendrovė padės trims Europos organizacijoms – „Europos jaunimo forumui”, „Telecentre Europe“ ir „Junior Achievent – Youth Enterprises“ – mokyti jaunimą naujų technologijų įgūdžių, verslumo ir rengti stažuotes, kurios padeda jauniems specialistams rasti darbą. 27-ioms ne pelno siekiančioms jaunimo organizacijoms 25-iose Europos šalyse „Microsoft“ taip pat suteiks lėšas jaunimo nedarbui spręsti skirtiems projektams finansuoti.

„Microsoft“ drauge su socialiniais partneriais sprendžia vieną opiausių pastarojo meto Europos Sąjungos problemų. 15–24 metų jaunimo nedarbas nuo krizės pradžios ES išaugo 50 procentų, o 13-oje ES šalių jaunimo nedarbo lygis jau pasiekė 25 procentus. Tarp šių šalių tik per plauką nepatenka Lietuva, kurioje darbo neturi 24,2 proc. jaunimo. Nors fiksuojamas aukštas nedarbo lygis, ES yra 4 mln. laisvų darbo vietų, nes jaunimo išsilavinimas neatitinka darbo rinkos poreikių.

„Europoje jaučiamas didelis atotrūkis tarp jaunimo, kurie turi galimybes lavinti įgūdžius sėkmingai darbo pradžiai ir jaunimo, kurie tokių galimybių neturi. Bendradarbiaudami su vyriausybių vadovais ir nevyriausybinėmis organizacijomis siekiame sumažinti šį atotrūkį ir išnaudoti jaunimo potencialą“, – sakė „Microsoft“ vykdantysis viceprezidentas Bradas Smitas.

Per trejus metus – 300 mln. jaunimo programos dalyvių

Pasirašytas memorandumas yra pasaulinės „Microsoft“ jaunimo programos „YouthSpark“ dalis. Ši programa kuria galimybes įgyti išsilavinimą daugiau nei 300 milijonų jaunų žmonių ir paruošti juos ateities darbui. Į programą „YouthSpark“ patenka didžiausias pasaulyje jaunimo technologijų konkursas „Imagine Cup“, studentų skatinimo programa „DreamSpark“, verslo skatinimo programa „BizSpark“, programa „Partneriai mokyme“ ir dar daugiau nei 20 programų. Jų tikslas – per artimiausius trejus metus sukurti išsilavinimo ir darbo galimybes 300 milijonų jaunų žmonių daugiau nei 100 šalių.

Moksleiviai, kurie pradeda dalyvavimą „Microsoft YouthSpark“ programose nuo pradinės mokyklos įgyja IT įgūdžių, išmoksta naudotis naujausiais produktais ir programos pabaigoje gali įgyvendinti savo idėjas ir pritaikyti jas realiame darbe. „YouthSpark“ gali dalyvauti moksleiviai nuo 6 iki 18 metų ir studentai nuo 19 iki 24 metų.

Lietuvoje „YouthSpark“ projektas prasidės vasarį 

Lietuvoje „Microsoft“ vykdo „YouthSpark“ iniciatyvas drauge su asociacija „Langas į ateitį“. Pernai rudenį asociacija ir „Microsoft“ surengė  jaunimui skirtą forumą „IT – tavo rytdienai“. Šiame forume savo patirtimi dalinosi verslo profesionalai, aukštųjų mokyklų dėstytojai, Lietuvos darbo biržos darbuotojai ir vietinių bendruomenių nariai. 2012 metais penkiuose miestuose vykę forumai pritraukė daugiau kaip 1,5 tūkst. dalyvių, todėl šiemet nuo balandžio mėnesio iniciatyvą planuojama tęsti toliau.

„Jaunuoliai nepakankamai aktyviai domisi savo konkurencinėmis galimybėmis darbo rinkoje. Mūsų ir „Microsoft“ organizuojami projektai skatina jaunimą domėtis Lietuvos darbdavių poreikiais bei suprasti šiuolaikinių technologijų svarbą visose gyvenimo srityse. Siekiame, kad jaunuoliai baigę mokyklas ar universitetus būtų kuo geriau pasiruošę panaudoti savo IKT įgūdžius  būsimajam darbui“, - sakė asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

„Microsoft“ Europoje nuo 2003 metų remia ne pelno siekiančias organizacijas bei programas, kurios gerina mokslo, technologijų įgūdžius ir skatina verslumą. Daugiau informacijos apie „Microsoft“ iniciatyvas šioje svetainėje. Plačiau apie „Microsoft“ programą „YouthSpark“ galite paskaityti paspaudę šią nuorodą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »