„Microsoft“ investuoja į jaunimo pasirengimą ateities darbui

Publikuota: 2013 m. sausio 22 d. antradienis

„Microsoft“ pasirašė memorandumą su trimis Europos jaunimo organizacijomis, suteikė finansavimą jų vykdomoms iniciatyvoms ir padovanojo programinės įrangos. Šiuo žingsniu bendrovė padės trims Europos organizacijoms – „Europos jaunimo forumui”, „Telecentre Europe“ ir „Junior Achievent – Youth Enterprises“ – mokyti jaunimą naujų technologijų įgūdžių, verslumo ir rengti stažuotes, kurios padeda jauniems specialistams rasti darbą. 27-ioms ne pelno siekiančioms jaunimo organizacijoms 25-iose Europos šalyse „Microsoft“ taip pat suteiks lėšas jaunimo nedarbui spręsti skirtiems projektams finansuoti.

„Microsoft“ drauge su socialiniais partneriais sprendžia vieną opiausių pastarojo meto Europos Sąjungos problemų. 15–24 metų jaunimo nedarbas nuo krizės pradžios ES išaugo 50 procentų, o 13-oje ES šalių jaunimo nedarbo lygis jau pasiekė 25 procentus. Tarp šių šalių tik per plauką nepatenka Lietuva, kurioje darbo neturi 24,2 proc. jaunimo. Nors fiksuojamas aukštas nedarbo lygis, ES yra 4 mln. laisvų darbo vietų, nes jaunimo išsilavinimas neatitinka darbo rinkos poreikių.

„Europoje jaučiamas didelis atotrūkis tarp jaunimo, kurie turi galimybes lavinti įgūdžius sėkmingai darbo pradžiai ir jaunimo, kurie tokių galimybių neturi. Bendradarbiaudami su vyriausybių vadovais ir nevyriausybinėmis organizacijomis siekiame sumažinti šį atotrūkį ir išnaudoti jaunimo potencialą“, – sakė „Microsoft“ vykdantysis viceprezidentas Bradas Smitas.

Per trejus metus – 300 mln. jaunimo programos dalyvių

Pasirašytas memorandumas yra pasaulinės „Microsoft“ jaunimo programos „YouthSpark“ dalis. Ši programa kuria galimybes įgyti išsilavinimą daugiau nei 300 milijonų jaunų žmonių ir paruošti juos ateities darbui. Į programą „YouthSpark“ patenka didžiausias pasaulyje jaunimo technologijų konkursas „Imagine Cup“, studentų skatinimo programa „DreamSpark“, verslo skatinimo programa „BizSpark“, programa „Partneriai mokyme“ ir dar daugiau nei 20 programų. Jų tikslas – per artimiausius trejus metus sukurti išsilavinimo ir darbo galimybes 300 milijonų jaunų žmonių daugiau nei 100 šalių.

Moksleiviai, kurie pradeda dalyvavimą „Microsoft YouthSpark“ programose nuo pradinės mokyklos įgyja IT įgūdžių, išmoksta naudotis naujausiais produktais ir programos pabaigoje gali įgyvendinti savo idėjas ir pritaikyti jas realiame darbe. „YouthSpark“ gali dalyvauti moksleiviai nuo 6 iki 18 metų ir studentai nuo 19 iki 24 metų.

Lietuvoje „YouthSpark“ projektas prasidės vasarį 

Lietuvoje „Microsoft“ vykdo „YouthSpark“ iniciatyvas drauge su asociacija „Langas į ateitį“. Pernai rudenį asociacija ir „Microsoft“ surengė  jaunimui skirtą forumą „IT – tavo rytdienai“. Šiame forume savo patirtimi dalinosi verslo profesionalai, aukštųjų mokyklų dėstytojai, Lietuvos darbo biržos darbuotojai ir vietinių bendruomenių nariai. 2012 metais penkiuose miestuose vykę forumai pritraukė daugiau kaip 1,5 tūkst. dalyvių, todėl šiemet nuo balandžio mėnesio iniciatyvą planuojama tęsti toliau.

„Jaunuoliai nepakankamai aktyviai domisi savo konkurencinėmis galimybėmis darbo rinkoje. Mūsų ir „Microsoft“ organizuojami projektai skatina jaunimą domėtis Lietuvos darbdavių poreikiais bei suprasti šiuolaikinių technologijų svarbą visose gyvenimo srityse. Siekiame, kad jaunuoliai baigę mokyklas ar universitetus būtų kuo geriau pasiruošę panaudoti savo IKT įgūdžius  būsimajam darbui“, - sakė asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

„Microsoft“ Europoje nuo 2003 metų remia ne pelno siekiančias organizacijas bei programas, kurios gerina mokslo, technologijų įgūdžius ir skatina verslumą. Daugiau informacijos apie „Microsoft“ iniciatyvas šioje svetainėje. Plačiau apie „Microsoft“ programą „YouthSpark“ galite paskaityti paspaudę šią nuorodą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »